Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Naturvetenskapliga fakulteten » Matematisk-fysiska sektionen » Fysikum » Elementarpartikelfysik

Elementarpartikelfysik

Telefon Fax
08-5537 8000 08-5537 8601
Tillhör Webbplats
Fysikumhttp://www.fysik.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Elementarpartikelfysik
106 91 Stockholm
Roslagstullsbacken 21 och Roslagsvägen 30 D

Ansvarsområden

FunktionNamn
AnsvarigKlas Hultqvist
OKC Deputy DirectorChad Finley

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

23 personer

Visar 1 - 23 av 23 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Ahrens, MaryonDoktorandFysikum 08-5537 8783
maryon.ahrens@fysik.su.se
Backman, FilipDoktorandFysikum 08-5537 8677
filip.backman@fysik.su.se
Bessidskaia Bylund, OlgaDoktorandFysikum 08-5537 8677
olga.bylund@fysik.su.se
Carney, RebeccaDoktorandFysikum
rebecca.carney@fysik.su.se
Clement, ChristopheProfessorFysikum 08-5537 8658
christophe.clement@fysik.su.se
Deoskar, KunalDoktorandFysikum 08-5537 8669
kunal.deoskar@fysik.su.se
Finley, ChadUniversitetslektorFysikum 08-5537 8757
cfinley@fysik.su.se
Hellman, StenProfessorFysikum 08-5537 8667
sten@fysik.su.se
Holmgren, Sven-OlofProfessor emeritusFysikum 08-5537 8665
soh@fysik.su.se
Hultqvist, KlasProfessorFysikum 08-5537 8671
klas@fysik.su.se
Johansson, ErikProfessor emeritusFysikum 08-5537 8670
Erik.Johansson@fysik.su.se
Jon-And, KerstinProfessor emeritaFysikum 08-5537 8662
ker@fysik.su.se
Kastanas, Konstantinos AlexandrosForskareFysikum
kastanas@fysik.su.se
Milstead, DavidProfessor, KVA-forskareFysikum 08-5537 8663
milstead@fysik.su.se
Moa, TorbjörnDocentFysikum 08-5537 8666
moa@fysik.su.se
O´Sullivan, ErinPostdoktorFysikum
erin.osullivan@fysik.su.se
Pasuwan, PatrawanDoktorandFysikum 08-5537 8627
patrawan.pasuwan@fysik.su.se
Shaikh, NabilaDoktorandFysikum 08-5537 8673
nabila.shaikh@fysik.su.se
Sjölin, JörgenUniversitetslektor
Docent
Fysikum 08-5537 8675
sjolin@fysik.su.se
Strandberg, SaraUniversitetslektorFysikum 08-5537 8673
strandberg@fysik.su.se
Ughetto, MichaëlPostdoktorFysikum 08-5537 8674
michael.ughetto@fysik.su.se
Walck, ChristianUniversitetslektorFysikum 08-5537 8665
walck@fysik.su.se
Åsman, BarbroProfessor emeritaFysikum 08-5537 8665
bar@fysik.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter