Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Humanistiska fakulteten » Institutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska » Avdelningen för tyska

Avdelningen för tyska

Telefon Fax
08-16 2000
Tillhör Webbplats
Institutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyskahttp://www.su.se/slabafinety/tyska
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Avdelningen för tyska
106 91 Stockholm
Universitetsvägen 10 E, plan 5

Ansvarsområden

FunktionNamn
EkonomiansvarigTorun Gille West
ErasmusansvarigSara Eriksson
StudentexpeditionJudith Anastasiu
Studierektor grundutbildningAnna Callenholm
StudievägledareAnna Callenholm
TelekontaktansvarigTorun Gille West

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

25 personer

Visar 1 - 25 av 25 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Amft, CamillaUniversitetslektorInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska
Camilla.Amft@tyska.su.se
Anastasiu, JudithByrådirektörInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska 08-16 3505
Judith.Anastasiu@tyska.su.se
Baumann, JuliaDoktorandInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska 08-16 3508
julia.baumann@tyska.su.se
Becker, ChristineUniversitetsadjunkt
Doktorand
Institutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska 08-16 3519
christine.becker@tyska.su.se
Berlit, CarolinDAAD-assistentInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska
carolin.berlit@tyska.su.se
Blomqvist, ClarissaUniversitetslektorInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska 08-16 3517
Clarissa.Blomqvist@tyska.su.se
Bohlin, Henrike CarolinDoktorandInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska 08-16 3502
henrike.bohlin@tyska.su.se
Callenholm, AnnaFD
Studieadministratör
Institutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska 08-16 3514
Anna.Callenholm@tyska.su.se
Eriksson, SaraFM
Doktorand
Institutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska 08-16 3502
sara.eriksson@tyska.su.se
Gille West, TorunByrådirektörInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska 08-16 3518
Torun.Gille@tyska.su.se
Herrmann, ElisabethProfessor i tyska med inriktning litteratur- och kulturvetenskapInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska 08-16 3506
Elisabeth.Herrmann@tyska.su.se
Hron, IrinaPostdocInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska
Irina.Hron@tyska.su.se
Landén, BarbroUniversitetslektorInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska 08-16 3504
Barbro.Landen@tyska.su.se
Lontrasová, AnetaGästforskareInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska
aneta.lontrasova@tyska.su.se
Merkel, CarolineDAAD-lektorInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska 08-16 3516
caroline.merkel@tyska.su.se
Morger, FabiaDoktorandInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska
fabia.morger@tyska.su.se
Renard, FredrikDoktorandInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska 08-16 3501
Fredrik.Renard@tyska.su.se
Robers, ChristinAmanuensInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska 08-16 3508
christin.robers@tyska.su.se
Schirrmacher, BeateFD, postdocInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska
beate.schirrmacher@tyska.su.se
Seiler Brylla, CharlottaUniversitetslektor, DocentInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska 08-16 3520
charlotta.brylla@tyska.su.se
Tienken, SusanneUniversitetslektor, DocentInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska 08-16 3515
Susanne.Tienken@tyska.su.se
Tordengren, ElenaAmanuensInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska
elena.tordengren@slav.su.se
Wallsten, BarbaraFM
Doktorand
Institutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska 08-16 3501
Barbara.Wallsten@tyska.su.se
Vukelic, NatasaDoktorandInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska
natasa.vukelic@tyska.su.se
Wåghäll Nivre, ElisabethProfessor i tyska, särskilt tyskspråkig litteraturInstitutionen för slaviska och baltiska språk finska nederländska och tyska 08-16 1488
Elisabeth.Waghall.Nivre@tyska.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter