Anställda

(Inkludera underavdelningar)

197 personer

Visar 1 - 197 av 197 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
af Klintberg, Gertrud LouiseUniversitetsadjunktMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4571
lusse@math.su.se
Ahlberg, DanielBiträdande lektorMatematisk-fysiska sektionen
daniel.ahlberg@math.su.se
Ahlkrona, JosefinBitr. universitetslektorMatematisk-fysiska sektionen
ahlkrona@math.su.se
Ahlsén, DanielDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
ahlsen@math.su.se
Aldeghi, NausicaDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
nausica.aldeghi@math.su.se
Alexandersson, PerForskareMatematisk-fysiska sektionen
per.alexandersson@math.su.se
Alexandersson, JanAmanuensMatematisk-fysiska sektionen
jana@math.su.se
Alfelt, GustavDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
gustava@math.su.se
Allévius, BenjaminDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4574
benjak@math.su.se
Alm, JohanForskareMatematisk-fysiska sektionen
alm@math.su.se
Arias Garcia, SergiDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
arias@math.su.se
Arone, GregoryProfessorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4611
gregory.arone@math.su.se
Arvestad, LarsUniversitetslektorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4629
arve@math.su.se
Backelin, JörgenDocent, UniversitetslektorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4573
joeb@math.su.se
Bai, ZhaojunGäst professorMatematisk-fysiska sektionen
bai@math.su.se
Bakas, OdysseasPostdoktorMatematisk-fysiska sektionen
bakas@math.su.se
Balletti, GabrieleDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4543
balletti@math.su.se
Bamunoba, Alex SamuelPostdoktorMatematisk-fysiska sektionen
bamunoba@math.su.se
Berggren, SimonAmanuensMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4582
simon@math.su.se
Berglund, AlexanderDocentMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4537
alexb@math.su.se
Bergstrand, BjörnForskningsingenjörMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4539
bjorn@math.su.se
Bergström, JonasDocent, Stf prefektMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4563
jonasb@math.su.se
Björck, GöranUniversitetslektor emeritusMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4551
bjorck@math.su.se
Björk, Jan-ErikProfessor emeritusMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4527
jeb@math.su.se
Björkström, Anders G E1:e forskningsingenjörMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4579
bjorks@math.su.se
Blom, ThomasDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
blom@math.su.se
Bodnar, TarasProfessorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4569
taras.bodnar@math.su.se
Boij, MatsFöreståndare SMCMatematisk-fysiska sektionen
mats.boij@math.su.se
Boman, JanBitr professor emeritusMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4551
jabo@math.su.se
Bonnevier, ElisabethAmanuensMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4582
elbo@math.su.se
Bounadi, Monir EliasAmanuensMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4582
monir.bounadi@math.su.se
Brattström, GudrunDocent, UniversitetslektorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4533
gudrun@math.su.se
Bridges, DouglasGäst professorMatematisk-fysiska sektionen
bridges@math.su.se
Britton, TomProfessorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4534
tom.britton@math.su.se
Brogie, MagnusAmanuensMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4582
magnus.brogie@math.su.se
Brundin, HanneStudieadministratörMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4552
hanne@math.su.se
Brunerie, GuillaumePostdocMatematisk-fysiska sektionen
brunerie@math.su.se
Burestad, KristinaAdministratörMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4565
burestad@math.su.se
Bögvad, RikardProfessorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4542
rikard@math.su.se
Börjeson, LennartUniversitetslektorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4525
lenb@math.su.se
Chamberlain, JenniferUtbildningskoordinatorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4516
jennifer.chamberlain@math.su.se
de Boer, MennoDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
deboer@math.su.se
Deijfen, MariaProfessorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4591
mia@math.su.se
Ekheden, ErlandAffilierad ForskareMatematisk-fysiska sektionen
erland@math.su.se
Elfsö, ReineInstitutionsteknikerMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4690
reine@math.su.se
Emmenegger, JacopoDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4515
emmenegger@math.su.se
Engsner, HampusDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4507
hampus.engsner@math.su.se
Ericsson, Tomas1:e forskningsingenjörMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4915
te@math.su.se
Espic, HadrienDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
hadrien@math.su.se
Farahbaksh Touli, ElenaDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
elena.touli@math.su.se
Favre, GabrielDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
favre@math.su.se
Fodor, SebastianAmanuensMatematisk-fysiska sektionen
sebastian.foder@math.su.se
Forssell, HenrikPostdocMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4523
forssell@math.su.se
Fransson, CarolinaDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4582
carolina.fransson@math.su.se
Frost, OskarAmanuensMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4582
oskar.frost@math.su.se
Fruttidoro, MartinaDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
martina@math.su.se
Frymark, DalePostdocMatematisk-fysiska sektionen
dale@math.su.se
Fröberg, RalfProfessor emeritusMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4551
ralff@math.su.se
Goldring, WushiUniversitetslektorMatematisk-fysiska sektionen
wgoldring@math.su.se
Gottlieb, ChristianDocent, UniversitetslektorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4579
gottlieb@math.su.se
Granath, HåkanUniversitetslektorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4575
granath@math.su.se
Grøsfjeld, TobiasDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
grosfjeld@math.su.se
Guiro, AboudramaneGäst forskareMatematisk-fysiska sektionen
guiro@math.su.se
Hagberg, AndersUtbildningskoordinatorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4522
hagberg@math.su.se
Hainaut, LouisDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
hainaut@math.su.se
Hallberg Szabadvary, JohanAmanuensMatematisk-fysiska sektionen
johanh@math.su.se
Hansson, DisaDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-674 7043
disa@math.su.se
Hirscher, TimoPostdocMatematisk-fysiska sektionen
timo@math.su.se
Holmström, AndreasPostdocMatematisk-fysiska sektionen
holmstrom@math.su.se
Horev, AsafPostdoktorMatematisk-fysiska sektionen
horev@math.su.se
Höglund, ThomasUniversitetslektor emeritusMatematisk-fysiska sektionen
hoglund@math.su.se
Höhle, MichaelProfessorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4562
hoehle@math.su.se
Hössjer, Ola G HProfessorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4584
ola@math.su.se
Ibrahim, SamarEkonomMatematisk-fysiska sektionen
samar@math.su.se
Johansson, TonyPostdoktorMatematisk-fysiska sektionen
tony.johansson@math.su.se
Jonzon, GustavStudievägledareMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4521
gj@math.su.se
Karemaker, ValentijnMatematisk-fysiska sektionen
valentijn.karemaker@math.su.se
Karlsson, MånsDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
mansk@math.su.se
Konter, JohanPostdocMatematisk-fysiska sektionen 08-16 1432
konter@math.su.se
Krüger, OliverDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4595
okruger@math.su.se
Kurasov, PavelProfessorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4544
kurasov@math.su.se
Lagerås, AndreasAdjungerad UniversitetslektorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4563
andreas@math.su.se
Lang, LionelPostdocMatematisk-fysiska sektionen
lang@math.su.se
Lansner, AndersProfessor i datalogiMatematisk-fysiska sektionen
anders.lansner@math.su.se
Lashari, Abid AliDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4561
abid@math.su.se
Leigh, OliverPostdoktorMatematisk-fysiska sektionen
oliver.leigh@math.su.se
Leites, DimitryProfessor emeritusMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4513
mleites@math.su.se
Léna, CorentinPostdocMatematisk-fysiska sektionen
corentin@math.su.se
Leung, KaYinPostdocMatematisk-fysiska sektionen
kayin.leung@math.su.se
Li, Chun-BiuUniversitetslektor, docentMatematisk-fysiska sektionen
cbli@math.su.se
Lidman Bergqvist, LinusDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4582
linus@math.su.se
Lilja, StefanAmanuensMatematisk-fysiska sektionen
lilja@math.su.se
Lima Sa Makiyama Lopes, Fabio MarcellusGästforskareMatematisk-fysiska sektionen
fabio@math.su.se
Lindberg, JohanDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4515
johan.lindberg@math.su.se
Lindberg, NeshatAdministrativ chefMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4446
neshat@math.su.se
Lindell, ErikDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
lindell@math.su.se
Lindén, LeoAmanuensMatematisk-fysiska sektionen
leo.linden@math.su.se
Lindensjö, KristoferPostdocMatematisk-fysiska sektionen
kristoffer.lindensjo@math.su.se
Lindgren, ErikForskareMatematisk-fysiska sektionen
erik.lindgren@math.su.se
Lindskog, FilipProfessorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4564
lindskog@math.su.se
Lisinski, VictorAmanuensMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4582
victor.lisinski@math.su.se
Ljungström, AxelAmanuensMatematisk-fysiska sektionen
axel.ljungstrom@math.su.se
Loubaton, FelixGäst studentMatematisk-fysiska sektionen
loubaton@math.su.se
Luger, AnnemarieProfessorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4593
luger@math.su.se
Lumsdaine, Peter LeFanubitr. UniversitetslektorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 1466
p.l.lumsdaine@math.su.se
Lundqvist, SamuelUniversitetslektorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4770
samuel@math.su.se
Löfgren, AndréDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
andre.lofgren@math.su.se
Löfwall, ClasProfessor, EmeritusMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4551
clas@math.su.se
Majumder, Abhishek PalPostdocMatematisk-fysiska sektionen
majumder@math.su.se
Marseglia, StefanoDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-16 1435
stefanom@math.su.se
Martin-Löf, PerProfessor emeritusMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4551
pml@math.su.se
Martin-Löf, AndersProfessor emeritusMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4551
andersml@math.su.se
Millberg Lindholm, MathiasUniversitetslektor, docentMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4571
lindholm@math.su.se
Moberg, Lars ETimanställdMatematisk-fysiska sektionen
lars.moberg@math.su.se
Modin, LudvigAmanuensMatematisk-fysiska sektionen
ludvig.modin@math.su.se
Moeneclaey, HugoGästMatematisk-fysiska sektionen
hugo@math.su.se
Montaruli, AnnaDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
annag@math.su.se
Moon, WoosokBitr. universitetslektorMatematisk-fysiska sektionen
woosok.moon@su.se
Mosavat, VahidGästlektorMatematisk-fysiska sektionen
mosavat@math.su.se
Muhinyuza, StanislasDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4595
stanislas.muhinyuza@math.su.se
Muller, JacobDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
muller@math.su.se
Mörtberg, AndersBitr. universitetslektorMatematisk-fysiska sektionen
anders.mortberg@math.su.se
Naboko, SergeyGäst professorMatematisk-fysiska sektionen
naboko@math.su.se
Ndikubwayo, InnocentDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
innocent@math.su.se
Nedic, MitjaDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4623
mitja@math.su.se
Nicklasson, LisaDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4595
lisan@math.su.se
Niklasson, VilhelmDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
niklasson@math.su.se
Nilsson, MartinAmanuensMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4582
martin.nilsson@math.su.se
Niva Printz, AlbinAmanuensMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4582
albin.printz@math.su.se
Nonkane, IbrahimGäst forskareMatematisk-fysiska sektionen
ibrahim.nonkane@math.su.se
Nordqvist, CarolineUtbildningskoordinatorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4863
caroline.nordquist@math.su.se
Nordström, VilleAmanuensMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4582
ville.nordstrom@math.su.se
Ohlsson, EsbjörnGästlärare, DocentMatematisk-fysiska sektionen
esbj@math.su.se
Olsson, LudvigAmanuensMatematisk-fysiska sektionen
ludvig.olsson@math.su.se
Otryakhin, DmitryPostdoktorMatematisk-fysiska sektionen
otryakhin@math.su.se
Ottolenghi, StefanoDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
stefano@math.su.se
Palmborg, LinaDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
lina.palmborg@math.su.se
Palmgren, ErikProfessorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4532
palmgren@math.su.se
Persson, Jan-Olov1:e forskningsingenjörMatematisk-fysiska sektionen
joper@math.su.se
Petersen, DanBitr universitetslektorMatematisk-fysiska sektionen
dan.petersen@math.su.se
Pettersson, EvaEkonomihandläggareMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4423
Eva.Pettersson@su.se
Pooya, SanazPostdoktorMatematisk-fysiska sektionen
sanaz.pooya@math.su.se
Raum, SvenUniversitetslektorMatematisk-fysiska sektionen
raum@math.su.se
Reppen, StefanDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
stefan.reppen@math.su.se
Rodriguez Lopez, SalvadorUniversitetslektorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4517
s.rodriguez-lopez@math.su.se
Rohleder, JonathanBiträdande lektorMatematisk-fysiska sektionen
jonathan.rohleder@math.su.se
Rosengren, SebastianDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4570
rosengren@math.su.se
Rubio, MarcelPostdoktorMatematisk-fysiska sektionen
marcel.rubio@math.su.se
Runsäter, LukasForskningsingenjörMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4539
lukas@math.su.se
Rydén, TobiasAdjungerad professorMatematisk-fysiska sektionen
ryden@math.su.se
Saleh, BasharDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4595
bashar@math.su.se
Selewa, JohannUtbildningskoordinatorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4582
johann@math.su.se
Serio, AndreaDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4595
andrea.serio@math.su.se
Shapiro, BorisProfessorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4572
shapiro@math.su.se
Silvestrov, DmitriiProfessor emeritusMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4551
silvestrov@math.su.se
Sisask, OlofUniversitetslektorMatematisk-fysiska sektionen
olof.sisask@math.su.se
Sköld, MartinUniversitetslektor
Docent
Matematisk-fysiska sektionen 08-16 1431
mskold@math.su.se
Smirnov, IlyaPostdocMatematisk-fysiska sektionen
smirnov@math.su.se
Sola, AlanUniversitetslektorMatematisk-fysiska sektionen
sola@math.su.se
Spricer, KristofferDoktorandMatematisk-fysiska sektionen 08-674 7043
spricer@math.su.se
Stenström, BoUniversitetslektor emeritusMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4551
bsm@math.su.se
Stocks, TheresaDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
theresa.stocks@math.su.se
Stoll, RobinDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
robin.stoll@math.su.se
Sundberg, RolfProfessorMatematisk-fysiska sektionen
rolfs@math.su.se
Sundström, MayStudieadministratörMatematisk-fysiska sektionen
may@math.su.se
Svanberg, MikaelBibliotekarieMatematisk-fysiska sektionen
mikael.svanberg@math.su.se
Svensson, ErikUniversitetslektor, EmeritusMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4579
eriks@math.su.se
Svensson, ÅkeProfessor emeritusMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4551
akes@math.su.se
Sümnick, Aaron LeoAmanuensMatematisk-fysiska sektionen
aaron@math.su.se
Szulkin, AndrzejProfessor emeritusMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4578
andrzejs@math.su.se
Tambour, TorbjörnUniversitetslektor
Docent
Matematisk-fysiska sektionen 08-16 4536
torbjorn@math.su.se
Tamm, Martin C ÅUniversitetslektorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4538
matamm@math.su.se
Tas, BusraDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
busra.tas@math.su.se
Theodosiadis, EleftheriosDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
eleftherios@math.su.se
Thorsén, ErikDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
erik.thorsen@math.su.se
Thu, Nguyen HuongPostdoktorMatematisk-fysiska sektionen
thu@math.su.se
Tirabassi, SofiaUniversitetslektorMatematisk-fysiska sektionen
tirabassi@math.su.se
Tovö, GunillaTimlärareMatematisk-fysiska sektionen
gunilla.tovo@mnd.su.se
Trapman, PieterDocentMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4574
ptrapman@math.su.se
Tyrcha, JoannaProfessorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4567
joanna@math.su.se
Uhlin, JoakimAmanuensMatematisk-fysiska sektionen
uhlin@math.su.se
Vaderlind, PaulUniversitetslektorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4575
paul@math.su.se
Wahl, FelixDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
felixw@math.su.se
Walsh, BenjaminDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
walsh@math.su.se
Wanis, Silvana Sobhy MounirDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
silvana@math.su.se
Ward, BenjaminPostdocMatematisk-fysiska sektionen
bward@math.su.se
Woldegiorgis, SaraUtbildningskoordinatorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4526
saraw@math.su.se
von Platen, EdvinAmanuensMatematisk-fysiska sektionen
edvin@math.su.se
Wängberg, TobiasAmanuensMatematisk-fysiska sektionen
tobias@math.su.se
Zakrisson, HenningDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
zakrisson@math.su.se
Zeman, TomasPostdoktorMatematisk-fysiska sektionen
tomas.zeman@math.su.se
Zeuner, MaxDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
zeuner@math.su.se
Zhang, Yun JunPostdocMatematisk-fysiska sektionen
zhang@math.su.se
Zhang, DongniDoktorandMatematisk-fysiska sektionen
dongni.zhang@math.su.se
Zhou, YishaoProfessorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4529
yishao@math.su.se
Åkerfeldt, AnnaForskareMatematisk-fysiska sektionen
anna.akerfeldt@mnd.su.se
Öberg, DennisUtbildningskoordinatorMatematisk-fysiska sektionen 08-16 4552
dennis.oberg@math.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter