Anställda

(Inkludera underavdelningar)

1000 personer

Visar 1 - 200 av 1000 träffar

Visa träffar.
Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Abedi-Valugerdi, ManuchehrForskare 08-16 4240
Manuchehr.Abedi-Valugerdi@dbb.su.se
Abrahamsson, NiclasProfessor 08-16 3919
niclas.abrahamsson@biling.su.se
Adama-Ajonye, OnyantaForskare 08-16 4827
onyanta.adama@humangeo.su.se
af Klintberg, Gertrud LouiseUniversitetsadjunkt 08-16 4571
lusse@math.su.se
Agahi, SamaAdministratör 08-674 7985
Sama.Agahi@philosophy.su.se
Aggeklint, EvaFD, Forskare
eva.aggeklint@su.se
Agné, HansDocent 08-16 3576
Hans.Agne@statsvet.su.se
Ahlbom, MarianneForskningsingenjör
Marianne.Ahlbom@geo.su.se
Ahlenius, HenrikFD
henrik.ahlenius@philosophy.su.se
Ahrne, GöranProfessor emeritus 08-674 7411
goran.ahrne@sociology.su.se
Alexius, KatarinaUniversitetslektor 08-674 7466
Katarina.Alexius@socarb.su.se
Alexius, SusannaForskare 08-674 7417
susanna.alexius@score.su.se
Alm, GöranSystemerare
alm@natgeo.su.se
Alm, ElisabetBiblioteksassistent 08-16 1355
Elisabet.Alm@su.se
Alm Bergvall, UlrikaForskare, Docent 08-16 4133
ulrika.alm-bergvall@zoologi.su.se
Almkvist, OveProfessor emeritus 08-16 3822
oat@psychology.su.se
Almqvist, RolandUniversitetslektor
Docent
08-16 1289
roland.almqvist@sbs.su.se
Almström Persson, Gunilla MUniversitetslektor 08-16 4295
gunilla.persson@su.se
Andbjer, NilsDjurvårdare 08-16 4490
nils.andbjer@zoologi.su.se
Andersson, MatsHandläggare 08-16 1718
mats.andersson@su.se
Andersson, BirgerDoktorand
ba@dsv.su.se
Andersson, OlaDatortekniker 08-16 3743
ola.andersson@su.se
Andersson, JanProfessor 08-16 2085
jan.andersson@juridicum.su.se
Andersson, SaraBibliotekarie 08-674 7530
Sara.Andersson@su.se
Andersson, LeifSystembibliotekarie 08-16 2769
leif.andersson@su.se
Andersson, MonicaUniversitetslektor
Monica.Andersson@statsvet.su.se
Andersson, CatrinForskare
catrin.andersson@score.su.se
Andersson, YlvaByrådirektör 08-16 2115
ylva.andersson@su.se
Andersson Joona, PernillaDocent 08-16 3447
pernilla.andersson.joona@sofi.su.se
Andersson Raeder, JohannaPost doc
johanna.andersson-raeder@ekohist.su.se
André, SofiaFörvaltningsledare IT 08-16 4939
Sofia.Andre@su.se
Andreasson, AnnikaAdministratör 08-16 2924
Annika.Andreasson@iies.su.se
Andrenucci, AndreaStudievägledare, Studierektor grundnivå och avancerad nivå 08-16 1644
andrea@dsv.su.se
Angerbjörn, AndersProfessor 08-16 4035
Anders.Angerbjorn@zoologi.su.se
Angerbrandt, HenrikForskare 08-16 1773
henrik.angerbrandt@statsvet.su.se
Apelgren, MariaAdministrativ studierektor 08-16 3139
maria.apelgren@edu.su.se
Arai Ardekani, MahmoodProfessor 08-16 2149
mahmood.arai@ne.su.se
Arnold, Eve MUniversitetslektor 08-674 7598
emarnold@geo.su.se
Arrhenius, GustafProfessor
gustaf.arrhenius@philosophy.su.se
Arslan, Ceyhun RanSupporttekniker 08-16 2775
Ceyhun.Arslan@su.se
Asker, LarsUniversitetslektor, docent 08-674 7002
asker@dsv.su.se
Astlind, Torbjörn1:e forskningsingenjör 08-16 2431
torbjorn.astlind@dbb.su.se
Aston, LillemorLönehandläggare 08-16 2196
Lillemor.Aston@su.se
Axelsson, ÖstenForskare 08-16 4602
oan@psychology.su.se
Backelin, JörgenDocent, Universitetslektor 08-16 4573
joeb@math.su.se
Backenroth, GunnelProfessor emerita
gunnel.backenroth@psychology.su.se
Backlund, ÅsaUniversitetslektor 08-16 3228
asa.backlund@socarb.su.se
Backman, JanProfessor emeritus i allmän och historisk geologi
backman@geo.su.se
Baeckmark, BengtForskningsingenjör 08-16 1585
Bengt.Baeckmark@juridicum.su.se
Bakardjieva Engelbrekt, Antonina PProfessor 08-16 2996
Antonina.Bakardjieva@juridicum.su.se
Balogh, AlexandraFD 08-16 4004
alexandra.balogh@su.se
Baral, Jennifertf sektionschef, Förvaltningsledare 08-16 2585
jennifer.baral@su.se
Baraldi, StephanDocent 08-16 3924
sbi@psychology.su.se
Barkström, JaneUniversitetsadjunkt 08-16 2325
Jane.Barkstrom@socarb.su.se
Barth, AndreasProfessor i experimentell molekylär biofysik
Andreas.Barth@dbb.su.se
Bay, ThomasUniversitetslektor 08-16 1405
thomas.bay@sbs.su.se
Beckman, BjörnProfessor emeritus
Bjorn.Beckman@statsvet.su.se
Beckman, LudvigProfessor 08-16 3090
ludvig.beckman@statsvet.su.se
Bellander, LinusDoktorand
linus.bellander@historia.su.se
Belzacq, JohannaGruppledare
Systemförvaltare
08-16 2297
johanna.belzacq@su.se
Bender, FridaBiträdande lektor 08-16 1082
frida.bender@misu.su.se
Berg, Per-OlofProfessor emeritus 08-16 1322
pob@sbs.su.se
Berg, JohanUniversitetslektor 08-16 4832
Johan.Berg@humangeo.su.se
Berg Eklundh, CharlottaUniversitetsadjunkt
Lotta.Berg.Eklundh@socarb.su.se
Berggren Larsen, HannaWebbansvarig, Informatör. Kursadministratör
hanna.larsen@stat.su.se
Bergholtz, A Maria DUniversitetsadjunkt 08-16 1658
maria@dsv.su.se
Berglund, LottaFörvaltningsledare 08-16 1912
lotta.berglund@su.se
Berglund, AlexanderDocent 08-16 4537
alexb@math.su.se
Berglund, Birgitta MProfessor emerita
gekman@psychology.su.se
Berglund, HenrikDocent, Universitetslektor 08-674 7164
Henrik.Berglund@statsvet.su.se
Bergman, JohanForskare
johan.bergman@historia.su.se
Bergman, Lars RProfessor emeritus
lrb@psychology.su.se
Bergman, BritaProfessor emerita
brita@ling.su.se
Bergmark, ÅkeProfessor i socialt arbete 08-16 2581
aake.bergmark@socarb.su.se
Bergmark, AndersProfessor med inriktning på vård och behandling av alkohol- och drogmissbrukare 08-16 2550
Anders.Bergmark@socarb.su.se
Bergström, HenrikUniversitetsadjunkt 08-16 1611
henrikbe@dsv.su.se
Bergström, LarsProfessor emeritus
lars.bergstrom@philosophy.su.se
Bergström, GöranDocent 08-16 3575
Goran.Bergstrom@statsvet.su.se
Bergström, EmmaStudieadministrativ samordnare 08-674 7162
emma.bergstrom@statsvet.su.se
Bernhard-Oettel, ClaudiaUniversitetslektor
Docent
08-16 3886
claudia.bernhard.oettel@su.se
Berry Jr, BruceDoktorand
Bruce.Berry@dbb.su.se
Bickham, NoellaRedaktionssekreterare 08-16 1370
Noella.Bickham@socarb.su.se
Bihagen, ErikDocent 08-16 2651
erik.bihagen@sofi.su.se
Binder Rissanen, TuijaBibliotekarie 08-674 7516
Tuija.Rissanen@su.se
Birge, Karl OlovUniversitetsadjunkt 08-16 3227
Olle.Birge@socarb.su.se
Birgersson, BjörnStudierektor 08-16 4903
bjorn.birgersson@su.se
Birge Rönnerfält, MarieUniversitetsadjunkt 08-674 7452
Marie.Ronnerfalt@socarb.su.se
Bjarne Larsson, GabrielaUniversitetslektor 08-16 4286
Gabriela.Bjarne.Larsson@historia.su.se
Bjursäter, UllaKommunikatör 08-16 2342
ulla.bjursater@su.se
Björck, GöranUniversitetslektor emeritus 08-16 4551
bjorck@math.su.se
Björk, Jan-ErikProfessor emeritus 08-16 4527
jeb@math.su.se
Björklund, AndersProfessor emeritus 08-16 3452
Anders.Bjorklund@sofi.su.se
Björklund, AnnikaFD
annika.bjorklund@humangeo.su.se
Björkman, BeyzaBiträdande lektor 08-16 4640
beyza.bjorkman@english.su.se
Björkstrand, ThomasProjektledare, Universitetsadjunkt
bjorkstrand@ling.su.se
Björkström, Anders G E1:e forskningsingenjör 08-16 4579
bjorks@math.su.se
Björkvall, AndersDocent, universitetslektor
Anders.Bjorkvall@su.se
Björnberg, EvaBibliotekarie 08-16 2719
Eva.Bjornberg@su.se
Björnsson, GunnarProfessor i praktisk filosofi
gbjorn@su.se
Björnsson, Claes-IngvarStällföreträdande prefekt, professor 08-5537 8519
bjornsson@astro.su.se
Blekemo, AnnikaAdjunkt 08-16 1161
Annika.Blekemo@juridicum.su.se
Blomdahl, MikaelUniversitetslektor
mikael.blomdahl@statsvet.su.se
Blomström, VendelaUniversitetsadjunkt 08-16 3531
vendela.blomstrom@su.se
Blåsjö, MonaUniversitetslektor, Docent 08-674 7186
Mona.Blasjo@su.se
Boalt Boëthius, SivProfessor emerita 08-16 3973
siv.boalt-boethius@edu.su.se
Bohman, LoveForskare 08-16 3221
love.bohman@sociology.su.se
Bolton, KingsleyProfessor Emeritus
kingsley.bolton@english.su.se
Boman, JanBitr professor emeritus 08-16 4551
jabo@math.su.se
Borén, ThomasUniversitetslektor 08-16 4830
Thomas.Boren@humangeo.su.se
Borg, GunnarProfessor emeritus
gbg@psychology.su.se
Borg, BertilProfessor 08-16 4082
Bertil.Borg@zoologi.su.se
Borgström, IngmarUniversitetslektor 08-16 4810
Ingmar.Borgstrom@natgeo.su.se
Bos, MariekeForskare 08-16 2640
marieke.bos@sofi.su.se
Boye, KatarinaForskare 08-674 7997
Katarina.Boye@sofi.su.se
Brandeker, AlexisDocent 08-5537 8539
alexis@astro.su.se
Branderud, Peter1:e forskningsingenjör 08-16 1248
peter@ling.su.se
Brattström, GudrunDocent, Universitetslektor 08-16 4533
gudrun@math.su.se
Bremer, Iris BirgittaProfessor Bergianus emerita
Birgitta.Bremer@su.se
Brenner, UlrikaVetenskapskommunikatör 08-16 1742
ulrika.brenner@su.se
Britton, TomProfessor 08-16 4534
tom.britton@math.su.se
Brodda, BennyProfessor emeritus
brodda@ling.su.se
Bron, AgnieszkaProfessor 08-16 3122
agniesz@edu.su.se
Brotén, BengtTekniker 08-16 4797
bengt.broten@natgeo.su.se
Brown, IanUniversitetslektor, docent 08-16 3984
Ian.Brown@natgeo.su.se
Brunnander, BjörnFD
bjorn.brunnander@philosophy.su.se
Brunzell, TorUniversitetslektor, Associate Professor 08-16 1181
tor.brunzell@sbs.su.se
Brzezinski, PeterProfessor 08-16 3280
Peter.Brzezinski@dbb.su.se
Burge, NinaDoktorand
nina.burge@statsvet.su.se
Bursell, MoaResearcher
moa.bursell@sociology.su.se
Byerley, AndrewUniversitetslektor 08-16 4865
Andrew.Byerley@humangeo.su.se
Bygren, MagnusProfessor 08-16 3497
magnus.bygren@sociology.su.se
Bylund, JonasFD
jonas.bylund@humangeo.su.se
Båve, ArvidTimlärare
arvid.bave@philosophy.su.se
Bäckman, OlofDocent 08-16 3639
Olof.Backman@sofi.su.se
Bäckström, JoelUniversitetsadjunkt
joel@ling.su.se
Bäckvall, Jan EProfessor 08-674 7178
jan.e.backvall@su.se
Bögvad, RikardProfessor 08-16 4542
rikard@math.su.se
Böhlmark, AndersDocent 08-16 2513
Anders.Bohlmark@sofi.su.se
Börjeson, LoweUniversitetslektor
Docent
08-16 4848
Lowe.Borjeson@humangeo.su.se
Börjeson, LennartUniversitetslektor 08-16 4525
lenb@math.su.se
Börjesson, GunillaHusmor
Kock
08-16 4503
Gunilla.Borjesson@zoologi.su.se
Callergård, RobertFD
Robert.Callergard@philosophy.su.se
Calmfors, LarsProfessor emeritus 08-16 3076
Lars.Calmfors@iies.su.se
Cano Roldan, RaulUniversitetslektor 08-16 2958
Raul.Cano@stat.su.se
Cantera, RafaelProfessor 08-16 4086
Rafael.Cantera@zoologi.su.se
Carlberg, IngerUniversitetslektor 08-16 2489
Inger.Carlberg@dbb.su.se
Carlshamre, StaffanProfessor 08-16 3363
staffan.carlshamre@philosophy.su.se
Carlson, LauraUniversitetslektor 08-16 2549
Laura.Carlson@juridicum.su.se
Carlson, MichaelUniversitetslektor 08-16 2982
Michael.Carlson@stat.su.se
Carlsson, KarinFD
Forskare
08-16 1492
karin.carlsson@historia.su.se
Carlsson, MiaUniversitetslektor 08-16 2254
mia.carlsson@juridicum.su.se
Carlsson, YlvaTimlärare
ylva.carlsson@su.se
Carp, MikaelSystemtekniker 08-16 4175
mikael.carp@su.se
Carrington, ThomasUniversitetslektor 08-16 3629
thomas.carrington@sbs.su.se
Catasus, BinoProfessor 08-16 3026
bino.catasus@sbs.su.se
Cederfjord, RogerSystembibliotekarie 08-16 2713
Roger.Cederfjord@su.se
Cederlund, ChristerUniversitetsadjunkt 08-674 7385
Christer.Cederlund@socarb.su.se
Cederlund, LenaUniversitetsadjunkt 08-16 3235
Lena.Cederlund@socarb.su.se
Cederström, JohanPC-samordnare 08-16 4585
Johan.Cederstrom@humangeo.su.se
Cerratto-Pargman, TeresaUniversitetslektor,
Docent,
Enhetsföreståndare IDEAL
08-16 1698
tessy@dsv.su.se
Chamberlain Muren, AstriVicerektor, Professor 08-16 3306
Astri.Muren@ne.su.se
Christianson, Sven ÅProfessor i psykologi 08-16 3957
scn@psychology.su.se
Christiansson, CarlProfessor emeritus i naturgeografi m inriktning mot tropisk markvård
carl.christiansson@natgeo.su.se
Chrystal, JudithUniversitetslektor 08-16 3895
Judith.Chrystal@su.se
Claësson, PeterUniversitetsadjunkt
Peter.Claesson@humangeo.su.se
Claësson, IrisByrådirektör 08-16 4833
Iris.Claesson@humangeo.su.se
Claréus, AndersDoktorand
Anders.Clareus@historia.su.se
Cortes, ElisabetDoktorand 08-16 3461
elisabet.cortes@ling.su.se
Crill, PatrickProfessor i biogeokemi 08-16 4740
patrick.crill@geo.su.se
Cronholm, PerStudentadministratör 08-16 4825
Per.Cronholm@su.se
Dackheim, SusanneByrådirektör 08-16 2175
susanne.dackheim@su.se
Dahl, ÖstenProfessor emeritus 08-16 2345
oesten@ling.su.se
Dahl, GudrunProfessor emeritus 08-16 3375
gudrun.dahl@socant.su.se
Dahlbäck, EvaProcessledare 08-16 2706
Eva.Dahlback@su.se
Dahlerup, DrudeGästprofessor
Drude.Dahlerup@statsvet.su.se
Dalén, LoveProfessor
love.dalen@zoologi.su.se
Dalerum, FredrikDocent
fredrik.dalerum@zoologi.su.se
Daley, DanielUniversitetslektor 08-16 2910
Daniel.Daley@dbb.su.se
Dalianis, HerculesProfessor 08-674 7547
hercules@dsv.su.se
Dallner, GustavProfessor emeritus 08-16 2778
Gustav.Dallner@dbb.su.se
Damberg, MariaStudie och karriärvägledare 08-16 4798
maria.damberg@natgeo.su.se
Danielsson, JensForskare 08-16 2459
jens.danielsson@dbb.su.se
Darvishi Gaziani, TuijaPersonalhandläggare 08-674 7579
darvishi@dsv.su.se
Davidson, AlanUniversitetsadjunkt 08-16 1543
alan@dsv.su.se
de Gier, Jan-WillemUniversitetslektor 08-16 2420
Jan-Willem.deGier@dbb.su.se
de Haan, AlbertEkonom 08-16 4331
adh@misu.su.se
Deijfen, MariaProfessor 08-16 4591
mia@math.su.se
De Lacerda, FranciscoProfessor i fonetik med inriktning på spädbarnets språkvärld 08-16 2341
francisco.lacerda@ling.su.se
Dellming, ElisabetStudierektor 08-16 2571
Elisabet.Dellming@english.su.se
Demir, RobertForskare
robert.demir@sbs.su.se
Destouni, GeorgiaProfessor i hydrologi 08-16 4785
georgia.destouni@natgeo.su.se
Dircksen, HeinrichProfessor 08-16 4076
heinrich.dircksen@zoologi.su.se
Djamshidpey, Hassan1:e forskningsingenjör 08-16 1248
hassan@ling.su.se
Drew, DavidDocent 08-16 2295
david.drew@dbb.su.se
Duit, AndreasProfessor 08-16 2869
andreas.duit@statsvet.su.se
Dunér, HenrikWebbredaktör 08-16 3878
hdr@psychology.su.se
Däcker, ElisabethAdministrativ chef 08-674 7870
elisabeth.dacker@geo.su.se
Döös, MarianneProfessor 08-16 3159
marianne.doos@edu.su.se
Döös, KristoferProfessor i Klimatmodellering 08-16 1734
doos@misu.su.se
Ebbesson, JonasProfessor i miljörätt 08-16 2245
Jonas.Ebbesson@juridicum.su.se