Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Samhällsvetenskapliga fakulteten » Institutet för social forskning

Institutet för social forskning

Telefon Fax
08-16 2000 08-154670
Tillhör Webbplats
Samhällsvetenskapliga fakultetenhttp://www.sofi.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Institutet för social forskning
106 91 Stockholm
Universitetsvägen 10 F

Ansvarsområden

FunktionNamn
Administrativ chefMaria Mårtensson
EkonomiadministrationCaroline Hertzman
FöreståndareMarkus Jäntti
LicensansvarigStefan Englund
Patrik Ekström Mezek
Lokal IT-ansvarigKristian Koerselman
Stefan Englund
Patrik Ekström Mezek
Nyckel- och passerkortansvarigTara Nabavi
Katarina Hagelin
PersonaladministrationMaria Mårtensson
PrintansvarigTara Nabavi
Stefan Englund
Patrik Ekström Mezek
SkyddsombudDaniel Fredriksson
Elma Sose
Stf. föreståndarePernilla Andersson Joona
StudentexpeditionElma Sose
Studierektor grundnivåFrida Engström
SUA-ansvarigKristian Koerselman
Stefan Englund
Patrik Ekström Mezek
SUKAT-ansvarigFrida Engström
Elma Sose
Tara Nabavi
Katarina Hagelin
Stefan Englund
Patrik Ekström Mezek
TelekontaktansvarigStefan Englund
Patrik Ekström Mezek

Underavdelningar

Välj en underavdelning för att få se respektive avdelnings anställda.
Enheten för arbetsmarknadskunskap AKPA

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

142 personer

Visar 1 - 142 av 142 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Aggeborn, LinuzGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
linuz.aggeborn@sofi.su.se
Alamaa, ChristineDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
christine.alamaa@sofi.su.se
Alm, SusanneForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3403
susanne.alm@sofi.su.se
Altmejd, AdamForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
adam.altmejd@sofi.su.se
Andersson, LinusDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3455
linus.andersson@sofi.su.se
Andersson Joona, PernillaDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3447
pernilla.andersson.joona@sofi.su.se
Arvegård Wallin, SofiaLärare AKPASamhällsvetenskapliga fakulteten
sofia.arvegard@sofi.su.se
Bergnér Rossetti, DanielKommunikatörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4639
daniel.rossetti@sociology.su.se
Bihagen, ErikDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2651
erik.bihagen@sofi.su.se
Bjuggren Andersson, AntonForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
anton.andersson@sofi.su.se
Björklund, AndersProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3452
Anders.Bjorklund@sofi.su.se
Boschini, AnneUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2229
anne.boschini@sofi.su.se
Boström, CharlottaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7709
charlotta.bostrom@sofi.su.se
Boukhris-Ferré, YacineGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
yacine.boukhris.ferre@sofi.su.se
Boye, KatarinaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7997
Katarina.Boye@sofi.su.se
Braziené, RütaGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
ruta.braziene@sofi.su.se
Bruze, Gustaf MagnusAfflierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
gustaf.bruze@sofi.su.se
Buhai, SebastianAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
sebastian.buhai@sofi.su.se
Burman, SofieForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1624
sofie.burman@sofi.su.se
Burn, IanPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4092
ian.burn@sofi.su.se
Butschek, SebastianGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
sebastian.butschek@sofi.su.se
Byun, YounghwanPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4066
younghwan.byun@sofi.su.se
Böhlmark, AndersDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2513
Anders.Bohlmark@sofi.su.se
Celikaksoy Mortensen, AycanForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2230
aycan.celikaksoy@sofi.su.se
Chudnovskaya, MargaritaPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten
margarita.chudnovskaya@sofi.su.se
Cliffton Spriggs, JoannaGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
joanna.cliffton@sofi.su.se
Cutuli, GiorgioGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
giorgio.cutuli@sofi.su.se
Czarnecki, KrzysztofGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
krzysztof.czarnecki@sofi.su.se
Dadgar, ImanDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4159
Iman.Dadgar@sofi.su.se
Dahl, GordonGästprofessorSamhällsvetenskapliga fakulteten
gordon.dahl@sofi.su.se
Deschamps, PierrePostdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
pierre.deschamps@sofi.su.se
Doctrinal, LaureDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2305
laure.doctrinal@sofi.su.se
Edmark, KarinUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1557
karin.edmark@sofi.su.se
Ekström Mezek, PatrikAdministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4304
patrik.mezek@su.se
Eneroth, MariForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3826
mari.eneroth@sofi.su.se
Engeman, CassandraPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2075
cassandra.engeman@sofi.su.se
Englund, StefanAdministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2196
stefan.englund@su.se
Engström, FridaBiträdande studierektor
Studievägledare
Samhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2639
frida.engstrom@sofi.su.se
Engzell, PerDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3248
Per.Engzell@sofi.su.se
Erikson, RobertProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2093
Robert.Erikson@sofi.su.se
Eriksson, MadeleineDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2710
madeleine.eriksson@sofi.su.se
Erlandsson, AnniDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2851
anni.erlandsson@sofi.su.se
Ermolina, AnnaGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
anna.ermolina@sofi.su.se
Esser, IngridForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3451
Ingrid.Esser@sofi.su.se
Evertsson, MarieProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2698
marie.evertsson@sofi.su.se
Fallesen, PeterPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten
peter.fallesen@sofi.su.se
Farm, AnteDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2311
Ante.Farm@sofi.su.se
Fergin Wennberg, ElinaGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
elina.wennberg@sofi.su.se
Finnström, JohannaForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
johanna.finnstrom@sofi.su.se
Folke, OlofAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
olle.folke@sofi.su.se
Forslund, MariaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3458
maria.forslund@sofi.su.se
Fredriksson, DanielDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2076
Daniel.Fredriksson@sofi.su.se
Frödin Gruneau, MoaGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
moa.frodin.gruneau@sofi.su.se
Geerts, AllisonDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2852
allison.geerts@sofi.su.se
Gerdes, ChristerAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
Christer.Gerdes@sofi.su.se
Gnädinger, DorotheeGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
dorothee.gnaedinger@sofi.su.se
Grätz, MichaelForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7977
michael.gratz@sofi.su.se
Grönqvist, HansAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
hans.gronqvist@sofi.su.se
Hagelin, KatarinaEkonomi- och personalhandläggareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7958
katarina.hagelin@sofi.su.se
Halldén, KarinDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2862
karin.hallden@sofi.su.se
Hederos, KarinPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3658
karin.hederos@sofi.su.se
Hellborg, SabinaGästlärareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2587
sabina.hellborg@sofi.su.se
Hertzman, CarolineEkonomSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2194
caroline.hertzman@sofi.su.se
Hjalmarsson, SimonDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2638
simon.hjalmarsson@sofi.su.se
Hübgen, SabineInGRID GuestSamhällsvetenskapliga fakulteten
sabine.hubgen@sofi.su.se
Håfström Dehdari, SirusForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
sirus.dehdari@sofi.su.se
Jonsson, JanneProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2654
Janne.Jonsson@sofi.su.se
Jäntti, MarkusProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2645
markus.jantti@sofi.su.se
Kahlmeter, AnnaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1070
anna.kahlmeter@sofi.su.se
Kaunitz, NiklasDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
niklas.kaunitz@sofi.su.se
Kjellsson, SaraForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7060
sara.kjellsson@sofi.su.se
Koerselman, KristianAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2309
Kristian.Koerselman@sofi.su.se
Kolsrud, JonasFil. dr. i nationalekonomiSamhällsvetenskapliga fakulteten
jonas.kolsrud@sofi.su.se
Korpi, WalterProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3450
Walter.Korpi@sofi.su.se
Korpi, TomasProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3149
tomas.korpi@sofi.su.se
Lachowska, MartaAffilierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
marta.lachowska@sofi.su.se
La Roi, ChaimForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
chaim.laroi@sofi.su.se
Lazarczyk-Bilal, NinaGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
nina.lazarczyk-bilal@sofi.su.se
Lindahl, LenaDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3459
Lena.Lindahl@sofi.su.se
Lindh, ArvidForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2386
arvid.lindh@sofi.su.se
Lindquist, MatthewProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3831
matthew.lindquist@sofi.su.se
Lindqvist, ErikProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1026
erik.lindqvist@sofi.su.se
Lo Re, DonatoGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
donato.lo.re@sofi.su.se
Lundborg, PerProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2310
per.lundborg@sofi.su.se
Magnusson, CharlottaDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2607
charlotta.magnusson@sofi.su.se
Marten, LinnaGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
linna.marten@sofi.su.se
Moberg, YlvaPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2567
ylva.moberg@sofi.su.se
Montalban Castilla, JoséPostdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
jose.montalban@sofi.su.se
Mood, CarinaProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2586
carina.mood@sofi.su.se
Mühlrad, HannaGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
hanna.muhlrad@sofi.su.se
Mårtensson, MariaAdministrativ chefSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4074
maria.martensson@sofi.su.se
Nabavi, TaraAdministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1327
tara.nabavi@sofi.su.se
Nelson, KennethProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7128
kenneth.nelson@sofi.su.se
Nieuwenhuis, RensePostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4317
rense.nieuwenhuis@sofi.su.se
Niknami, SusanForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3454
Susan.Niknami@sofi.su.se
Norström, ThorProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2314
thor.norstrom@sofi.su.se
Nybom, MartinAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
martin.nybom@sofi.su.se
Palmtag, Eva-LisaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2573
Eva-Lisa.Palmtag@sofi.su.se
Pfann, GerardGästprofessorSamhällsvetenskapliga fakulteten
gerard.pfann@sofi.su.se
Plenty, StephanieForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2672
stephanie.plenty@sofi.su.se
Proctor, AndrewGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
andrew.proctor@sofi.su.se
Rainone, EdoardoGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7977
edoardo.rainone@sofi.su.se
Rickne, JohannaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
johanna.rickne@sofi.su.se
Robling, Per OlofForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
per-olof.robling@sofi.su.se
Rooth, Dan-OlofProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7833
dan-olof.rooth@sofi.su.se
Rudolphi, FridaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2608
Frida.Rudolphi@sofi.su.se
Sandberg Trolle-Lindgren, AnnaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2691
anna.sandberg@sofi.su.se
Santavirta, TorstenAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
torsten.santavirta@sofi.su.se
Sauermann, JanPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2605
jan.sauermann@sofi.su.se
Seppä, MeeriForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
meeri.seppa@sofi.su.se
Shahbazian, RoujmanVikarierande universitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2649
roujman.shahbazian@sofi.su.se
Sirén, SebastianDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2312
Sebastian.Siren@sofi.su.se
Sjöberg, OlaProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2150
Ola.Sjoberg@sofi.su.se
Sjödin, ErikUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7813
erik.sjodin@sofi.su.se
Sjögren Lindquist, GabriellaDocent i NationalekonomiSamhällsvetenskapliga fakulteten
gabriella.sjogren.lindquist@sofi.su.se
Sose, ElmaUtbildningsadministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2697
Elma.Sose@sofi.su.se
Stenberg, Sten-ÅkeProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2655
Sten-Ake.Stenberg@sofi.su.se
Stenberg, AndersUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7971
anders.stenberg@sofi.su.se
Stuhler, JanGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
jan.Stuhler@sofi.su.se
Ståhlberg, Ann-CharlotteProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3449
Ann-Charlotte.Stahlberg@sofi.su.se
Sulak, JanGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
jan.sulak@sofi.su.se
Sund, KristerAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
Krister.Sund@sofi.su.se
Sundström, MarianneProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3136
Marianne.Sundstrom@sofi.su.se
Swahnberg, HannaGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
hanna.swahnberg@sofi.su.se
Säve-Söderbergh, JennyForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2497
Jenny.Save-Soderbergh@sofi.su.se
Söderlund, BengtGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
bengt.soderlund@sofi.su.se
Tallås Ahlzén, MalinDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2522
malin.ahlzen@sofi.su.se
Tatsi, EiriniPostdocSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1920
eirini.tatsi@sofi.su.se
Thoursie, AnnaAffilierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
anna.thoursie@sofi.su.se
Treuter, GeorgAssistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
georg.treuter@sofi.su.se
Tudor, SimonaPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2074
simona.bejenariu@sofi.su.se
Tåhlin, MichaelProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3181
Michael.Tahlin@sofi.su.se
Wadensjö, EskilProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3448
Eskil.Wadensjo@sofi.su.se
van der Vleuten, MaaikePostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4361
maaike.vandervleuten@sofi.su.se
van Vugt, LynnGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
lynn.vanvugt@sofi.su.se
Van Vuuren, AicoGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
aico.van.vuuren@sofi.su.se
Wentzel, MirjamGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
mirjam.wentzel@sofi.su.se
Westerman, JohanForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2973
johan.westerman@sofi.su.se
Willén, AlexanderGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
alexander.willen@sofi.su.se
von Essen, EmmaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2365
emma.von.essen@sofi.su.se
Öhman, MattiasGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
mattias.ohman@sofi.su.se
Öktem, KeremGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
kerem.oktem@sofi.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter