Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Naturvetenskapliga fakulteten » Matematisk-fysiska sektionen » Fysikum » Atomfysik

Atomfysik

Telefon Fax
08-5537 8000 08-5537 8601
Tillhör Webbplats
Fysikumhttp://www.fysik.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Atomfysik
106 91 Stockholm
Roslagstullsbacken 21 C, plan 4, Albano

Ansvarsområden

FunktionNamn
AnsvarigHenrik Cederquist

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

28 personer

Visar 1 - 28 av 28 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Anderson, EmmaDoktorandFysikum 08-5537 8074
emma.anderson@fysik.su.se
Blomdahl, KajsaDoktorandFysikum
kajsamy.blomdahl@fysik.su.se
Cederquist, HenrikProfessorFysikum 08-5537 8626
cederq@fysik.su.se
Chartkunchand, KiattichartForskareFysikum 08-5537 8079
kiattichart.chartakunchand@fysik.su.se
D'Angelo, GiovannaGästdoktorandFysikum
giovanna.dangelo@fysik.su.se
De Ruette, NathaliePostdoktorFysikum 08-5537 8330
nathalie.deruette@fysik.su.se
Eklund, GustavDoktorandFysikum
gustav.eklund@fysik.su.se
Gatchell, MichaelPostdoktorFysikum
Michael.Gatchell@fysik.su.se
Giacomozzi, LindaDoktorandFysikum
linda.giacomozzi@fysik.su.se
Hedvall, PatrikDoktorandFysikum
patrik.hedvall@fysik.su.se
Hole, Odd MagnarDoktorandFysikum
odd.hole@fysik.su.se
Jonsell, SvanteUniversitetslektorFysikum 08-5537 8625
jonsell@fysik.su.se
Khamesian, MarjanPostdoktorFysikum
marjan.khamesian@fysik.su.se
Kjellsson Lindblom, TorDoktorandFysikum
tor.kjellsson@fysik.su.se
Kono, NaokoGästdoktorandFysikum
naoko.kono@fysik.su.se
Kristiansson, MoaDoktorandFysikum
moa.kristiansson@fysik.su.se
Larson, ÅsaProfessorFysikum 08-5537 8654
aasal@fysik.su.se
Lindroth, EvaProfessorFysikum 08-5537 8616
lindroth@fysik.su.se
Mannervik, SvenProfessorFysikum 08-5537 8628
mannervik@fysik.su.se
Moretti, FrancescoMasterstudentFysikum
francesco.moretti@fysik.su.se
Sahlin, MichaelForskareFysikum
michael.sahlin@fysik.su.se
Schmidt, HenningProfessorFysikum 08-5537 8643
schmidt@fysik.su.se
Schuch, ReinholdProfessor emeritusFysikum
schuch@fysik.su.se
Stockett, MarkForskareFysikum 08-5537 8686
Mark.Stockett@fysik.su.se
Wesslén, Carl-JohanDoktorandFysikum
Carl.Wesslen@fysik.su.se
Vinbladh, JimmyDoktorandFysikum
jimmy.vinbladh@fysik.su.se
Wolf, MichaelDoktorandFysikum 08-5537 8036
michael.wolf@fysik.su.se
Zettergren, HenningUniversitetslektorFysikum 08-5537 8634
henning@fysik.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter