Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Naturvetenskapliga fakulteten » Kemiska sektionen » Institutionen för organisk kemi

Institutionen för organisk kemi

Telefon Fax
08-16 2000 08-154908
Tillhör Webbplats
Kemiska sektionenhttp://www.organ.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Institutionen för organisk kemi
106 91 Stockholm
Svante Arrhenius Väg 16 C, plan 6

Ansvarsområden

FunktionNamn
LicensansvarigOla Andersson
Lokal IT-ansvarigOla Andersson
Nyckel- och passerkortansvarigJenny Karlsson
Louise Lehto
Sigrid Mattsson
Göran Widmalm
PrefektGöran Widmalm
SkyddsombudKristina Romare
Leif Åhlin
Stf prefektJan E Bäckvall
Studierektor forskarutbildningKálmán J Szabó
Studierektor grundutbildningJoseph Samec
Studievägledare
SUA-ansvarigOla Andersson
SUKAT-ansvarigLouise Lehto
Jenny Karlsson
TelekontaktansvarigOla Andersson

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

126 personer

Visar 1 - 126 av 126 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Adolfsson, HansProfessorKemiska sektionen 08-16 2484
hans.adolfsson@su.se
Akkarasamiyo, SunisaPostdoktorKemiska sektionen 08-16 2923
sunisa.akkarasamiyo@su.se
Andersson, OlaDatorteknikerKemiska sektionen 08-16 3743
Ola.Andersson@su.se
Andersson, PherProfessorKemiska sektionen 08-16 2720
Pher.Andersson@su.se
Angles D'ortoli, ThibaultDoktorandKemiska sektionen 08-16 2478
thibault.angles.dortoli@su.se
Ardehed, ErikStudentKemiska sektionen
erik.ardehed@su.se
Becker, AntoniaErasmusKemiska sektionen
antonia.becker@su.se
Bengtsson, Christoffer1:e ForskningsingenjörKemiska sektionen
christoffer.bengtsson@su.se
Beppler, JaquelineErasmusKemiska sektionen
jaqueline.beppler@su.se
Bermejo-Gómez, AntonioForskareKemiska sektionen
antonio.bermejo-gomez@su.se
Bermejo Lopez, AitorDoktorandKemiska sektionen
aitor.b.lopez@su.se
Bezhan, DinaKemiska sektionen
dina.bezhan@su.se
Bitar, DavidStudentKemiska sektionen
david.bitar@su.se
Blomberg, MargaretaProfessorKemiska sektionen 08-16 2616
margareta.blomberg@su.se
Brea, OrianaPostdocKemiska sektionen
oriana.brea@su.se
Bunrit, AnonDoktorandKemiska sektionen 08-16 2923
anon.bunrit@su.se
Bäckvall, Jan EProfessorKemiska sektionen 08-674 7178
jan.e.backvall@su.se
Carrasco, SergioPostdocKemiska sektionen
sergio.carrasco@su.se
Carretero Cerdán, AlbaDoktorandKemiska sektionen
alba.c.cerdan@su.se
Chowdhury, RajdipDoktorandKemiska sektionen
rajdip.chowdhury@su.se
Chygorin, EduardGäst forskareKemiska sektionen
eduard.chygorin@su.se
Colas, KilianDoktorandKemiska sektionen 08-16 3987
Kilian.Colas@su.se
Cortes Gonzalez, Miguel A.DoktorandKemiska sektionen 08-16 2443
Miguel.Cortes@su.se
Costantini, MatteoStudentKemiska sektionen
matteo.costantini@su.se
Daver, HenrikDoktorandKemiska sektionen 08-16 2465
Henrik.Daver@su.se
De Wit, MartinStudentKemiska sektionen
martin.de.wit@su.se
Di Francesco, DavidePhD studentKemiska sektionen
davide.di.francesco@su.se
Diner, ColinPostdocKemiska sektionen 08-16 2443
Colin.Diner@su.se
Erbing, ElisDoktorandKemiska sektionen 08-16 2482
Elis.Erbing@su.se
Furevi, AxelDoktorandKemiska sektionen 08-16 2329
axel.furevi@su.se
Färnegårdh, Katarina1:e forskningsingenjörKemiska sektionen 08-16 1219
katarina.farnegardh@su.se
Galkin, MaximPostdoktorKemiska sektionen 08-16 2923
maxim.galkin@su.se
García Vázquez, VictorDoktorandKemiska sektionen
victor.g.vazques@su.se
Gonzalez Miera, GrecoDoktorandKemiska sektionen 08-16 2479
greco.gonzalez@su.se
Gravenfors, Ylva1:e forskningsingenjörKemiska sektionen 08-16 3324
ylva.gravenfors@su.se
Guðmundsson, ArnarDoktorandKemiska sektionen
arnar.gudmundsson@su.se
Gustafson, KarlDoktorandKemiska sektionen 08-16 2486
Karl.Gustafson@su.se
Görbe, TamasDoktorandKemiska sektionen 08-16 2486
tamas.gorbe@su.se
Heshmat, MojganPostdocKemiska sektionen
mojgan.heshmat@su.se
Himo, FahmiProfessorKemiska sektionen 08-16 1094
Fahmi.Himo@su.se
Huang, GenpingGästforskareKemiska sektionen 08-16 1792
gphuang@organ.su.se
Ingboon, JasmineStudentKemiska sektionen
jasmine.ingboon@su.se
Jongcharoenkamol, JiraDoktorandKemiska sektionen
jira.jongcharoenkamol@su.se
Jonker, SybrandDoktorandKemiska sektionen 08-16 2443
sybrand.jonker@su.se
Karlsson, JennyAdministrativ chefKemiska sektionen 08-16 2475
Jenny.Karlsson@su.se
Kazemi, MasoudPostdocKemiska sektionen
masoud.kazemi@su.se
Kerdphon, SutthichatDoktorandKemiska sektionen 08-674 7263
Sutthichat.Kerdphon@su.se
Kervefors, GabriellaDoktorandKemiska sektionen
gabriella.kervefors@su.se
Khanh Mai, BinhPostdocKemiska sektionen
binh.khanh.mai@su.se
Khunsirikulwanit, PhakineeStudentKemiska sektionen
phakinee.khunsirikulwanit@su.se
Klingegård, Fredrik1:e forskningsingenjörKemiska sektionen 08-16 4893
fredrik.klingegard@su.se
Krajangsri, SuppachaiDoktorandKemiska sektionen 08-674 7263
Suppachai.Krajangsri@su.se
Kumaniaev, IvanPhD-studentKemiska sektionen
ivan.kumaniaev@su.se
Kücükgöl, GülsünEkonomKemiska sektionen 08-16 1191
gulsun.kucukgol@su.se
Kärkäs, MarkusForskareKemiska sektionen 08-16 2486
markus.karkas@su.se
Larsson, KarinForskningsingenjörKemiska sektionen 08-16 4329
carin.larsson@su.se
Lehto, LouiseAdministratörKemiska sektionen 08-16 2480
Louise.Lehto@su.se
Li, Man-BoPostdocKemiska sektionen
manbo.li@su.se
Li, HongjiExchange PhD studentKemiska sektionen
hongji.li@su.se
Liu, JiePostdocKemiska sektionen
jie.liu@su.se
Lübcke, MarvinDoktorandKemiska sektionen 08-16 2443
marvin.luebcke@su.se
Lüning, BjörnUniversitetslektorKemiska sektionen 08-16 2484
Bjorn.Luning@su.se
Löfgren, JohannaDoktorandKemiska sektionen 08-16 2204
Johanna.Lofgren@su.se
Margalef, JéssicaPostdocKemiska sektionen
jessica.margalef@su.se
Margarita, CristianaPhD-studentKemiska sektionen 08-16 2478
Cristiana.Margarita@su.se
Martínez de Castro, ElisaPostdocKemiska sektionen 08-16 2479
elisa.martinez@su.se
Martinez Erro, SamuelDoktorandKemiska sektionen 08-16 2482
Samuel.Martinez@su.se
Martín-Matute, BelénProfessorKemiska sektionen 08-16 2438
belen.martin.matute@su.se
Mattsson, SigridAdministratörKemiska sektionen 08-16 3129
Sigrid.Mattsson@su.se
Mendoza, AbrahamForskareKemiska sektionen 08-16 2481
Abraham.Mendoza@su.se
Meyer, Denise NadineDoktorandKemiska sektionen
denise.meyer@su.se
Mobarak, HaniDoktorandKemiska sektionen 08-16 2478
Hani.Mobarak@su.se
Molleti, NagarajuPostdocKemiska sektionen
nagaraju.molleti@su.se
Montesinos, MarcResearcherKemiska sektionen 08-16 3987
marc.montesinos@su.se
Olofsson, BeritProfessorKemiska sektionen 08-674 7264
Berit.Olofsson@su.se
Olsén, PeterForskareKemiska sektionen
peter.olsen@su.se
Oschmann, MichaelDoktorandKemiska sektionen 08-16 2484
michael.oschmann@su.se
Pathi Pati, Stalin ReddyDoktorandKemiska sektionen 08-16 3987
stalin.reddy@su.se
Pilotti, ÅkeProfessor i organisk kemiKemiska sektionen 08-16 2484
ake.pilotti@su.se
Planas Padros, FerranDoktorandKemiska sektionen
ferran.padros@su.se
Ponra, SudiptaPostdocKemiska sektionen
sudipta.ponra@su.se
Posevins, DanielsProject worker
Doktorand
Kemiska sektionen 08-16 2204
daniels.posevins@su.se
Pourghasemi Lati, MonirehUtbytes studentKemiska sektionen
monireh.pourghasemi-lati@su.se
Privalov, TimofeiForskareKemiska sektionen 08-16 2477
Timofei.Privalov@su.se
Rabten, WangchukDoktorandKemiska sektionen 08-16 2478
Wangchuk.Rabten@su.se
Ramani, Guru BrahamamPostdocKemiska sektionen
guru.b.ramani@su.se
Ramirez Contreras, RodrigoPostdocKemiska sektionen
rodrigo.ramirez@su.se
Rautiainen, SariPostdocKemiska sektionen
sari.rautiainen@su.se
Reitti, MarcusDoktorandKemiska sektionen 08-16 2467
MARCUS.REITTI@su.se
Ricke, AlexanderStudentKemiska sektionen
alexander.ricke@su.se
Romare, KristinaForskningsingenjörKemiska sektionen 08-16 2030
Kristina.Romare@su.se
Roxengren, MartinTeknikerKemiska sektionen 08-16 4330
Martin.Roxengren@su.se
Ruda, AlessandroKemiska sektionen
alessandro.ruda@su.se
Samec, JosephProfessorKemiska sektionen
joseph.samec@su.se
Sandberg, Lars BeräkningskemistKemiska sektionen 08-16 3669
lars.sandberg@su.se
Sanz-Marco, AmparoPostdocKemiska sektionen 08-16 2482
Amparo.Sanz-Marco@su.se
Schulz, GöranStudentKemiska sektionen
goran.schulz@su.se
Seedorf, TimStudentKemiska sektionen
tim.seedorf@su.se
Selander, NicklasForskareKemiska sektionen 08-16 2483
Nicklas.Selander@su.se
Shatskiy, AndreyDoktorandKemiska sektionen 08-16 2479
andrey.shatskiy@su.se
Sheng, XiangPostdocKemiska sektionen 08-16 2476
xiang.sheng@su.se
Siegbahn, PerProfessorKemiska sektionen 08-16 2616
per.siegbahn@su.se
Slagbrand, ToveDoktorandKemiska sektionen 08-16 2486
Tove.Slagbrand@su.se
Srifa, PemikarDoktorandKemiska sektionen
pemikar.srifa@su.se
Stawinski, JacekProfessorKemiska sektionen 08-16 2485
js@organ.su.se
Ståhle, JonasDoktorandKemiska sektionen 08-16 2329
Jonas.Stahle@su.se
Subbotina, ElenaDoktorandKemiska sektionen 08-16 2482
Elena.Subbotina@su.se
Szabó, Kálmán JProfessor i organisk kemi med inriktning mot metallorganisk kemiKemiska sektionen 08-674 7485
kalman.j.szabo@su.se
Trillo, PazPostdocKemiska sektionen 08-16 2486
paz.trillo@su.se
Valiente, AlejandroDoktorandKemiska sektionen
alejandro.valiente@su.se
Van Der Werf, AngelaDoktorandKemiska sektionen 08-16 3987
angela.vanderwerf@su.se
Wang, DongDoktorandKemiska sektionen 08-16 2443
Dong.Wang@su.se
Watile, RahulPostdocKemiska sektionen 08-16 2482
rahul.watile@su.se
Weis, ErikDoktorandKemiska sektionen
erik.weis@su.se
Verho, OscarDrKemiska sektionen
oscar.verho@su.se
Widmalm, GöranProfessorKemiska sektionen 08-16 3742
Goran.Widmalm@su.se
Villo, PiretPostdocKemiska sektionen 08-16 2467
piret.villo@su.se
Wu, HaiboDoktorandKemiska sektionen
haibo.wu@su.se
Yang, BinDoktorandKemiska sektionen 08-16 2210
Bin.Yang@su.se
Yang, Hai-BinPostdoktorKemiska sektionen 08-16 3987
hai-bin.yang@su.se
Yang, JianpingStudentKemiska sektionen
yang.jianping@su.se
Yu, ZhunzhunPostdocKemiska sektionen
zhunzhun.yu@su.se
Zheng, JiaPostdocKemiska sektionen
jia.zheng@su.se
Åhlin, LeifForskningsingenjörKemiska sektionen
leif@kol.su.se
Åkermark, BjörnForskareKemiska sektionen 08-16 3223
Bjorn.Akermark@su.se
Östberg, PetterDoktorandKemiska sektionen 08-16 2476
petter.ostberg@su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter