Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Samhällsvetenskapliga fakulteten » Institutet för social forskning

Institutet för social forskning

Telefon Fax
08-16 2000 08-154670
Tillhör Webbplats
Samhällsvetenskapliga fakultetenhttp://www.sofi.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Institutet för social forskning
106 91 Stockholm
Universitetsvägen 10 F

Ansvarsområden

FunktionNamn
Administrativ chefMaria Mårtensson
EkonomiadministrationViviana Milbers
Caroline Hertzman
FöreståndareMarkus Jäntti
LicensansvarigStefan Englund
Lokal IT-ansvarigKristian Koerselman
Stefan Englund
Nyckel- och passerkortansvarigTara Nabavi
Viviana Milbers
PersonaladministrationMaria Mårtensson
SkyddsombudDaniel Fredriksson
Elma Sose
Stf. föreståndarePernilla Andersson Joona
StudentexpeditionElma Sose
Studierektor grundnivåFrida Engström
SUA-ansvarigStefan Englund
SUKAT-ansvarigStefan Englund
Frida Engström
Elma Sose
Tara Nabavi
Viviana Milbers
TelekontaktansvarigStefan Englund

Underavdelningar

Välj en underavdelning för att få se respektive avdelnings anställda.
Enheten för arbetsmarknadskunskap AKPA

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

152 personer

Visar 1 - 152 av 152 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Albesa, EstherGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
esther.albesa@sofi.su.se
Alm, SusanneForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3403
susanne.alm@sofi.su.se
Andersson, LinusDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3455
linus.andersson@sofi.su.se
Andersson, IsabelleEkonomi- och personalhandläggareSamhällsvetenskapliga fakulteten
isabelle.andersson@sofi.su.se
Andersson Joona, PernillaDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3447
pernilla.andersson.joona@sofi.su.se
Arvegård Wallin, SofiaGästföreläsareSamhällsvetenskapliga fakulteten
sofia.arvegard@sofi.su.se
Bejenariu, SimonaPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2074
simona.bejenariu@sofi.su.se
Berg, LisaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
lisa.berg@su.se
Berlin, MartinPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2519
martin.berlin@sofi.su.se
Bihagen, ErikDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2651
erik.bihagen@sofi.su.se
Bjuggren Andersson, AntonForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
anton.andersson@sofi.su.se
Björklund, AndersProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3452
Anders.Bjorklund@sofi.su.se
Boguslaw, JuliaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
Julia.Boguslaw@sofi.su.se
Bos, MariekeForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2640
marieke.bos@sofi.su.se
Boschini, AnneUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2229
anne.boschini@sofi.su.se
Boskovic, BrankoGuest researcher InGRIDSamhällsvetenskapliga fakulteten
brank.boskovic@sofi.su.se
Boström, CharlottaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7709
charlotta.bostrom@sofi.su.se
Boström, ElinForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
elin.bostrom@sofi.su.se
Boye, KatarinaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7997
Katarina.Boye@sofi.su.se
Brismar Lind, FeliciaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
felicia.brismar@ne.su.se
Buhai, SebastianAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
sebastian.buhai@sofi.su.se
Burman, SofieForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1624
sofie.burman@sofi.su.se
Burn, IanPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4092
ian.burn@sofi.su.se
Butschek, SebastianGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
sebastian.butschek@sofi.su.se
Byun, YounghwanPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4066
younghwan.byun@sofi.su.se
Bäckman, OlofDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3639
Olof.Backman@sofi.su.se
Böhlmark, AndersDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2513
Anders.Bohlmark@sofi.su.se
Celikaksoy Mortensen, AycanForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2230
aycan.celikaksoy@sofi.su.se
Chudnovskaya, MargaritaPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten
margarita.chudnovskaya@sofi.su.se
Czarnecki, KrzysztofGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
krzysztof.czarnecki@sofi.su.se
Dadgar, ImanDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4159
Iman.Dadgar@sofi.su.se
Doctrinal, LaureDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2305
laure.doctrinal@sofi.su.se
Edmark, KarinUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1557
karin.edmark@sofi.su.se
Eneroth, MariForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3826
mari.eneroth@sofi.su.se
Engeman, CassandraPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2075
cassandra.engeman@sofi.su.se
Englund, StefanForskningsingenjörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2648
Stefan.Englund@sofi.su.se
Engström, FridaBiträdande studierektor
Studievägledare
Samhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2639
frida.engstrom@sofi.su.se
Engzell, PerDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3248
Per.Engzell@sofi.su.se
Erikson, RobertProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2093
Robert.Erikson@sofi.su.se
Erlandsson, AnniDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2851
anni.erlandsson@sofi.su.se
Esser, IngridForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3451
Ingrid.Esser@sofi.su.se
Evertsson, MarieProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2698
marie.evertsson@sofi.su.se
Fallesen, PeterPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten
peter.fallesen@sofi.su.se
Farm, AnteDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2311
Ante.Farm@sofi.su.se
Fergin Wennberg, ElinaGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
elina.wennberg@sofi.su.se
Folke, OlofAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
olle.folke@sofi.su.se
Forslund, MariaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3458
maria.forslund@sofi.su.se
Fredriksson, DanielDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2076
Daniel.Fredriksson@sofi.su.se
Frödin Gruneau, MoaGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
moa.frodin.gruneau@sofi.su.se
Gerdes, ChristerAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
Christer.Gerdes@sofi.su.se
Gnädinger, DorotheeGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
dorothee.gnaedinger@sofi.su.se
Gränsmark, PatrikAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
patrik.gransmark@sofi.su.se
Grätz, MichaelAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
michael.gratz@sofi.su.se
Grönlund, AnneGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
anne.gronlund@sofi.su.se
Grönqvist, HansAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2309
hans.gronqvist@sofi.su.se
Gähler, MichaelUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2541
michael.gahler@sofi.su.se
Halldén, KarinDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2862
karin.hallden@sofi.su.se
Hederos, KarinPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3658
karin.hederos@sofi.su.se
Hellborg, SabinaGästlärareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2587
sabina.hellborg@sofi.su.se
Hertzman, CarolineEkonomSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2194
caroline.hertzman@sofi.su.se
Hjalmarsson, SimonDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2638
simon.hjalmarsson@sofi.su.se
Holmlund, HelenaGästförskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
helena.holmlund@sofi.su.se
Jonsson, JanneProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2654
Janne.Jonsson@sofi.su.se
Jäntti, MarkusProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2645
markus.jantti@sofi.su.se
Kahlmeter, AnnaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1070
anna.kahlmeter@sofi.su.se
Kalman, JuditVisiting ResearcherSamhällsvetenskapliga fakulteten
udit.kalman@sofi.su.se
Kaunitz, NiklasDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
niklas.kaunitz@sofi.su.se
Kjellsson, SaraForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7060
sara.kjellsson@sofi.su.se
Koerselman, KristianAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2309
Kristian.Koerselman@sofi.su.se
Kolsrud, JonasFil. dr. i nationalekonomiSamhällsvetenskapliga fakulteten
jonas.kolsrud@sofi.su.se
Korpi, WalterProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3450
Walter.Korpi@sofi.su.se
Korpi, TomasProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3149
tomas.korpi@sofi.su.se
Kristiansen, MarcusSamhällsvetenskapliga fakulteten
marcus.kristiansen@sofi.su.se
Lachowska, MartaAffilierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
marta.lachowska@sofi.su.se
Le Forner, HélènePHD StudentSamhällsvetenskapliga fakulteten
helene.leforner@sofi.su.se
Lindahl, LenaDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3459
Lena.Lindahl@sofi.su.se
Lindh, ArvidForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2386
arvid.lindh@sofi.su.se
Lindquist, MatthewProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3831
matthew.lindquist@sofi.su.se
Lindqvist, ErikProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten
erik.lindqvist@sofi.su.se
Lomaeus Alamaa, ChristineForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
christine.alamaa@sofi.su.se
Lo Re, DonatoGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
donato.lo.re@sofi.su.se
Lundborg, PerProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2310
per.lundborg@sofi.su.se
Magnusson, CharlottaDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2607
charlotta.magnusson@sofi.su.se
Malm Lindberg, HenricGästlärareSamhällsvetenskapliga fakulteten
henrik.lindberg@akpa.su.se
Manna, RosalbaGuest InGRIDSamhällsvetenskapliga fakulteten
rosalba.manna@sofi.su.se
Milbers, VivianaEkonomi- och personalhandläggareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7958
viviana.milbers@sofi.su.se
Mood, CarinaProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2586
carina.mood@sofi.su.se
Mühlrad, HannaGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7815
hanna.muhlrad@sofi.su.se
Mårtensson, MariaAdministrativ chefSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4074
maria.martensson@sofi.su.se
Nabavi, TaraAdministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten
tara.nabavi@sofi.su.se
Nelson, KennethProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7128
kenneth.nelson@sofi.su.se
Nermo, MagnusProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten
magnus.nermo@sociology.su.se
Neumark, DavidGuest ProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten
david.neumark@sofi.su.se
Nieuwenhuis, RensePostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4317
rense.nieuwenhuis@sofi.su.se
Niknami, SusanForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3454
Susan.Niknami@sofi.su.se
Norström, ThorProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2314
thor.norstrom@sofi.su.se
Nybom, MartinAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2154
martin.nybom@sofi.su.se
Olsen, KarenGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
karen.olsen@sofi.su.se
Palmtag, Eva-LisaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2573
Eva-Lisa.Palmtag@sofi.su.se
Palumbo, RoccoGuest InGRIDSamhällsvetenskapliga fakulteten
rocco.palumbo@sofi.su.se
Penne, TessVisiting researcherSamhällsvetenskapliga fakulteten
tess.penne@sofi.su.se
Pfann, GerardGästprofessorSamhällsvetenskapliga fakulteten
gerard.pfann@sofi.su.se
Plenty, StephanieForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2672
stephanie.plenty@sofi.su.se
Plug, ErikGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
erik.plug@sofi.su.se
Rainone, EdoardoGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7977
edoardo.rainone@sofi.su.se
Richter, AndréDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
andre.richter@sofi.su.se
Rickne, JohannaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
johanna.rickne@sofi.su.se
Robling, Per OlofForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2498
per-olof.robling@sofi.su.se
Rojas, YerkoForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
yerko.rojas@sofi.su.se
Romaguera, MarinaVisiting researcherSamhällsvetenskapliga fakulteten
marina.romaguera@sofi.su.se
Rooth, Dan-OlofProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7833
dan-olof.rooth@sofi.su.se
Rosenqvist, ErikGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1057
erik.rosenqvist@sociology.su.se
Rudolphi, FridaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2608
Frida.Rudolphi@sofi.su.se
Sandberg Trolle-Lindgren, AnnaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2691
anna.sandberg@sofi.su.se
Santavirta, TorstenAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2647
torsten.santavirta@sofi.su.se
Sauermann, JanPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2605
jan.sauermann@sofi.su.se
Schröder, LenaAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
lena.schroder@sofi.su.se
Schultz, MichaelGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
michael.schultz@sofi.su.se
Sefastsson, IngridForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
ingrid.sefastsson@sofi.su.se
Shahbazian, RoujmanDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2649
roujman.shahbazian@sofi.su.se
Sirén, SebastianDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2312
Sebastian.Siren@sofi.su.se
Sjöberg, OlaProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2150
Ola.Sjoberg@sofi.su.se
Sjödin, ErikUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7813
erik.sjodin@sofi.su.se
Sjögren Lindquist, GabriellaDocent i NationalekonomiSamhällsvetenskapliga fakulteten
gabriella.sjogren.lindquist@sofi.su.se
Sommer, MarcGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
marc.sommer@sofi.su.se
Sose, ElmaUtbildningsadministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2697
Elma.Sose@sofi.su.se
Stenberg, Sten-ÅkeProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2655
Sten-Ake.Stenberg@sofi.su.se
Stenberg, AndersUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7971
anders.stenberg@sofi.su.se
Stuhler, JanGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
jan.Stuhler@sofi.su.se
Ståhlberg, Ann-CharlotteProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3449
Ann-Charlotte.Stahlberg@sofi.su.se
Sulak, JanGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
jan.sulak@sofi.su.se
Sund, KristerAssocierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
Krister.Sund@sofi.su.se
Sundberg, AntonForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
anton.sundberg@sofi.su.se
Sundström, MarianneProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3136
Marianne.Sundstrom@sofi.su.se
Säve-Söderbergh, JennyForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2497
Jenny.Save-Soderbergh@sofi.su.se
Tallås Ahlzén, MalinDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
malin.ahlzen@sofi.su.se
Tatsi, EiriniPostdocSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1920
eirini.tatsi@sofi.su.se
Thoursie, AnnaAffilierad forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
anna.thoursie@sofi.su.se
Tibajev, AndreyForskningsassistent
Lärare
Samhällsvetenskapliga fakulteten
andrey.tibajev@sofi.su.se
Torssander, JennyForskare
Postdoc
Samhällsvetenskapliga fakulteten
jenny.torssander@sofi.su.se
Treuter, GeorgAssistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
georg.treuter@sofi.su.se
Tunlid, SaraGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
sara.tunlid@sofi.su.se
Tåhlin, MichaelProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3181
Michael.Tahlin@sofi.su.se
Wadensjö, EskilProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3448
Eskil.Wadensjo@sofi.su.se
Van Vuuren, AicoGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
aico.van.vuuren@sofi.su.se
Wesolowski, KatharinaPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten
katharina.wesolowski@sofi.su.se
Westerman, JohanForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2973
johan.westerman@sofi.su.se
Wiklund, LovisaForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3862
lovisa.wiklund@sofi.su.se
Willén, AlexanderGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
alexander.willen@sofi.su.se
von Essen, EmmaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
emma.von.essen@sofi.su.se
von Otter, CeciliaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3403
Cecilia.vonOtter@sofi.su.se
Öktem, KeremGuest InGRIDSamhällsvetenskapliga fakulteten
kerem.oktem@sofi.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter