Anställda

(Inkludera underavdelningar)

134 personer

Visar 1 - 134 av 134 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Ahlkrona, JosefinBitr. universitetslektorMatematiska institutionen
ahlkrona@math.su.se
Ahlsén, DanielDoktorandMatematiska institutionen
ahlsen@math.su.se
Aldeghi, NausicaDoktorandMatematiska institutionen
nausica.aldeghi@math.su.se
Alexandersson, PerForskareMatematiska institutionen
per.alexandersson@math.su.se
Alexandersson, JanAmanuensMatematiska institutionen
jana@math.su.se
Alm, JohanForskareMatematiska institutionen
alm@math.su.se
Arias Garcia, SergiDoktorandMatematiska institutionen
arias@math.su.se
Arone, GregoryProfessorMatematiska institutionen 08-16 4611
gregory.arone@math.su.se
Arvestad, LarsUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4629
arve@math.su.se
Backelin, JörgenDocent, UniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4573
joeb@math.su.se
Bai, ZhaojunGäst professorMatematiska institutionen
bai@math.su.se
Bakas, OdysseasPostdoktorMatematiska institutionen
bakas@math.su.se
Balletti, GabrieleDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4543
balletti@math.su.se
Bamunoba, Alex SamuelPostdoktorMatematiska institutionen
bamunoba@math.su.se
Berggren, SimonAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
simon@math.su.se
Berglund, AlexanderDocentMatematiska institutionen 08-16 4537
alexb@math.su.se
Björck, GöranUniversitetslektor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
bjorck@math.su.se
Björk, Jan-ErikProfessor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4527
jeb@math.su.se
Blom, ThomasDoktorandMatematiska institutionen
blom@math.su.se
Boij, MatsFöreståndare SMCMatematiska institutionen
mats.boij@math.su.se
Boman, JanBitr professor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
jabo@math.su.se
Bonnevier, ElisabethAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
elbo@math.su.se
Bounadi, Monir EliasAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
monir.bounadi@math.su.se
Bridges, DouglasGäst professorMatematiska institutionen
bridges@math.su.se
Brogie, MagnusAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
magnus.brogie@math.su.se
Brunerie, GuillaumePostdocMatematiska institutionen
brunerie@math.su.se
Burestad, KristinaAdministratörMatematiska institutionen 08-16 4565
burestad@math.su.se
Bögvad, RikardProfessorMatematiska institutionen 08-16 4542
rikard@math.su.se
Börjeson, LennartUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4525
lenb@math.su.se
Chamberlain, JenniferUtbildningskoordinatorMatematiska institutionen 08-16 4516
jennifer.chamberlain@math.su.se
de Boer, MennoDoktorandMatematiska institutionen
deboer@math.su.se
Emmenegger, JacopoDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4515
emmenegger@math.su.se
Espic, HadrienDoktorandMatematiska institutionen
hadrien@math.su.se
Farahbaksh Touli, ElenaDoktorandMatematiska institutionen
elena.touli@math.su.se
Favre, GabrielDoktorandMatematiska institutionen
favre@math.su.se
Fodor, SebastianAmanuensMatematiska institutionen
sebastian.foder@math.su.se
Forssell, HenrikPostdocMatematiska institutionen 08-16 4523
forssell@math.su.se
Fransson, CarolinaDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4582
carolina.fransson@math.su.se
Frost, OskarAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
oskar.frost@math.su.se
Fruttidoro, MartinaDoktorandMatematiska institutionen
martina@math.su.se
Frymark, DalePostdocMatematiska institutionen
dale@math.su.se
Fröberg, RalfProfessor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
ralff@math.su.se
Goldring, WushiUniversitetslektorMatematiska institutionen
wgoldring@math.su.se
Gottlieb, ChristianDocent, UniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4579
gottlieb@math.su.se
Granath, HåkanUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4575
granath@math.su.se
Grøsfjeld, TobiasDoktorandMatematiska institutionen
grosfjeld@math.su.se
Hainaut, LouisDoktorandMatematiska institutionen
hainaut@math.su.se
Hallberg Szabadvary, JohanAmanuensMatematiska institutionen
johanh@math.su.se
Holmström, AndreasPostdocMatematiska institutionen
holmstrom@math.su.se
Horev, AsafPostdoktorMatematiska institutionen
horev@math.su.se
Höglund, ThomasUniversitetslektor emeritusMatematiska institutionen
hoglund@math.su.se
Ibrahim, SamarEkonomMatematiska institutionen
samar@math.su.se
Karemaker, ValentijnMatematiska institutionen
valentijn.karemaker@math.su.se
Konter, JohanPostdocMatematiska institutionen 08-16 1432
konter@math.su.se
Krüger, OliverDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4595
okruger@math.su.se
Kurasov, PavelProfessorMatematiska institutionen 08-16 4544
kurasov@math.su.se
Lang, LionelPostdocMatematiska institutionen
lang@math.su.se
Lansner, AndersProfessor i datalogiMatematiska institutionen
anders.lansner@math.su.se
Leigh, OliverPostdoktorMatematiska institutionen
oliver.leigh@math.su.se
Leites, DimitryProfessor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4513
mleites@math.su.se
Léna, CorentinPostdocMatematiska institutionen
corentin@math.su.se
Li, Chun-BiuUniversitetslektor, docentMatematiska institutionen
cbli@math.su.se
Lidman Bergqvist, LinusDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4582
linus@math.su.se
Lilja, StefanAmanuensMatematiska institutionen
lilja@math.su.se
Lindberg, JohanDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4515
johan.lindberg@math.su.se
Lindell, ErikDoktorandMatematiska institutionen
lindell@math.su.se
Lindén, LeoAmanuensMatematiska institutionen
leo.linden@math.su.se
Lindgren, ErikForskareMatematiska institutionen
erik.lindgren@math.su.se
Lisinski, VictorAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
victor.lisinski@math.su.se
Ljungström, AxelAmanuensMatematiska institutionen
axel.ljungstrom@math.su.se
Loubaton, FelixGäst studentMatematiska institutionen
loubaton@math.su.se
Luger, AnnemarieProfessorMatematiska institutionen 08-16 4593
luger@math.su.se
Lumsdaine, Peter LeFanubitr. UniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 1466
p.l.lumsdaine@math.su.se
Lundqvist, SamuelUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4770
samuel@math.su.se
Löfgren, AndréDoktorandMatematiska institutionen
andre.lofgren@math.su.se
Löfwall, ClasProfessor, EmeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
clas@math.su.se
Marseglia, StefanoDoktorandMatematiska institutionen 08-16 1435
stefanom@math.su.se
Martin-Löf, PerProfessor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
pml@math.su.se
Moberg, Lars ETimanställdMatematiska institutionen
lars.moberg@math.su.se
Modin, LudvigAmanuensMatematiska institutionen
ludvig.modin@math.su.se
Moeneclaey, HugoGästMatematiska institutionen
hugo@math.su.se
Montaruli, AnnaDoktorandMatematiska institutionen
annag@math.su.se
Moon, WoosokBitr. universitetslektorMatematiska institutionen
woosok.moon@su.se
Mosavat, VahidGästlektorMatematiska institutionen
mosavat@math.su.se
Muller, JacobDoktorandMatematiska institutionen
muller@math.su.se
Mörtberg, AndersBitr. universitetslektorMatematiska institutionen
anders.mortberg@math.su.se
Naboko, SergeyGäst professorMatematiska institutionen
naboko@math.su.se
Ndikubwayo, InnocentDoktorandMatematiska institutionen
innocent@math.su.se
Nedic, MitjaDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4623
mitja@math.su.se
Nicklasson, LisaDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4595
lisan@math.su.se
Nilsson, MartinAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
martin.nilsson@math.su.se
Niva Printz, AlbinAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
albin.printz@math.su.se
Nonkane, IbrahimGäst forskareMatematiska institutionen
ibrahim.nonkane@math.su.se
Nordström, VilleAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
ville.nordstrom@math.su.se
Olsson, LudvigAmanuensMatematiska institutionen
ludvig.olsson@math.su.se
Ottolenghi, StefanoDoktorandMatematiska institutionen
stefano@math.su.se
Palmgren, ErikProfessorMatematiska institutionen 08-16 4532
palmgren@math.su.se
Petersen, DanBitr universitetslektorMatematiska institutionen
dan.petersen@math.su.se
Pooya, SanazPostdoktorMatematiska institutionen
sanaz.pooya@math.su.se
Raum, SvenUniversitetslektorMatematiska institutionen
raum@math.su.se
Reppen, StefanDoktorandMatematiska institutionen
stefan.reppen@math.su.se
Rodriguez Lopez, SalvadorUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4517
s.rodriguez-lopez@math.su.se
Rohleder, JonathanBiträdande lektorMatematiska institutionen
jonathan.rohleder@math.su.se
Rubio, MarcelPostdoktorMatematiska institutionen
marcel.rubio@math.su.se
Runsäter, LukasForskningsingenjörMatematiska institutionen 08-16 4539
lukas@math.su.se
Rydén, TobiasAdjungerad professorMatematiska institutionen
ryden@math.su.se
Saleh, BasharDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4595
bashar@math.su.se
Selewa, JohannUtbildningskoordinatorMatematiska institutionen 08-16 4582
johann@math.su.se
Serio, AndreaDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4595
andrea.serio@math.su.se
Shapiro, BorisProfessorMatematiska institutionen 08-16 4572
shapiro@math.su.se
Sisask, OlofUniversitetslektorMatematiska institutionen
olof.sisask@math.su.se
Smirnov, IlyaPostdocMatematiska institutionen
smirnov@math.su.se
Sola, AlanUniversitetslektorMatematiska institutionen
sola@math.su.se
Stenström, BoUniversitetslektor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
bsm@math.su.se
Stoll, RobinDoktorandMatematiska institutionen
robin.stoll@math.su.se
Svensson, ErikUniversitetslektor, EmeritusMatematiska institutionen 08-16 4579
eriks@math.su.se
Sümnick, Aaron LeoAmanuensMatematiska institutionen
aaron@math.su.se
Szulkin, AndrzejProfessor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4578
andrzejs@math.su.se
Tambour, TorbjörnUniversitetslektor
Docent
Matematiska institutionen 08-16 4536
torbjorn@math.su.se
Tamm, Martin C ÅUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4538
matamm@math.su.se
Tas, BusraDoktorandMatematiska institutionen
busra.tas@math.su.se
Theodosiadis, EleftheriosDoktorandMatematiska institutionen
eleftherios@math.su.se
Tirabassi, SofiaUniversitetslektorMatematiska institutionen
tirabassi@math.su.se
Tovö, GunillaTimlärareMatematiska institutionen
gunilla.tovo@mnd.su.se
Uhlin, JoakimAmanuensMatematiska institutionen
uhlin@math.su.se
Vaderlind, PaulUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4575
paul@math.su.se
Ward, BenjaminPostdocMatematiska institutionen
bward@math.su.se
von Platen, EdvinAmanuensMatematiska institutionen
edvin@math.su.se
Wängberg, TobiasAmanuensMatematiska institutionen
tobias@math.su.se
Zeman, TomasPostdoktorMatematiska institutionen
tomas.zeman@math.su.se
Zeuner, MaxDoktorandMatematiska institutionen
zeuner@math.su.se
Zhou, YishaoProfessorMatematiska institutionen 08-16 4529
yishao@math.su.se
Åkerfeldt, AnnaForskareMatematiska institutionen
anna.akerfeldt@mnd.su.se
Öberg, DennisUtbildningskoordinatorMatematiska institutionen 08-16 4552
dennis.oberg@math.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter