Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Samhällsvetenskapliga fakulteten » Institutet för social forskning

Institutet för social forskning

Telefon Fax
08-16 2000 08-154670
Tillhör Webbplats
Samhällsvetenskapliga fakultetenhttp://www.sofi.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Institutet för social forskning
106 91 Stockholm
Universitetsvägen 10 F

Ansvarsområden

FunktionNamn
Administrativ chefMaria Mårtensson
EkonomiadministrationViviana Milbers
Caroline Hertzman
FöreståndareMarkus Jäntti
LicensansvarigStefan Englund
Lokal IT-ansvarigKristian Koerselman
Stefan Englund
Nyckel- och passerkortansvarigTara Nabavi
Viviana Milbers
PersonaladministrationMaria Mårtensson
PrintansvarigStefan Englund
Tara Nabavi
SkyddsombudDaniel Fredriksson
Elma Sose
Stf. föreståndarePernilla Andersson Joona
StudentexpeditionElma Sose
Studierektor grundnivåFrida Engström
SUA-ansvarigStefan Englund
SUKAT-ansvarigStefan Englund
Viviana Milbers
Frida Engström
Elma Sose
Tara Nabavi
TelekontaktansvarigStefan Englund

Underavdelningar

Välj en underavdelning för att få se respektive avdelnings anställda.
Enheten för arbetsmarknadskunskap AKPA

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

126 personer

Visar 1 - 126 av 126 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Alm, SusanneForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3403
susanne.alm@sofi.su.se
Altmejd, AdamForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
adam.altmejd@sofi.su.se
Andersson, LinusDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3455
linus.andersson@sofi.su.se
Andersson, IsabelleEkonomi- och personalhandläggareSamhällsvetenskapliga fakulteten
isabelle.andersson@sofi.su.se
Andersson Joona, PernillaDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3447
pernilla.andersson.joona@sofi.su.se
Bejenariu, SimonaPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2074
simona.bejenariu@sofi.su.se
Berlin, MartinPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten
martin.berlin@sofi.su.se
Bihagen, ErikDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2651
erik.bihagen@sofi.su.se
Bjuggren Andersson, AntonForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
anton.andersson@sofi.su.se
Björklund, AndersProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3452
Anders.Bjorklund@sofi.su.se
Bos, MariekeForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
marieke.bos@sofi.su.se
Boschini, AnneUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2229
anne.boschini@sofi.su.se
Boström, CharlottaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7709
charlotta.bostrom@sofi.su.se
Boye, KatarinaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7997
Katarina.Boye@sofi.su.se
Buhai, SebastianAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
sebastian.buhai@sofi.su.se
Burman, SofieForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1624
sofie.burman@sofi.su.se
Burn, IanPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4092
ian.burn@sofi.su.se
Butschek, SebastianGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
sebastian.butschek@sofi.su.se
Byun, YounghwanPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4066
younghwan.byun@sofi.su.se
Böhlmark, AndersDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2513
Anders.Bohlmark@sofi.su.se
Celikaksoy Mortensen, AycanForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2230
aycan.celikaksoy@sofi.su.se
Chudnovskaya, MargaritaPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten
margarita.chudnovskaya@sofi.su.se
Czarnecki, KrzysztofGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
krzysztof.czarnecki@sofi.su.se
Dadgar, ImanDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4159
Iman.Dadgar@sofi.su.se
Dahl, GordonGästprofessorSamhällsvetenskapliga fakulteten
gordon.dahl@sofi.su.se
Doctrinal, LaureDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2305
laure.doctrinal@sofi.su.se
Edmark, KarinUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1557
karin.edmark@sofi.su.se
Eklööf, HannaForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
hanna.ekloof@sofi.su.se
Eneroth, MariForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3826
mari.eneroth@sofi.su.se
Engeman, CassandraPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2075
cassandra.engeman@sofi.su.se
Englund, StefanForskningsingenjörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2648
Stefan.Englund@sofi.su.se
Engström, FridaBiträdande studierektor
Studievägledare
Samhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2639
frida.engstrom@sofi.su.se
Engzell, PerDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3248
Per.Engzell@sofi.su.se
Erikson, RobertProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2093
Robert.Erikson@sofi.su.se
Eriksson, MadeleineDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2710
madeleine.eriksson@sofi.su.se
Erlandsson, AnniDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2851
anni.erlandsson@sofi.su.se
Esser, IngridForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3451
Ingrid.Esser@sofi.su.se
Evertsson, MarieProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2698
marie.evertsson@sofi.su.se
Fallesen, PeterPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten
peter.fallesen@sofi.su.se
Farm, AnteDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2311
Ante.Farm@sofi.su.se
Fergin Wennberg, ElinaGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
elina.wennberg@sofi.su.se
Folke, OlofAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
olle.folke@sofi.su.se
Forslund, MariaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3458
maria.forslund@sofi.su.se
Fredriksson, DanielDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2076
Daniel.Fredriksson@sofi.su.se
Frödin Gruneau, MoaGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
moa.frodin.gruneau@sofi.su.se
Geerts, AllisonDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2852
allison.geerts@sofi.su.se
Gerdes, ChristerAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
Christer.Gerdes@sofi.su.se
Gnädinger, DorotheeGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
dorothee.gnaedinger@sofi.su.se
Grätz, MichaelAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7977
michael.gratz@sofi.su.se
Grönqvist, HansAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2309
hans.gronqvist@sofi.su.se
Gähler, MichaelUniversitetslektor, DocentSamhällsvetenskapliga fakulteten
michael.gahler@sofi.su.se
Halldén, KarinDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2862
karin.hallden@sofi.su.se
Hederos, KarinPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3658
karin.hederos@sofi.su.se
Hellborg, SabinaGästlärareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2587
sabina.hellborg@sofi.su.se
Hertzman, CarolineEkonomSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2194
caroline.hertzman@sofi.su.se
Hjalmarsson, SimonDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2638
simon.hjalmarsson@sofi.su.se
Holmlund, HelenaGästförskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
helena.holmlund@sofi.su.se
Hübgen, SabineInGRID GuestSamhällsvetenskapliga fakulteten
sabine.hubgen@sofi.su.se
Jonsson, JanneProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2654
Janne.Jonsson@sofi.su.se
Jäntti, MarkusProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2645
markus.jantti@sofi.su.se
Kahlmeter, AnnaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1070
anna.kahlmeter@sofi.su.se
Kaunitz, NiklasDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
niklas.kaunitz@sofi.su.se
Kjellsson, SaraForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7060
sara.kjellsson@sofi.su.se
Koerselman, KristianAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2309
Kristian.Koerselman@sofi.su.se
Kolsrud, JonasFil. dr. i nationalekonomiSamhällsvetenskapliga fakulteten
jonas.kolsrud@sofi.su.se
Korpi, WalterProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3450
Walter.Korpi@sofi.su.se
Korpi, TomasProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3149
tomas.korpi@sofi.su.se
Lachowska, MartaAffilierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
marta.lachowska@sofi.su.se
La Roi, ChaimForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
chaim.laroi@sofi.su.se
Lindahl, LenaDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3459
Lena.Lindahl@sofi.su.se
Lindén, VeraForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
vera.linden@sofi.su.se
Lindh, ArvidForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2386
arvid.lindh@sofi.su.se
Lindquist, MatthewProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3831
matthew.lindquist@sofi.su.se
Lindqvist, ErikProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1026
erik.lindqvist@sofi.su.se
Lomaeus Alamaa, ChristineForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
christine.alamaa@sofi.su.se
Lo Re, DonatoGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
donato.lo.re@sofi.su.se
Magnusson, CharlottaDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2607
charlotta.magnusson@sofi.su.se
Milbers, VivianaEkonomi- och personalhandläggareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7958
viviana.milbers@sofi.su.se
Mood, CarinaProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2586
carina.mood@sofi.su.se
Mühlrad, HannaGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
hanna.muhlrad@sofi.su.se
Mårtensson, MariaAdministrativ chefSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4074
maria.martensson@sofi.su.se
Nabavi, TaraAdministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten
tara.nabavi@sofi.su.se
Nelson, KennethProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7128
kenneth.nelson@sofi.su.se
Nieuwenhuis, RensePostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4317
rense.nieuwenhuis@sofi.su.se
Niknami, SusanForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3454
Susan.Niknami@sofi.su.se
Norström, ThorProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2314
thor.norstrom@sofi.su.se
Nybom, MartinAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
martin.nybom@sofi.su.se
Palmtag, Eva-LisaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2573
Eva-Lisa.Palmtag@sofi.su.se
Pfann, GerardGästprofessorSamhällsvetenskapliga fakulteten
gerard.pfann@sofi.su.se
Plenty, StephanieForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2672
stephanie.plenty@sofi.su.se
Rainone, EdoardoGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7977
edoardo.rainone@sofi.su.se
Rickne, JohannaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
johanna.rickne@sofi.su.se
Robling, Per OlofForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
per-olof.robling@sofi.su.se
Rojas, YerkoForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3541
yerko.rojas@sofi.su.se
Rooth, Dan-OlofProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7833
dan-olof.rooth@sofi.su.se
Rudolphi, FridaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2608
Frida.Rudolphi@sofi.su.se
Sandberg Trolle-Lindgren, AnnaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2691
anna.sandberg@sofi.su.se
Santavirta, TorstenAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2647
torsten.santavirta@sofi.su.se
Sauermann, JanPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2605
jan.sauermann@sofi.su.se
Shahbazian, RoujmanVikarierande universitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2649
roujman.shahbazian@sofi.su.se
Sirén, SebastianDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2312
Sebastian.Siren@sofi.su.se
Sjöberg, OlaProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2150
Ola.Sjoberg@sofi.su.se
Sjödin, ErikUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7813
erik.sjodin@sofi.su.se
Sjögren Lindquist, GabriellaDocent i NationalekonomiSamhällsvetenskapliga fakulteten
gabriella.sjogren.lindquist@sofi.su.se
Sose, ElmaUtbildningsadministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2697
Elma.Sose@sofi.su.se
Stenberg, Sten-ÅkeProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2655
Sten-Ake.Stenberg@sofi.su.se
Stenberg, AndersUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7971
anders.stenberg@sofi.su.se
Stuhler, JanGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
jan.Stuhler@sofi.su.se
Ståhlberg, Ann-CharlotteProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3449
Ann-Charlotte.Stahlberg@sofi.su.se
Sulak, JanGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
jan.sulak@sofi.su.se
Sund, KristerAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
Krister.Sund@sofi.su.se
Sundström, MarianneProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3136
Marianne.Sundstrom@sofi.su.se
Säve-Söderbergh, JennyForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2497
Jenny.Save-Soderbergh@sofi.su.se
Tallås Ahlzén, MalinDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
malin.ahlzen@sofi.su.se
Tatsi, EiriniPostdocSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1920
eirini.tatsi@sofi.su.se
Thoursie, AnnaAffilierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
anna.thoursie@sofi.su.se
Torssander, JennyForskare
Postdoc
Samhällsvetenskapliga fakulteten
jenny.torssander@sofi.su.se
Treuter, GeorgAssistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
georg.treuter@sofi.su.se
Tåhlin, MichaelProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3181
Michael.Tahlin@sofi.su.se
Wadensjö, EskilProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3448
Eskil.Wadensjo@sofi.su.se
Van Vuuren, AicoGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
aico.van.vuuren@sofi.su.se
Wesolowski, KatharinaPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten
katharina.wesolowski@sofi.su.se
Westerman, JohanForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2973
johan.westerman@sofi.su.se
Willén, AlexanderGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
alexander.willen@sofi.su.se
von Essen, EmmaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2365
emma.von.essen@sofi.su.se
von Otter, CeciliaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
Cecilia.vonOtter@sofi.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter