Anställda

(Inkludera underavdelningar)

164 personer

Visar 1 - 164 av 164 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Aili, HansProfessor em.Humanistiska fakulteten
hans.aili@su.se
Alfvén, ValérieDoktorandHumanistiska fakulteten 08-16 3495
valerie.alfven@su.se
Alnevall, ChristinaAdjunkt
Ansluten forskare
Humanistiska fakulteten 08-674 7909
christina.alnevall@gender.su.se
Álvarez, VirgilioAnsluten forskareHumanistiska fakulteten
virgilio.alvarez@lai.su.se
Alvarez Lopez, LauraProfessorHumanistiska fakulteten 08-16 1461
laura.alvarez@su.se
Andersson, KarinAdministrativ chefHumanistiska fakulteten 08-16 3479
karin.andersson@su.se
Andersson, EvaStudievägledareHumanistiska fakulteten
eva.andersson@su.se
Andrade Donoso, MariaForskningsassistentHumanistiska fakulteten
donosomaria@hotmail.com
Andrée, AlexanderForskareHumanistiska fakulteten 08-16 4453
alexander.andree@su.se
Annani, StellaStudierektorHumanistiska fakulteten 08-16 3493
stella.annani@su.se
Anställd, Testkonto Romklass2Humanistiska fakulteten
test2.romklass@su.se
Arvidsson, KlaraDoktorandHumanistiska fakulteten
klara.arvidsson@su.se
Baez Ullberg, SusannAnsluten forskareHumanistiska fakulteten
Baraibar, MatildaAnsluten forskare
Postdoc
Humanistiska fakulteten 08-16 1324
matilda.baraibar@ekohist.su.se
Barnohro Oussi, BroulaDoktorandHumanistiska fakulteten 08-16 3478
broula.barnohro-oussi@su.se
Bartning, IngeProfessor emeritaHumanistiska fakulteten
Inge.Bartning@su.se
Bartolomei, Maria LuisaAnsluten ForskareHumanistiska fakulteten 08-16 3992
maria_luisa.bartolomei@lai.su.se
Beiu-Paladi, LuminitaProfessor emeritaHumanistiska fakulteten 08-16 4267
Luminitza.Beiu-Paladi@su.se
Belmar Shagulian, JasminLärare, AdjunktHumanistiska fakulteten 08-16 3565
jasmin.b.shagulian@su.se
Bengtsson, AndersProfessorHumanistiska fakulteten 08-16 3483
Anders.Bengtsson@su.se
Benson, KenProfessorHumanistiska fakulteten 08-16 3494
ken.benson@su.se
Benzi, ValeriaUtländsk lektorHumanistiska fakulteten
Valeria.Benzi@su.se
Bernal Linnersand, MariaUniversitetslektor, DocentHumanistiska fakulteten 08-16 4448
maria.bernal@su.se
Berton, MarcoDoktorandHumanistiska fakulteten 08-16 3484
marco.berton@su.se
Björling, Margareta IHumanistiska fakulteten
margareta.bjorling@lai.su.se
Blom, KarinStudievägledareHumanistiska fakulteten 08-16 2949
karin.bloom@su.se
Bourthoumieux, LoïcGästlärareHumanistiska fakulteten 08-16 1446
loic.bourthoumieux@su.se
Bravo, Diana VProfessor emeritaHumanistiska fakulteten 08-16 3854
diana.bravo@su.se
Brehaut, JulioDoktorandHumanistiska fakulteten
julio.brehaut@su.se
Brown, JoshuaPostdoktorHumanistiska fakulteten 08-16 3444
joshua.brown@su.se
Bylund, MånsAssistentHumanistiska fakulteten 08-16 3044
mans.bylund@su.se
Bähler Lavér, MargarethaByrådirektörHumanistiska fakulteten 08-16 2890
Margaretha.Bahler-Laver@su.se
Calles Hidalgo, JaraLärareHumanistiska fakulteten
jara.calles@su.se
Carlshamre, KatarinaGästforskareHumanistiska fakulteten
katarina.carlshamre@su.se
Carlstedt, AnnaForskareHumanistiska fakulteten 08-16 3396
Anna.Carlstedt@su.se
Castro, AzucenaDoktorandHumanistiska fakulteten 08-16 3498
Azucena.Castro@su.se
Cavaliere, MauroUniversitetslektorHumanistiska fakulteten 08-16 2117
mauro.cavaliere@su.se
Cedergren, MickaelleUniversitetslektor, DocentHumanistiska fakulteten 08-16 3346
mickaelle.cedergren@su.se
Colonna Dahlman, RobertaPostdoktorHumanistiska fakulteten 08-16 3565
roberta.colonna-dahlman@su.se
Cruz Suárez, Juan CarlosUniversitetslektor i spanskaHumanistiska fakulteten 08-16 3172
juan.cruz@su.se
Cuestas Caza, Javier AlejandroGästforskareHumanistiska fakulteten
javier.cuestas@epn.edu.ec
de Kreij, MarkPostdoktorHumanistiska fakulteten 08-16 3491
mark.dekreij@su.se
De Sousa Coutinho Berkeley Cotter, NunoDoktorandHumanistiska fakulteten 08-16 3565
nuno.cotter@su.se
Donoso Alarcon, AlejandraAnsluten forskareHumanistiska fakulteten 08-16 4453
alejandra.donoso@su.se
Duch, AnneDoktorandHumanistiska fakulteten 08-16 1032
anne.duch@su.se
Eliasson, Mary-AnneAdjungerad lektorHumanistiska fakulteten 08-16 3715
mary-anne.eliasson@isd.su.se
Engel, HuguesUniversitetslektorHumanistiska fakulteten 08-16 2931
hugues.engel@su.se
Engwall, GunnelProfessorHumanistiska fakulteten 08-16 3481
gunnel.engwall@su.se
Estakhr, YasmineDoktorandHumanistiska fakulteten 08-16 3478
yasmine.estakhr@su.se
Evertsson, NubiaPostdocHumanistiska fakulteten 08-16 1291
nubia.evertsson@criminology.su.se
Falk, JohanProfessor emeritusHumanistiska fakulteten
johan.falk@su.se
Fant, LarsProfessor emeritusHumanistiska fakulteten
lars.fant@su.se
Forsberg, Esteri TByrådirektörHumanistiska fakulteten 08-16 3485
Esteri.Forsberg@su.se
Forsberg Lundell, FannyUniversitetslektor, DocentHumanistiska fakulteten 08-16 3462
fanny.forsberg.lundell@su.se
Forsgren, MatsProfessor em.Humanistiska fakulteten
Mats.Forsgren@su.se
Färnlöf, HansUniversitetslektorHumanistiska fakulteten 08-16 3445
hans.farnlof@su.se
Förnegård, PerUniversitetslektorHumanistiska fakulteten 08-16 3848
Per.Fornegard@su.se
Garcia Lopez, DavidUtbildningshandläggareHumanistiska fakulteten 08-16 1586
david.garcia@su.se
Gejrot, Claes CDocentHumanistiska fakulteten 08-16 2156
claes.gejrot@su.se
Gero, Eva-CarinProfessor i grekiskaHumanistiska fakulteten 08-16 2219
eva-carin.gero@su.se
Geyer, AdèleDoktorandHumanistiska fakulteten
adele.geyer@su.se
Gonzalez Arriagada, AlejandroAnsluten forskareHumanistiska fakulteten
alejandro.gonzalez@su.se
Gudmundson, AnnaUniversitetslektorHumanistiska fakulteten 08-674 7267
anna.gudmundson@fraita.su.se
Guerrero, ManuelGästforskareHumanistiska fakulteten
manuel.guerrero.uchile@gmail.com
Guignard, SophiePostdoktorHumanistiska fakulteten
sophie.guignard@su.se
Gustafsson, Maria-ThereseAnsluten forskareHumanistiska fakulteten 08-16 3572
maria-therese.gustafsson@statsvet.su.se
Göransson, ElisabetForskareHumanistiska fakulteten 08-16 4453
elisabet.goransson@su.se
Haga, NiklasDoktorandHumanistiska fakulteten 08-16 3463
niklas.haga@su.se
Heine, LisaDoktorandHumanistiska fakulteten
lisa.heine@su.se
Hellström, AlexanderNätverksteknikerHumanistiska fakulteten
alexander.hellstrom@su.se
Henning, SusanneAnsluten forskareHumanistiska fakulteten 08-16 4453
susanne.henning@su.se
Hibbitt, RichardGästforskareHumanistiska fakulteten
richard.hibbitt@su.se
Iannaccaro, GabrieleProfessorHumanistiska fakulteten 08-16 4267
Gabriele.Iannaccaro@su.se
Ikonomou, TzortzisUniversitetslektorHumanistiska fakulteten 08-16 3456
tzortzis.ikonomou@su.se
Infante, SergioHandledare i forskarutbildningenHumanistiska fakulteten
sergio.infante@su.se
Ituarte, ClaudiaHandläggareHumanistiska fakulteten 08-674 7442
claudia.ituarte@su.se
Iversen, GunillaProfessor emeritaHumanistiska fakulteten
gunilla.iversen@su.se
Jacobsson, Ritva MariaProfessor emeritaHumanistiska fakulteten
Ritva.Jacobsson@su.se
Jensen, BrianForskareHumanistiska fakulteten 08-16 2799
brian.jensen@su.se
Johnsson, Hans-RolandStudierektorHumanistiska fakulteten 08-16 2033
hans-roland.johnsson@su.se
Karlsson, WeineAnsluten forskareHumanistiska fakulteten
weine.karlsson@lai.su.se
Kihlman, ErikaUniversitetslektor, DocentHumanistiska fakulteten 08-16 2156
erika.kihlman@su.se
Koivunen, JohannaAmanuensHumanistiska fakulteten 08-16 3465
johanna.koivunen@su.se
Lagerlöf, KlaraAssistentHumanistiska fakulteten 08-16 2799
klara.borgstrom@su.se
Lalander, RickardAnsluten forskareHumanistiska fakulteten
rickard.lalander@lai.su.se
Lara Borges, JorgeAnsluten forskareHumanistiska fakulteten
georgelarab@hotmail.com
Laurell, Anne-CathrineAdministratörHumanistiska fakulteten 08-16 3436
anne-cathrine.laurell@su.se
Lefebvre, Luc RomainDoktorandHumanistiska fakulteten 08-16 1032
luc.lefebvre@su.se
Lembke, MagnusForskare, forskningssekreterareHumanistiska fakulteten 08-16 2889
magnus.lembke@lai.su.se
Lenndin, Ann-MarieByråsekreterareHumanistiska fakulteten 08-16 2882
ann-marie.lenndin@su.se
Leonardelli, ChiaraUniversitetsadjunktHumanistiska fakulteten 08-16 3487
chiara.leonardelli@su.se
Lindell, YvonneTimanställdHumanistiska fakulteten
Yvonne.Lindell@su.se
Lindqvist, HelenaDoktorand
Adjunkt
Humanistiska fakulteten
helena.lindqvist@su.se
Lodén, SofiaForskareHumanistiska fakulteten 08-16 2369
sofia.loden@su.se
Louriais, Charles-AlbinIT- och dataadministratörHumanistiska fakulteten 08-16 1368
charles-albin.louriais@su.se
Lundhal, MatsAnsluten forskareHumanistiska fakulteten
mats.lundahl@hhs.se
Löfving, StaffanAnsluten forskareHumanistiska fakulteten
staffan.lofving@socant.su.se
Machado Borges, ThaisForskningssekreterare
Ansluten forskare
Humanistiska fakulteten 08-16 4635
thais.machadoborges@su.se
Malmberg, NathalieLärareHumanistiska fakulteten
nathalie.malmberg@su.se
Mancilla Garcia, MariaAnsluten forskare
Postdoktor
Humanistiska fakulteten 08-16 4920
maria.mgarcia@su.se
Monzó, Luis AntonioGästlärareHumanistiska fakulteten
luisantonio.monzo@su.se
Mora, Vicente LuisGästforskareHumanistiska fakulteten 08-16 3460
vicenteluismora@yahoo.es
Namora, RicardoGästlektor i portugisiska Humanistiska fakulteten
ricardo.namora@su.se
Negreiros Persson, JanainaAdministratörHumanistiska fakulteten 08-16 2883
janaina.negreiros.persson@su.se
Nilsson, ManuelaAnsluten forskareHumanistiska fakulteten
manuela.nilsson@lnu.se
Novén, BengtProfessorHumanistiska fakulteten 08-1207 6775
bengt.noven@su.se
Nyberg, ToveAnsluten forskare
Doktorand
Humanistiska fakulteten
tove.nyberg@criminology.su.se
Näsman, Gunnel LouiseStudievägledare
Studieadministratör
Humanistiska fakulteten 08-16 2503
gunnel.nasman@su.se
Odelman, EvaProfessor, ForskareHumanistiska fakulteten 08-16 2799
eva.odelman@su.se
Olsson, KennethForskare
Lärare
Humanistiska fakulteten
kenneth.olsson@su.se
Ornelas de Avelar, JuanitoGästforskareHumanistiska fakulteten
juanitoavelar@uol.com.br
Orsingher, CeciliaAdministratörHumanistiska fakulteten 08-16 3485
Cecilia.Orsingher@su.se
Osorio, MelanieBiblioteksassistentHumanistiska fakulteten 08-16 2886
mirtha.osorio@lai.su.se
Palm Karjalainen, AnetteStudieadministratörHumanistiska fakulteten 08-16 1337
anette.karjalainen@su.se
Parra Rosales, Luz PaulaResearch administrator / LecturerHumanistiska fakulteten
luz-paula.parra@lai.su.se
Pauletto, FrancoUniversitetslektorHumanistiska fakulteten 08-16 3095
franco.pauletto@su.se
Pettersson, DanielDoktorandHumanistiska fakulteten
daniel.pettersson@su.se
Pick Duhan, AliceDoktorandHumanistiska fakulteten 08-16 3478
alice.duhan@su.se
Pinheiro Machado, ClaudineAnsluten forskareHumanistiska fakulteten
claudine.pinheiro.machado@lai.su.se
Pino, AyméUniversitetslektor i spanskaHumanistiska fakulteten 08-16 3464
ayme.pino@su.se
Plaza, MariaDocent / Associate professorHumanistiska fakulteten 08-16 3125
maria.plaza@su.se
Ploum, AnneloreAdministrativ chefHumanistiska fakulteten 08-16 3706
annelore.ploum@su.se
Posio, PekkaUniversitetslektor i spanskaHumanistiska fakulteten 08-16 3715
pekka.posio@su.se
Praet, StijnPostdoktorHumanistiska fakulteten
stijn.praet@su.se
Premat, ChristopheBiträdande universitetslektorHumanistiska fakulteten 08-16 3304
christophe.premat@su.se
Quartararo, GeraldineDoktorandHumanistiska fakulteten 08-16 3482
geraldine.quartararo@su.se
Reifenrath, MarionAdjunktHumanistiska fakulteten
m.reifenrath@france-langue.fr
Reite, TorunDoktorandHumanistiska fakulteten
torun.reite@su.se
Rivarola Puntigliano, AndresDocent, UniversitetslektorHumanistiska fakulteten 08-674 7119
andres.rivarola@lai.su.se
Roitman, MalinForskare, LärareHumanistiska fakulteten 08-16 3396
Malin.Roitman@su.se
Romano, FrancescoPostdoktorHumanistiska fakulteten 08-16 3482
francesco.romano@su.se
Rottenberg, DeboraAnsluten forskare, Docent i spanskaHumanistiska fakulteten
debora.rottenberg@su.se
Salomão, GláuciaForskareHumanistiska fakulteten
glaucia.lais.salomao@ling.su.se
Sancini, PaoloAdjunktHumanistiska fakulteten 08-16 3487
Paolo.Sancini@su.se
Sandström, PerDoktorandHumanistiska fakulteten 08-16 3463
per.sandstrom@su.se
Sartoretto, PaolaAnsluten forskareHumanistiska fakulteten
paola.sartoretto@lai.su.se
Sassola, PierangeloLärareHumanistiska fakulteten
Pierangelo.Sassola@su.se
Schwartz, CeciliaUniversitetslektor, docentHumanistiska fakulteten 08-16 2160
Cecilia.Schwartz@su.se
Searby, DenisProfessorHumanistiska fakulteten 08-16 3044
denis.searby@su.se
Silva Rodrigues, Telma SabinaGästlärareHumanistiska fakulteten 08-16 1755
telma.rodrigues@su.se
Simões, AlbertoGästlärareHumanistiska fakulteten
alberto.simoes@su.se
Stenborg, GeorgLärareHumanistiska fakulteten
georg.stenborg@su.se
Strugo, TamaraAdjunktHumanistiska fakulteten 08-16 2884
tamara.strugo@su.se
Sule, FrancoiseUniversitetsadjunktHumanistiska fakulteten 08-16 1446
Francoise.Sule@su.se
Sullet Nylander, FrancoiseProfessorHumanistiska fakulteten 08-16 2207
Francoise.Sullet-Nylander@su.se
Tabaku Sörman, EntelaLärare, ForskareHumanistiska fakulteten
entela.sorman@su.se
Tedde, IlariaForskningsassistentHumanistiska fakulteten
ilaria.tedde@su.se
Tikka, MariaUniversitetslektorHumanistiska fakulteten 08-16 3487
Maria.Tikka@su.se
Torres Jarrin, MarioAnsluten forskareHumanistiska fakulteten 08-16 2904
mario.torres@lai.su.se
Triana, SergioGästdoktorandHumanistiska fakulteten
sat58@cam.ac.uk
Tullgren Pearman, MariaAdministratörHumanistiska fakulteten 08-16 1582
Maria.Tullgren-Pearman@su.se
Uggla, FredrikProfessorHumanistiska fakulteten 08-16 2875
fredrik.uggla@lai.su.se
Wahlsten Böckerman, RobinUniversitetslektorHumanistiska fakulteten 08-16 3463
robin.wahlsten.bockerman@su.se
Walecka-Garbalinska, MariaProfessorHumanistiska fakulteten 08-16 3586
Maria.Walecka-Garbalinska@su.se
Vargas Gamboa, NatalyGästdoktorandHumanistiska fakulteten
natalyviviana@usal.es
Vesterinen, RainerAkademiforskare
Docent
Humanistiska fakulteten 08-16 4019
rainer.vesterinen@su.se
Wetterblad, Torsten BAnsluten forskareHumanistiska fakulteten 08-16 2889
torsten.Wetterblad@lai.su.se
Widmark, CharlottaAnsluten forskareHumanistiska fakulteten
charlotta.widmark@lai.su.se
Wigle, HelenaDoktorand, kursadministratörHumanistiska fakulteten 08-16 3477
helena.wigle@su.se
Yvert Hamon, SophieDoktorandHumanistiska fakulteten 08-16 3498
sophie.yvert-hamon@su.se
Zanda, FabioTimlärareHumanistiska fakulteten 08-16 3487
fabio.zanda@su.se
Zavala Pelayo, EdgarPostdocHumanistiska fakulteten 08-16 2155
edgar.zavala@lai.su.se
Österberg, RakelUniversitetslektorHumanistiska fakulteten 08-16 3496
rakel.osterberg@isd.su.se
Österdahl, PontusDoktorandHumanistiska fakulteten
pontus.osterdahl@su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter