Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Humanistiska fakulteten » Romanska och klassiska institutionen » Romanska språk » Franska

Franska

Telefon Fax
Tillhör Webbplats
Romanska språkhttp://www.su.se/romklass
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Franska
106 91 Stockholm
Universitetsvägen 10 B, plan 4 och 5 samt 10 C plan 5

Ansvarsområden

FunktionNamn
Studierektor för utbildning på grund- och avancerad nivå
Studievägledare

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

34 personer

Visar 1 - 34 av 34 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Alfvén, ValérieTimlärareRomanska språk 08-16 3495
valerie.alfven@su.se
Arvidsson, KlaraDoktorandRomanska språk
klara.arvidsson@su.se
Bartning, IngeProfessor emeritaRomanska språk
Inge.Bartning@su.se
Bengtsson, AndersProfessorRomanska språk 08-16 3483
Anders.Bengtsson@su.se
Bourthoumieux, LoïcGästlärareRomanska språk 08-16 1446
loic.bourthoumieux@su.se
Carlshamre, KatarinaGästforskareRomanska språk
katarina.carlshamre@su.se
Carlstedt, AnnaForskareRomanska språk
Anna.Carlstedt@su.se
Cedergren, MickaelleUniversitetslektor, DocentRomanska språk 08-16 3346
mickaelle.cedergren@su.se
Duch, AnneDoktorandRomanska språk 08-16 1032
anne.duch@su.se
Engel, HuguesUniversitetslektorRomanska språk 08-16 2931
hugues.engel@su.se
Engwall, GunnelProfessorRomanska språk 08-16 3481
gunnel.engwall@su.se
Estakhr, YasmineDoktorandRomanska språk 08-16 3478
yasmine.estakhr@su.se
Forsberg Lundell, FannyUniversitetslektor, DocentRomanska språk 08-16 3462
fanny.forsberg.lundell@su.se
Forsgren, MatsProfessor em.Romanska språk
Mats.Forsgren@su.se
Färnlöf, HansUniversitetslektorRomanska språk 08-16 3445
hans.farnlof@su.se
Förnegård, PerUniversitetslektorRomanska språk 08-16 3848
Per.Fornegard@su.se
Geyer, AdèleDoktorandRomanska språk
adele.geyer@su.se
Guignard, SophiePostdoktorRomanska språk
sophie.guignard@su.se
Heine, LisaDoktorandRomanska språk
lisa.heine@su.se
Jacobsson, Ritva MariaProfessor emeritaRomanska språk
Ritva.Jacobsson@su.se
Lefebvre, Luc RomainDoktorandRomanska språk 08-16 1032
luc.lefebvre@su.se
Lodén, SofiaForskareRomanska språk 08-16 2369
sofia.loden@su.se
Malmberg, NathalieLärareRomanska språk
nathalie.malmberg@su.se
Novén, BengtProfessorRomanska språk 08-1207 6775
bengt.noven@su.se
Olsson, KennethForskare
Lärare
Romanska språk
kenneth.olsson@su.se
Pick Duhan, AliceDoktorandRomanska språk 08-16 3478
alice.duhan@su.se
Premat, ChristopheBiträdande universitetslektorRomanska språk 08-16 3304
christophe.premat@su.se
Reifenrath, MarionAdjunktRomanska språk
m.reifenrath@france-langue.fr
Roitman, MalinForskare, LärareRomanska språk 08-16 3396
Malin.Roitman@su.se
Sule, FrancoiseUniversitetsadjunktRomanska språk 08-16 1446
Francoise.Sule@su.se
Sullet Nylander, FrancoiseProfessorRomanska språk 08-16 2207
Francoise.Sullet-Nylander@su.se
Walecka-Garbalinska, MariaProfessorRomanska språk 08-16 3586
Maria.Walecka-Garbalinska@su.se
Wigle, HelenaDoktorand, kursadministratörRomanska språk 08-16 3477
helena.wigle@su.se
Yvert Hamon, SophieDoktorandRomanska språk 08-16 3498
sophie.yvert-hamon@su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter