Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Naturvetenskapliga fakulteten » Biologiska sektionen » Institutionen för molekylär biovetenskap Wenner-Grens institut

Institutionen för molekylär biovetenskap Wenner-Grens institut

Telefon Fax
08-16 2000 08-16 4209
Tillhör Webbplats
Biologiska sektionenhttp://www.su.se/mbw
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Institutionen för molekylär biovetenskap Wenner-Grens institut
106 91 Stockholm
Svante Arrheniusväg 20 C

Ansvarsområden

FunktionNamn
Administrativ chef
DatoransvarigBengt Hall
Gunnar Jacobson
Gruppledare Infektions och immunbiologi Anna-Lena Spetz
Ylva Engström
Noushin Emami
Eva Sverremark Ekström
Klas Udekwu
Ingrid Faye
Ulrich Theopold
Anders Nilsson
Johan Ankarklev
Klavs Berzins
Antonio Barragan
Ann-Beth Jonsson
Gruppledare Integrativbiologi Mattias Mannervik
Tore Bengtsson
Qi Dai
Christos Samakovlis
Jan Nedergaard
Stefan Åström
Martin Jastroch
Susanne Keipert
Gruppledare Molekylär cellbiologi Ann-Kristin Östlund Farrants
Per Ljungdahl
Kristina Jonas
Roger Karlsson
Siamak Haghdoost
Andrzej Wojcik
Marc Friedländer
Sabrina Büttner
Claes Andréasson
Neus Visa
Ann-Christin Lindås
Nelson Gekara
Infektions och immunbiologiAnna-Lena Spetz
Ylva Engström
Noushin Emami
Eva Sverremark Ekström
Klas Udekwu
Ingrid Faye
Ulrich Theopold
Anders Nilsson
Johan Ankarklev
Klavs Berzins
Antonio Barragan
Ann-Beth Jonsson
LicensansvarigGunnar Jacobson
Bengt Hall
Lokal IT-ansvarigBengt Hall
Gunnar Jacobson
Stina Tucker
Nyckel- och passerkortansvarigEmma Aldenstam
Stina Tucker
Gelana Yadeta
Ellinor Ljunglöf
Heinrich von Fircks
Kajsa Noaksson
Alexander Falkenstam
Anna-Stina Höglund
Chris Molenaar
PrefektNeus Visa
PrintansvarigGelana Yadeta
Stf prefektMattias Mannervik
StudierektorAnn-Christin Lindås
SUKAT-ansvarigEmma Aldenstam
Gelana Yadeta
Beata Gillving
TelekontaktansvarigGelana Yadeta
Ulla Wester

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

306 personer

Visar 1 - 200 av 306 träffar

Visa träffar.
Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Aanei, AlexandruStudentBiologiska sektionen
alexandru.aanei@su.se
Abdella Altayeb Mohammed, MubasherDoktorandBiologiska sektionen
mubasher.mohammed@su.se
Afzaal, SohaibGästforskareBiologiska sektionen
sohaib.afzaal@su.se
Ahmed, KariemForskareBiologiska sektionen
kariem.ezzat@su.se
Akar, RoyaPraktikantBiologiska sektionen
roya.akar@su.se
Akhter, MuniraLaboratorieteknikerBiologiska sektionen 08-16 4139
munira.akhter@su.se
Akuwudike, PamelaDoktorandBiologiska sektionen
pamela.akuwudike@su.se
Alcantara Forsberg, ElisabeteGästforskareBiologiska sektionen
elisabete.forsberg@su.se
Aldenstam, EmmaPersonalhandläggareBiologiska sektionen
emma.aldenstam@su.se
Álvarez Guerra, IreneMasterstudent
irene.alvarezguerra@su.se
Andersson, PiaLaboratorieassistent 08-16 4121
pia.andersson@su.se
Andréasson, ClaesDocent 08-16 4202
claes.andreasson@su.se
Ankarklev, JohanForskare 08-16 4312
johan.ankarklev@su.se
Ansurudeen, IshrathGästforskare
ishrath.ansurudeen@su.se
Arasa Cuartiella, ClaudiaForskningsassistent 08-16 1437
claudia.arasa@su.se
Aresh, BejanPostdoktor
bejan.aresh@su.se
Arts, MelanieStudent
melanie.arts@su.se
Askar, RaadVeterinär 08-16 2052
raad.askar@su.se
Aslanzadeh, MortezaDoktorand
morteza.aslanzadeh@su.se
Aufschnaiter, AndreasPostdoktor
andreas.aufschnaiter@su.se
Axberg Pålsson, SandraDoktorand 08-16 1437
sandra.palsson@su.se
Badolati, IsabellaExamensarbete
isabella.badolati@su.se
Barragan, AntonioProfessor 08-16 4156
antonio.barragan@su.se
Barrett, DonalStudent
donal.barrett@su.se
Barrios Fdez, RubenErasmus student
ruben.barrios@su.se
Barz, MyriamMaster student
myriam.barz@su.se
Bauer, StefanieDoktorand 08-16 4095
stefanie.bauer@su.se
Belikov, SergeyForskare
sergey.belikov@su.se
Bengtsson, ToreProfessor 08-16 4126
Tore.Bengtsson@su.se
Berg, IngridForskare 08-16 4095
ingrid.berg@su.se
Berzins, KlavsProfessor emeritus 08-16 4164
Klavs.Berzins@su.se
Bhandage, AmolForskare 08-16 1478
amol.bhandage@su.se
Biryukova, InnaForskare 08-16 4146
inna.biryukova@su.se
Björk, MonikaLaboratorietekniker 08-16 4116
Monika.Bjork@su.se
Björkander, SofiaPostdoktor 08-16 4174
sophia.bjorkander@su.se
Boija, AnnForskningsassistent 08-16 4095
ann.boija@su.se
Bokhari, Muhammad HamzaDoktorand
muhammed.hamza.bokhari@su.se
Boulet, NathaliePostdoktor
nathalie.boulet@su.se
Brooks, KatieStudent
katie.brooks@su.se
Büttner, SabrinaBiträdande lektor 08-16 4170
sabrina.buettner@su.se
Böckel, ChristianeErasmus student
christiane.bockel@su.se
Campos Ramiro, BeatrizLaboratorieingenjör 08-16 4119
beatriz.campos@su.se
Cannon, BarbaraProfessor Emerita
barbara.cannon@su.se
Carlén Larsson, Birgitta 08-16 4121
birgitta.carlen@su.se
Casadesus Rendos, EvaStudent
eva.casadesus@su.se
Ciccarelli, MichelaDoktorand
michela.ciccarelli@su.se
D'Auria Vieira de Godoy, PauloForskare 08-16 4064
paulo.godoy@su.se
Dai, QiBiträdande lektor 08-16 4149
qi.dai@su.se
Daniel, ChammiranForskare 08-16 4038
chammiran.daniel@su.se
Davegårdh, JelenaDoktorand
jelena.davegardh@su.se
Dehvari, NodiPostdoktor
nodi.dehvari@su.se
de Jong, Jasper Martin AntonDoktorand
jasper.dejong@su.se
de Jong, YmkeDoktorand 08-16 4174
ymke.dejong@su.se
De Ory Lopez, AnaPostdoc
ana.deorylopez@su.se
Diessl, JuttaDoktorand 08-16 4195
jutta.diessl@su.se
Dondalska, AleksandraDoktorand 08-16 1437
aleksandra.dondalska@su.se
Duan, JianliStudent
jianli.duan@su.se
Duarte Afonso Serdan, TamiresGästdoktorand
tamires.duartesserdan@su.se
Dziedziech, AlexisDoktorand 08-16 4038
alexis.dziedziech@su.se
Ebrahimi, MahsaDoktorand 08-16 4195
mahsa.ebrahimi@su.se
Eggertsen, IrjaForskningshandläggare 08-16 4231
irja.eggertsen@su.se
Ekstrand, IngelaLaboratorietekniker 08-16 1269
ingela.ekstrand@su.se
Elibol, AlperenStudent
alperen.elibol@su.se
Elseedi, HeshamGästforskare
hesham.elseedi@su.se
Emami, NoushinForskare 08-16 4930
noushin.emami@su.se
Endara Coll, MartinDoktorand
martin.endara@su.se
Engelbrecht, MattiasDoktorand
mattias.engelbrecht@su.se
Engström, YlvaProfessor 08-16 4166
ylva.engstrom@su.se
Ericson Vallhov, HelenPostdoc
helen.vallhov@su.se
Falkenstam, AlexanderHandläggare 08-16 4204
alexander.falkenstam@su.se
Fanglei, ZuoPostdoktor 08-16 4152
zuo.fanglei@su.se
Faye, IngridProfessor emerita 08-16 1272
ingrid.faye@su.se
Felletti, MichelePostdoktor
michele.felletti@su.se
Fernández, CarmenProfessor emerita 08-16 4164
carmen.fernandez@su.se
Filipe Pinheiro, AnaDoktorand 08-16 1479
ana.pinheiro@su.se
Fink, Matthias JakobDoktorand
matthias.fink@su.se
Firsova, AlexandraPostdoktor
alexandra.firsova@su.se
Fischer, AlexanderGäst
alexander.fischer@su.se
Frey, JonasMasterstudent
jonas.frey@su.se
Friedländer, MarcUniversitetslektor 08-16 4032
marc.friedlander@su.se
Fritzell, KajsaDoktorand
kajsa.fritzell@su.se
Fromm, BastianForskare
bastian.fromm@su.se
Ganez Zapater, AntoniDoktorand
toni.ganez@su.se
Gao, YunGästdoktorand
yun.gao@su.se
Garcia Sánchez, MartaGästdoktorand 08-16 1478
marta.garciasanchez@su.se
Gaudry, MichaelDoktorand
michael.gaudry@su.se
Gebremariam, HannaDoktorand 08-16 4152
hanna.gebreegziabher@su.se
Gekara, NelsonUniversitetslektor
nelson.gekara@su.se
Gillving, BeataEkonomiadminstratör 08-16 4161
beata.gillving@su.se
Gohel, PriyaDoktorand
priya.gohel@su.se
Grieshop, KarlForskare
karl.grieshop@su.se
Grochalski, ThomasStudent
thomas.grochalski@su.se
Guo, YuanDoktorand 08-16 4098
yuan.guo@su.se
Haberbosch, DominikUtbytesstudent
dominik.haberbosch@su.se
Habernig, LukasForskare 08-16 4195
lukas.habernig@su.se
Haggård-Ljungquist, ElisabethProfessor emerita
elisabeth.haggard@su.se
Haghdoost, SiamakDocent 08-16 4064
siamak.haghdoost@su.se
Hajkazemian, MelikaDoktorand 08-16 4095
melika.hajkazemian@su.se
Hall, BengtDatortekniker, IT support
bengt.hall@su.se
Halleskog, CarinaGästforskare
carina.halleskog@su.se
Hands, EmmaStudent
emma.hands@su.se
Hansmann, NicolasStudent
nicolas.hansmann@su.se
Hansson, MagnusForskare
magnus.hansson@su.se
Haq, Syed RazaulForskare
syedrazaul.haq@su.se
Harms-Ringdahl, MatsProfessor emeritus 08-16 4109
mats.harms-ringdahl@su.se
Hassanzadehshirazi, TaranehDoktorand
taraneh.shirazi@su.se
Hauptmann, GiselbertForskare 08-16 4038
giselbert.hauptmann@su.se
He, LiDoktorand
li.he@su.se
Heinrich, KristinaDoktorand 08-16 1720
kristina.heinrich@su.se
Hellzén, MadeleineAdministrav chef 08-16 3509
madeleine.hellzen@su.se
Henriksson, NiklasKommunikatör
niklas.henriksson@su.se
Herbrich, SarahUtbytes student
sarah.herbrich@su.se
Hildebrandt, FranziskaDoktorand
franziska.hildebrandt@su.se
Horvacanin, GordanaTekniker
gordana.horvacanin@su.se
Hosono, ChieForskare 08-16 1479
chie.hosono@su.se
Hunt, GeorgeDoktorand 08-16 4094
george.hunt@su.se
Huppertz, FrederikMasterstudent
frederik.huppertz@su.se
Hurtig, FredrikDoktorand
fredrik.hurtig@su.se
Hyland, NiamhStudent
niamh.hyland@su.se
Hälldin, JonasForskare 08-16 1437
jonas.halldin@su.se
Höglund, Anna-StinaForskningsingenjör 08-16 1568
stina.hoglund@su.se
Jacobson, GunnarDatortekniker, IT support
gunnar.jacobson@su.se
Jacobsson, AndersProfessor Emeritus
anders.jacobsson@su.se
Jain, ShrutiPostdoktor
shruti.jain@su.se
Jastroch, MartinUniversitetslektor 08-16 3108
martin.jastroch@su.se
Jenssen, DagProfessor Emeritus
dag.jenssen@su.se
Jetzinger, KatharinaErasmus Student
katharina.jetzinger@su.se
Johansson, RogerVaktmästare 08-16 1254
roger.johansson@su.se
Jonas, KristinaBiträdande lektor 08-16 2580
kristina.jonas@su.se
Jonsson, Ann-BethProfessor 08-16 4154
ann-beth.Jonsson@su.se
Kabir, Sheikh HumayunTimarbetare
sheikhhumayun.kabir@su.se
Kalinovich, AnastasiaGästforskare 08-16 4125
anastasia.kalinovich@su.se
Kallazhi, AswathyDoktorand
aswathy.kallazhi@su.se
Kamal, KahkashanForknings praktikant
kahkashan.kamal@su.se
Kandasamy, GanapathiPostdoktor
ganapathi.kandasamy@su.se
Kang, WenjingDoktorand
wenjing.kang@su.se
Karlsson, RogerProfessor 08-16 4104
Roger.Karlsson@su.se
Karlström, VictorDoktorand
victor.karlstrom@su.se
Kawaquchi, NorikoForskare
noriko.kawaquchi@su.se
Kaviani, PegahResearch traineeship
pegah.kaviani@su.se
Keipert, SusanneForskare 08-16 3675
susanne.keipert@su.se
Keuper, MichaelaForskare 08-16 3692
michaela.keuper@su.se
Khalifa, ShadenGuest researcher
shaden.khalifa@su.se
Khalili, DilanDoktorand 08-16 4038
dilan.khalili@su.se
Klein, SinaUtbytesstudent
sina.klein@su.se
Klein Hazebroek, MarlouDoktorand
marlou.kleinhazebroek@su.se
Kodipelli, NaveenaStipendiat 08-16 4095
naveena.kodipelli@su.se
Kohler, VerenaPostdoktor
verena.kohler@su.se
Koonjan, ShazeedaDoktorand
shazeeda.koonjan@su.se
Krishnamoorthy, Sai ShivankarStudent
sai.krishnamoorthy@su.se
Kuther, LindaStudent
linda.kuther@su.se
Kutschke, MariaLaboratorieassistent 08-16 4125
maria.kutschke@su.se
Kölborg, SaraPersonalhandläggare 08-16 3998
sara.kolborg@su.se
Lasaviciute, GintareDoktorand 08-16 4174
gintare.lasaviciute@su.se
Leslie, DavidDoktorand 08-16 1720
david.leslie@su.se
Li, ZhilunForskare
zhilun.li@su.se
Lidberg, KennyStudent
kenny.lidberg@su.se
Lim, MorganBusiness Development Intern
morgan.lim@su.se
Lind, BeatriceGäst Laboratorieassistent
beatrice.lind@su.se
Lindberg, BoForskare
bo.lindberg@su.se
Lindsund, ErikDoktorand
erik.lindsund@su.se
Lindås, Ann-ChristinForskare 08-16 1998
ann.christin.lindas@su.se
Liontos, AndreasDoktorand 08-16 1479
andreas.liontos@su.se
Liu, DanDoktorand 08-16 1479
dan.liu@su.se
Liu, MinghaoStudent
minghao.liu@su.se
Ljungdahl, PerProfessor 08-16 4101
per.ljungdahl@su.se
Ljunglöf, EllinorLaboratorieassistent 08-16 4121
ellinor.ljunglof@su.se
López Hernández, PilarDoktorand
pilar.lopez-hernandez@su.se
Lopez Riego, MilagrosaDoktorand
milagrosa.lopezriego@su.se
Luijten, InekeDoktorand
ineke.luijten@su.se
Lundholm, LovisaForskare 08-16 4140
lovisa.lundholm@su.se
Mannervik, MattiasProfessor 08-16 1565
mattias.mannervik@su.se
Masser, AnnaDoktorand
anna.masser@su.se
Mata Forsberg, ManuelDoktorand 08-16 4174
manuel.forsberg@su.se
Matsuda, RyoPostdoktor 08-16 1479
ryo.matsuda@su.se
Mendes Martins, AntónioDoktorand 08-16 2836
antonio.martins@su.se
Minoia, MelaniaPostdoktor
melania.minoia@su.se
Molenaar, ChrisFacility Manager IFSU 08-16 1568
chris.molenaar@su.se
Myronidi, IoannaDoktorand
ioanna.myronidi@su.se
Nakamura, AyumiTimanställd 08-16 4064
ayumi.nakamura@su.se
Naujokat, KatjaStudent
katja.naujokat@su.se
Nedergaard, JanProfessor emeritus 08-16 4128
Jan.Nedergaard@su.se
Nguyen, Hong-PhuongPostdoktor 08-16 1479
hongphuong.nguyen@su.se
Nilsson, AndersUniversitetslektor 08-16 4549
anders.s.nilsson@su.se
Nissan, TracyGästlektor
tracy.nissan@su.se
Noaksson, KajsaECF tekniker 08-16 4633
kajsa.noaksson@su.se
Norman, EvaEkonom 08-16 3676
eva.norman@su.se
Oellig, LisaLaboratorieassistent 08-16 4121
lisa.oellig@su.se
Olafsson, EinarDoktorand 08-16 1478
einar.olafsson@su.se
Olivera, CarinaGästforskare 08-16 1478
carina.olivera@su.se
Olsen, JessicaGästforskare
jessica.olsen@su.se
Olsson, GunillaGästforskare 08-16 4064
gunilla.olsson@su.se
Olsson, BirgittaAdministratör 08-16 3697
birgitta.olsson@su.se
Omnus, Deike JohannePostdoktor
deike.omnus@su.se
Osterman-Golkar, SivGäst 08-16 4064
siv.osterman-golkar@su.se
Padam Chand Jain, Roshan VaidDoktorand
roshan.vaid@su.se
Palieraki, KonstantinaStudent
konstantina.palieraki@su.se
Pastuszek, PaulinaForskningsassistent
paulina.pastuszek@su.se
Pelcman, BenjaminGästforskare
benjamin.pelcman@su.se
Pelosi, BenedettaDoktorand
benedetta.pelosi@su.se