Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Naturvetenskapliga fakulteten » Biologiska sektionen » Institutionen för molekylär biovetenskap Wenner-Grens institut

Institutionen för molekylär biovetenskap Wenner-Grens institut

Telefon Fax
08-16 2000 08-16 4209
Tillhör Webbplats
Biologiska sektionenhttp://www.su.se/mbw
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Institutionen för molekylär biovetenskap Wenner-Grens institut
106 91 Stockholm
Svante Arrheniusväg 20 C

Ansvarsområden

FunktionNamn
Administrativ chefLina Berggren
DatoransvarigBjörn Palmgren
Bengt Hall
Gruppledare Infektions och immunbiologi Marita Troye Blomberg
Helena Aro
Ann-Beth Jonsson
Eva Sverremark Ekström
Ylva Engström
Eva Severinson
Ulrich Theopold
Ingrid Faye
Anders Nilsson
Anna-Lena Spetz
Antonio Barragan
Sushil Kumar Pathak
Klavs Berzins
Klas Udekwu
Johan Ankarklev
Gruppledare Integrativbiologi Christos Samakovlis
Jan Nedergaard
Barbara Cannon
Anders Jacobsson
Stefan Åström
Mattias Mannervik
Tore Bengtsson
Qi Dai
Gruppledare Molekylär cellbiologi Roger Karlsson
Lars Wieslander
Ann-Kristin Östlund Farrants
Neus Visa
Per Ljungdahl
Marie Öhman
Claes Andréasson
Andrzej Wojcik
Therese Andersson
Leif Isaksson
Elisabeth Haggård-Ljungquist
Mats Harms-Ringdahl
Dag Jenssen
Ulf Rannug
Marc Friedländer
Sabrina Büttner
Kristina Jonas
LicensansvarigGunnar Jacobson
Bengt Hall
Björn Palmgren
Lokal IT-ansvarigGunnar Jacobson
Bengt Hall
Björn Palmgren
Nyckel- och passerkortansvarigGelana Yadeta
Heinrich von Fircks
Ellinor Ljunglöf
Emma Aldenstam
Jerker Eriksson
Stina Tucker
PrefektPer Ljungdahl
PrintansvarigBjörn Palmgren
Lina Berggren
Stf prefektAnn-Beth Jonsson
StudierektorUlrich Theopold
Ann-Kristin Östlund Farrants
SUKAT-ansvarigEmma Aldenstam
Björn Palmgren
Gelana Yadeta
TelekontaktansvarigBjörn Palmgren
Gelana Yadeta
Lina Berggren

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

325 personer

Visar 1 - 200 av 325 träffar

Visa träffar.
Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Aanei, AlexandruStudentBiologiska sektionen
alexandru.aanei@su.se
Abdella Altayeb Mohammed, MubasherForskningsassistentBiologiska sektionen 08-16 1271
mubasher.mohammed@su.se
Adam, LucillePostdoktorBiologiska sektionen 08-16 1437
lucille.adam@su.se
Ahmed Abdel Hafez Sayed Osman, OmneyaForskareBiologiska sektionen
omneya.ahmed@su.se
Akhter, MuniraLaboratorieteknikerBiologiska sektionen 08-16 4139
munira.akhter@su.se
Akuwudike, PamelaStudentBiologiska sektionen
pamela.akuwudike@su.se
Alcantara Forsberg, ElisabeteGästforskareBiologiska sektionen
elisabete.forsberg@su.se
Aldenstam, EmmaPersonalhandläggareBiologiska sektionen 08-16 3998
emma.aldenstam@su.se
Andersson, ThereseForskareBiologiska sektionen 08-16 4135
therese.andersson@su.se
Andersson, PiaLaboratorieassistentBiologiska sektionen 08-16 4121
pia.andersson@su.se
Andersson, DanielEkonomihandläggareBiologiska sektionen 08-16 4161
daniel.andersson@su.se
Andréasson, ClaesLektorBiologiska sektionen 08-16 4202
claes.andreasson@su.se
Ankarklev, JohanForskareBiologiska sektionen 08-16 4312
johan.ankarklev@su.se
Ansurudeen, IshrathGästforskareBiologiska sektionen
ishrath.ansurudeen@su.se
Antonana Vildosola, AsierStudentBiologiska sektionen
asier.antonana@su.se
Arasa Cuartiella, ClaudiaStudentBiologiska sektionen 08-16 1437
claudia.arasa@su.se
Arefin, Md. BadrulDoktorandBiologiska sektionen
badrul.arefin@su.se
Aresh, BejanPostdoktorBiologiska sektionen 08-16 1234
bejan.aresh@su.se
Asadi, AbolfazlForskareBiologiska sektionen 08-16 4125
abbe.asadi@su.se
Barragan, AntonioProfessorBiologiska sektionen 08-16 4156
antonio.barragan@su.se
Batlle Roger, EnricBiologiska sektionen
enrique.batlle.roger@su.se
Bauer, StefanieDoktorandBiologiska sektionen 08-16 2423
stefanie.bauer@su.se
Behm, MikaelaDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4062
mikaela.behm@su.se
Belikov, SergeyForskareBiologiska sektionen
sergey.belikov@su.se
Bengtsson, ToreProfessorBiologiska sektionen 08-16 4126
Tore.Bengtsson@su.se
Berg, IngridForskareBiologiska sektionen 08-16 2423
ingrid.berg@su.se
Berggren, LinaAdministrativ chefBiologiska sektionen 08-16 3509
lina.berggren@su.se
Berzins, KlavsProfessor emeritusBiologiska sektionen 08-16 4164
Klavs.Berzins@su.se
Bhandage, AmolForskareBiologiska sektionen 08-16 1478
amol.bhandage@su.se
Biryukova, InnaForskareBiologiska sektionen 08-16 4146
inna.biryukova@su.se
Björk, PetraForskareBiologiska sektionen 08-16 4065
petra.bjork@su.se
Björk, MonikaLaboratorieteknikerBiologiska sektionen 08-16 4116
Monika.Bjork@su.se
Björkander, SophiaPostdoktorBiologiska sektionen 08-16 4174
sophia.bjorkander@su.se
Boija, AnnForskningsassistentBiologiska sektionen 08-16 4095
ann.boija@su.se
Bokhari, Muhammad HamzaStudentBiologiska sektionen
muhammed.hamza.bokhari@su.se
Bomhard, ToniPraktikantBiologiska sektionen 08-16 1975
toni.bomhard@su.se
Bonath, FranziskaPostdoktor Biologiska sektionen
franziska.bonath@su.se
Boulet, NathaliePostdoktorBiologiska sektionen 08-16 4123
nathalie.boulet@su.se
Brindefalk, BjörnForskareBiologiska sektionen
bjorn.brindefalk@su.se
Brooks, KatieStudentBiologiska sektionen
katie.brooks@su.se
Brzozowska, BeataGästBiologiska sektionen
beata.brzozowska@su.se
Buesa Escriba, IreneStudentBiologiska sektionen
irene.buesa.escriba@su.se
Bujila, IoanaGästBiologiska sektionen
ioana.bujila@su.se
Büttner, SabrinaBiträdande lektorBiologiska sektionen 08-16 4170
sabrina.buettner@su.se
Böttcher, LisaStudentBiologiska sektionen 08-16 1437
lisa.bottcher@su.se
Campos Ramiro, BeatrizLab managerBiologiska sektionen 08-16 4119
beatriz.campos@su.se
Cannon, BarbaraProfessor emeritusBiologiska sektionen 08-16 4120
barbara.cannon@su.se
Capella, RitaStudentBiologiska sektionen
rita.capella@su.se
Carlén Larsson, BirgittaBiologiska sektionen 08-16 4121
birgitta.carlen@su.se
Carlsson, BoLaboratorieassistentBiologiska sektionen 08-16 4130
bo.carlsson@su.se
Casagrande, Mary GraceStudentBiologiska sektionen
marygrace.casagrande@su.se
Cheng, LeiDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4140
lei.cheng@su.se
Choi, EunkyoungStudentBiologiska sektionen 08-16 2423
eunkyoung.choi@su.se
Cooper, CallumPostdoktor Biologiska sektionen 08-16 1271
callum.cooper@su.se
Couturier, MoheaPostdoktorBiologiska sektionen 08-16 4155
mohea.couturier@su.se
Csikasz, RobertProjektledareBiologiska sektionen 08-16 1563
Robert.Csikasz@su.se
Czene, StefanGästforskareBiologiska sektionen 08-16 4064
stefan.czene@su.se
D'auria Vieira De Godoy, PauloForskareBiologiska sektionen 08-16 1242
paulo.godoy@su.se
Dai, QiBiträdande lektorBiologiska sektionen 08-16 4149
qi.dai@su.se
Daniel, ChammiranForskareBiologiska sektionen 08-16 4062
chammiran.daniel@su.se
Davegårdh, JelenaDoktorandBiologiska sektionen 08-674 7045
jelena.davegardh@su.se
Dehvari, NodiPostdoktorBiologiska sektionen 08-16 4132
nodi.dehvari@su.se
De Jong, Jasper Martin AntonDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4122
jasper.dejong@su.se
De Jong, YmkeDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4136
ymke.dejong@su.se
Diessl, JuttaDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4195
jutta.diessl@su.se
Domingo Prim, JuditDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4110
judit.domingoprim@su.se
Dondalska, AleksandraDoktorandBiologiska sektionen 08-16 1437
aleksandra.dondalska@su.se
Dreer, MaximilianStudentBiologiska sektionen 08-16 4155
maximilian.dreer@su.se
Dziedziech, AlexisDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4038
alexis.dziedziech@su.se
Ebrahimi, MahsaDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4195
mahsa.ebrahimi@su.se
Ekstrand, IngelaLaboratorieteknikerBiologiska sektionen 08-16 1269
ingela.ekstrand@su.se
Elibol, AlperenStudentBiologiska sektionen
alperen.elibol@su.se
Emami, NoushinPostdoktorBiologiska sektionen 08-16 4930
noushin.emami@su.se
Endara, MartinStudentBiologiska sektionen
martin.endara@su.se
Engelbrecht, MattiasDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4155
mattias.engelbrecht@su.se
Engström, YlvaProfessorBiologiska sektionen 08-16 4166
ylva.engstrom@su.se
Eriksson, ElinKommunikatörBiologiska sektionen
elin.eriksson@su.se
Erixon, KlausGästBiologiska sektionen
klaus.erixon@su.se
Fanglei, ZuoPostdoktorBiologiska sektionen 08-16 4152
zuo.fanglei@su.se
Faye, IngridProfessor emeritaBiologiska sektionen 08-16 1272
ingrid.faye@su.se
Felletti, MichelePostdoktorBiologiska sektionen
michele.felletti@su.se
Fernández, CarmenProfessor emeritaBiologiska sektionen 08-16 4164
carmen.fernandez@su.se
Filice, EllinoraPraktikantBiologiska sektionen 08-16 4136
ellinora.filice@su.se
Filipe Pinheiro, AnaDoktorandBiologiska sektionen 08-16 1479
ana.pinheiro@su.se
Fink, Matthias JakobDoktorandBiologiska sektionen
matthias.fink@su.se
Fischer, AlexanderGästBiologiska sektionen
alexander.fischer@su.se
Fleischer, FredericStudentBiologiska sektionen
frederic.fleischer@su.se
Friedländer, MarcBiträdande lektorBiologiska sektionen 08-16 4032
marc.friedlander@su.se
Fritzell, KajsaDoktorandBiologiska sektionen
kajsa.fritzell@su.se
Ganez Zapater, AntoniDoktorandBiologiska sektionen
toni.ganez@su.se
Gannavarapu, VenkataStudentBiologiska sektionen
venkata.gannavarapu@su.se
Garcia Lobato Tavares, RaquelDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4152
raquel.tavares@su.se
Garcia Sánchez, MartaGästdoktorandBiologiska sektionen 08-16 3311
marta.garciasanchez@su.se
Gebreegziabher, HannaDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4152
hanna.gebreegziabher@su.se
Giacco, AntoniaGästdoktorandBiologiska sektionen
antonia.giacco@su.se
Gillving, BeataEkonomiadminstratörBiologiska sektionen 08-16 4161
beata.gillving@su.se
Gkotzis, SpyridonDoktorand Biologiska sektionen 08-16 4136
spyridon.gkotzis@su.se
Gohel, PriyaDoktorandBiologiska sektionen
priya.gohel@su.se
Gonzalez De Valdivia, Ernesto IgnacioBiologiska sektionen
ernesto.gonzalez@su.se
Gowda, Naveen Kumar ChandappaGästBiologiska sektionen
naveen.gowda@su.se
Guadalupe Lopez, JuanStudentBiologiska sektionen
juan.guadalupe@su.se
Guo, EnenForskareBiologiska sektionen
enen.guo@su.se
Guo, YuanDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4098
yuan.guo@su.se
Habernig, LukasGästBiologiska sektionen 08-16 4195
lukas.habernig@su.se
Haggård-Ljungquist, ElisabethProfessor emeritaBiologiska sektionen
elisabeth.haggard@su.se
Haghdoost, SiamakForskareBiologiska sektionen 08-16 4064
siamak.haghdoost@su.se
Haileselassie, YenenehGästBiologiska sektionen 08-16 4174
yeneneh.haileselassie@su.se
Hajkazemian, MelikaStudentBiologiska sektionen 08-16 4095
melika.hajkazemian@su.se
Hall, BengtDatortekniker, IT supportBiologiska sektionen
bengt.hall@su.se
Halleskog, CarinaGästforskareBiologiska sektionen 08-16 4132
carina.halleskog@su.se
Hamrin, JohanGästforskareBiologiska sektionen 08-16 1437
johan.hamrin@su.se
Hands, EmmaStudentBiologiska sektionen
emma.hands@su.se
Hansson, MagnusPostdoktorBiologiska sektionen
magnus.hansson@su.se
Harms-Ringdahl, MatsProfessor emeritusBiologiska sektionen 08-16 4109
mats.harms-ringdahl@su.se
Hassanzadehshirazi, TaranehDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4147
taraneh.shirazi@su.se
Hauptmann, GiselbertForskareBiologiska sektionen 08-16 4038
giselbert.hauptmann@su.se
He, LiDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4147
li.he@su.se
Heinrich, KristinaDoktorandBiologiska sektionen 08-16 1720
kristina.heinrich@su.se
Hell, EvaGästBiologiska sektionen
eva.hell@su.se
Henriksson, NiklasTimanställdBiologiska sektionen 08-16 1271
niklas.henriksson@su.se
Hiding, MarkusStudentBiologiska sektionen
markus.hiding@su.se
Hildebrandt, FranziskaStudentBiologiska sektionen 08-16 4038
franziska.hildebrandt@su.se
Hosono, ChieForskareBiologiska sektionen 08-16 1479
chie.hosono@su.se
Hua, SusannaStudentBiologiska sektionen
susanna.hua@su.se
Hunt, GeorgeDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4094
george.hunt@su.se
Hurtig, FredrikDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4155
fredrik.hurtig@su.se
Hälldin, JonasForskareBiologiska sektionen 08-16 1437
jonas.halldin@su.se
Höbinger, AnnaStudentBiologiska sektionen
anna.hobinger@su.se
Höglund, Anna-StinaForskningsingenjörBiologiska sektionen 08-16 1568
stina.hoglund@su.se
Ibrahim, JamalStudentBiologiska sektionen
jamal.ibrahim@su.se
Ibrahim, EmadStudentBiologiska sektionen
emad.ibrahim@su.se
Ininbergs, KarolinaForskareBiologiska sektionen 08-16 4136
Karolina.Ininbergs@su.se
Isaksson, LeifProfessor emeritusBiologiska sektionen 08-16 4197
leif.isaksson@su.se
Jacobson, GunnarDatortekniker, IT supportBiologiska sektionen
gunnar.jacobson@su.se
Jacobsson, AndersProfessorBiologiska sektionen 08-16 4127
anders.jacobsson@su.se
Jaeger, Marie-CharlotteStudentBiologiska sektionen
marie-charlotte.jaeger@su.se
Jaiprakash, AnkitaStudentBiologiska sektionen
ankita.jaiprakash@su.se
Jegminat, VeraStudentBiologiska sektionen
vera.jegminat@su.se
Jenssen, DagProfessorBiologiska sektionen
dag.jenssen@su.se
Jonas, KristinaBiträdande lektorBiologiska sektionen 08-16 2580
kristina.jonas@su.se
Jonsson, Ann-BethProfessorBiologiska sektionen 08-16 4154
ann-beth.Jonsson@su.se
Jordan Pla, AntonioPostdoktorBiologiska sektionen
antonio.jordan@su.se
Järver, PeterForskareBiologiska sektionen 08-16 1437
peter.jarver@su.se
Kalinovich, AnastasiaPostdoktorBiologiska sektionen 08-16 4125
anastasia.kalinovich@su.se
Kanatani, SachieDoktorandBiologiska sektionen 08-16 1478
sachie.kanatani@su.se
Kandasamy, GanapathiPostdoktorBiologiska sektionen 08-16 2759
ganapathi.kandasamy@su.se
Kang, WenjingDoktorandBiologiska sektionen
wenjing.kang@su.se
Kansara, LavinaStudentBiologiska sektionen
lavina.kansara@su.se
Karlsson, RogerProfessorBiologiska sektionen 08-16 4104
Roger.Karlsson@su.se
Karlström, VictorDoktorandBiologiska sektionen
victor.karlstrom@su.se
Keshavarzi, NedaGästforskareBiologiska sektionen
neda.keshavarzi@su.se
Khalifa, ShadenGuest researcherBiologiska sektionen
shaden.khalifa@su.se
Khalili, DilanDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4038
dilan.khalili@su.se
Kodipelli, NaveenaStipendiatBiologiska sektionen 08-16 2423
naveena.kodipelli@su.se
Koonjan, ShazeedaDoktorandBiologiska sektionen
shazeeda.koonjan@su.se
Krautz, RobertGästBiologiska sektionen 08-16 4038
robert.krautz@su.se
Kupferschmidt, NataliaPostdoktorBiologiska sektionen 08-16 4130
natalia.kupferschmidt@su.se
Lackmann, FredrikDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4065
fredrik.lackmann@su.se
Lasaviciute, GintareDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4174
gintare.lasaviciute@su.se
Leslie, DavidDoktorandBiologiska sektionen 08-16 1720
david.leslie@su.se
Li, ZhilunForskareBiologiska sektionen 08-16 1234
zhilun.li@su.se
Lindberg, BoForskareBiologiska sektionen
bo.lindberg@su.se
Linderoth, EmilieLaboratorieteknikerBiologiska sektionen 08-16 4139
emilie.linderoth@su.se
Lindgren, MariaGästeforskareBiologiska sektionen
maria.lindgren@su.se
Lindsund, ErikDoktorandBiologiska sektionen
erik.lindsund@su.se
Lindås, Ann-ChristinForskareBiologiska sektionen 08-16 1998
ann.christin.lindas@su.se
Liontos, AndreasDoktorandBiologiska sektionen 08-16 1479
andreas.liontos@su.se
Lisowska, HalinaGästforskareBiologiska sektionen 08-16 4064
halina.lisowska@su.se
Liu, DanDoktorandBiologiska sektionen 08-16 1479
dan.liu@su.se
Li-Wang, XiaozeForskareBiologiska sektionen
xiaoze.li@su.se
Ljungdahl, PerProfessorBiologiska sektionen 08-16 4101
per.ljungdahl@su.se
Ljunglöf, EllinorLaboratorieassistentBiologiska sektionen 08-16 1066
ellinor.ljunglof@su.se
López-González, MoisésPostdoktorBiologiska sektionen
moises.lopezgonzalez@su.se
López Hernández, PilarDoktorandBiologiska sektionen
pilar.lopez-hernandez@su.se
Luijten, InekeDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4132
ineke.luijten@su.se
Lundholm, LovisaForskareBiologiska sektionen 08-16 4140
lovisa.lundholm@su.se
Maaroufi, HoudaDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4038
houda.maaroufi@su.se
Mackowiak, SebastianPostdoktorBiologiska sektionen
sebastian.mackowiak@su.se
Mannan, AmmaraStudentBiologiska sektionen
ammara.mannan@su.se
Mannervik, MattiasProfessorBiologiska sektionen 08-16 1565
mattias.mannervik@su.se
Martens, VincentStudentBiologiska sektionen
vincent.martens@su.se
Masser, AnnaDoktorandBiologiska sektionen 08-16 2759
anna.masser@su.se
Mata Forsberg, ManuelDoktorandBiologiska sektionen 08-16 4174
manuel.forsberg@su.se
Matsuda, RyoPostdoktorBiologiska sektionen 08-16 1479
ryo.matsuda@su.se
Melin, JeanettePraktikant, timanställdBiologiska sektionen 08-16 4121
jeanette.melin@su.se
Mendes Martins, AntónioDoktorandBiologiska sektionen 08-16 2836
antonio.martins@su.se
Meyer, Marina GermanovnaByrådirektörBiologiska sektionen
Marina.Meyer@su.se
Mohanakrishnan Kaimal, JayasankarDoktorandBiologiska sektionen 08-16 2759
jayasankar.kaimal@su.se
Morgan, TylerStudentBiologiska sektionen
tyler.morgan@su.se
Morlock, MichaelaStudentBiologiska sektionen 08-16 1720
michaela.morlock@su.se
Nakamura, AyumiTimanställdBiologiska sektionen 08-16 1242
ayumi.nakamura@su.se
Nedergaard, JanProfessor Biologiska sektionen 08-16 4128
Jan.Nedergaard@su.se
Nejedla, MichaelaDoktorandBiologiska sektionen 08-16 1234
michaela.nejedla@su.se
Nguyen, Hong-PhuongPostdoktorBiologiska sektionen 08-16 1479
hongphuong.nguyen@su.se
Nilsson, AndersUniversitetslektorBiologiska sektionen 08-16 4549
anders.s.nilsson@su.se
Nordlander, SofiaPostdoktorBiologiska sektionen 08-16 4174
sofia.nordlander@su.se
Norman, EvaEkonomBiologiska sektionen 08-16 3676
eva.norman@su.se
Oellig, LisaLaboratorieassistentBiologiska sektionen 08-16 4121
lisa.oellig@su.se
Olafsson, EinarDoktorandBiologiska sektionen 08-16 1478
einar.olafsson@su.se
Olivera, CarinaGästforskareBiologiska sektionen 08-16 1478
carina.olivera@su.se