Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Naturvetenskapliga fakulteten » Matematisk-fysiska sektionen » Fysikum » Elementarpartikelfysik

Elementarpartikelfysik

Telefon Fax
08-5537 8000 08-5537 8601
Tillhör Webbplats
Fysikumhttp://www.fysik.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Elementarpartikelfysik
106 91 Stockholm
Roslagstullsbacken 21 och Roslagsvägen 30 D

Ansvarsområden

FunktionNamn
AnsvarigKlas Hultqvist
OKC Deputy DirectorChad Finley

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

31 personer

Visar 1 - 31 av 31 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Abulaiti, YimingDoktorandFysikum
Abulaiti.Yiming@fysik.su.se
Ahrens, MaryonDoktorandFysikum 08-5537 8783
maryon.ahrens@fysik.su.se
Backman, FilipDoktorandFysikum
filip.backman@fysik.su.se
Bertoli, GabrieleDoktorandFysikum 08-5537 8660
gabriele.bertoli@fysik.su.se
Bessidskaia Bylund, OlgaDoktorandFysikum 08-5537 8677
olga.bylund@fysik.su.se
Carney, RebeccaGästdoktorandFysikum
rebecca.carney@fysik.su.se
Clement, ChristopheProfessorFysikum 08-5537 8658
christophe.clement@fysik.su.se
Deoskar, KunalDoktorandFysikum
kunal.deoskar@fysik.su.se
Dumm, JonathanPostdoktorFysikum 08-5537 8670
jon.dumm@fysik.su.se
Finley, ChadUniversitetslektorFysikum 08-5537 8757
cfinley@fysik.su.se
Flis, SamuelDoktorandFysikum 08-5537 8783
Samuel.Flis@fysik.su.se
Gellerstedt, KarlPostdoktorFysikum 08-5537 8674
karl.gellerstedt@fysik.su.se
Hellman, StenProfessorFysikum 08-5537 8667
sten@fysik.su.se
Holmgren, Sven-OlofProfessor emeritusFysikum 08-5537 8665
soh@fysik.su.se
Hultqvist, KlasProfessorFysikum 08-5537 8671
klas@fysik.su.se
Johansson, ErikProfessor emeritusFysikum 08-5537 8670
Erik.Johansson@fysik.su.se
Jon-And, KerstinProfessor emeritaFysikum 08-5537 8662
ker@fysik.su.se
Milstead, DavidProfessor, KVA-forskareFysikum 08-5537 8663
milstead@fysik.su.se
Moa, TorbjörnDocentFysikum 08-5537 8666
moa@fysik.su.se
Molander, SimonDoktorandFysikum 08-5537 8660
Simon.Molander@fysik.su.se
O´Sullivan, ErinPostdoktorFysikum
erin.osullivan@fysik.su.se
Pasuwan, PatrawanDoktorandFysikum
patrawan.pasuwan@fysik.su.se
Pöttgen, RuthPostdoktorFysikum 08-5537 8670
ruth.pottgen@fysik.su.se
Shaikh, NabilaDoktorandFysikum 08-5537 8673
nabila.shaikh@fysik.su.se
Shcherbakova, AnnaDoktorandFysikum 08-5537 8673
anna.shcherbakova@fysik.su.se
Sjölin, JörgenUniversitetslektor
Docent
Fysikum 08-5537 8675
sjolin@fysik.su.se
Strandberg, SaraUniversitetslektorFysikum 08-5537 8673
strandberg@fysik.su.se
Ughetto, MichaëlPostdoktorFysikum 08-5537 8674
michael.ughetto@fysik.su.se
Walck, ChristianUniversitetslektorFysikum 08-5537 8665
walck@fysik.su.se
Zoll, Marcel Christian RobertDoktorandFysikum 08-5537 8783
Marcel.Zoll@fysik.su.se
Åsman, BarbroProfessor emeritaFysikum 08-5537 8665
bar@fysik.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter