Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Samhällsvetenskapliga fakulteten » Institutionen för socialt arbete

Institutionen för socialt arbete

Telefon Fax
08-16 2000 08-674 7350
Tillhör Webbplats
Samhällsvetenskapliga fakultetenhttp://www.socarb.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Institutionen för socialt arbete
106 91 Stockholm
Sveavägen 160, Sveaplan

Ansvarsområden

FunktionNamn
Administration forskarutbildningRickard Högberg
Administration MasterutbildningSandra Daum
Administration uppdragsutbildning Klas Wikström af Edholm
Administrativ chefUlrika Engström
Bitr studierektorMats Ekendahl
Sanna Tielman
EkonomisamordnareStefan Rodell
ExamensarbetenMats Ekendahl
ForskningAnders Bergmark
IT-koordinatorIngrid Tinglöf
Kai Lundin
LicensansvarigIngrid Tinglöf
Nyckel- och passerkortansvarigKai Lundin
Ulrika Engström
Sara-Lotta Holmkvist
Josefin Sterzenbach
PrefektLena Hübner
PrintansvarigKai Lundin
SekreterareRickard Högberg
SkyddsombudEva Marklund
Tore Svendsen
Stf prefektStefan Wiklund
StudentexpeditionSandra Daum
Sara-Lotta Holmkvist
Sirpa Salovaara
Studierektor avancerad nivåTorbjörn Bildtgård
Studierektor forskarnivåAnders Bergmark
Studierektor grundnivåKatarina Piuva
Studierektor MasterutbildningTorbjörn Bildtgård
Studierektor uppdragsutbildningUlrika Engström
StudievägledareAnnika Jemteborn
Jane Barkström
SUA-ansvarigIngrid Tinglöf
SUKAT-ansvarigKai Lundin
Josefin Sterzenbach
Ingrid Tinglöf
Ulrika Engström
TelekontaktansvarigJosefin Sterzenbach
Kai Lundin
VFU-samordnareKatrin Rau
Hans Dahlén
Anna Bäckman
Lars G Eriksson

Underavdelningar

Välj en underavdelning för att få se respektive avdelnings anställda.
International Journal of Social Welfare
Uppdragsenheten (socarb)

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

141 personer

Visar 1 - 141 av 141 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Alexius, KatarinaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7466
Katarina.Alexius@socarb.su.se
Andersson, LisaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3294
lisa.andersson@socarb.su.se
Andersson, PeterDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1332
peter.andersson@socarb.su.se
Andersson Collins, GunnelForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
gunnel.andersson@socarb.su.se
Andersson Vogel, MariaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3798
maria.vogel@socarb.su.se
Backlund, ÅsaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3228
asa.backlund@socarb.su.se
Banerjee, AlbertGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2511
albert.banerjee@socarb.su.se
Barkström, JaneUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2325
Jane.Barkstrom@socarb.su.se
Berg Eklundh, CharlottaUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten
Lotta.Berg.Eklundh@socarb.su.se
Bergmark, ÅkeProfessor i socialt arbeteSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2581
aake.bergmark@socarb.su.se
Bergmark, AndersProfessor med inriktning på vård och behandling av alkohol- och drogmissbrukareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2550
Anders.Bergmark@socarb.su.se
Berlin, MarieForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
marie.berlin@sociology.su.se
Bickham, NoellaRedaktionssekreterareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1370
Noella.Bickham@socarb.su.se
Bildtgård, TorbjörnUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4547
torbjorn.bildtgard@socarb.su.se
Birge, Karl OlovUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3227
Olle.Birge@socarb.su.se
Birge Rönnerfält, MarieUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7452
Marie.Ronnerfalt@socarb.su.se
Björk, AlexanderForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3243
alexander.bjork@socarb.su.se
Brodin, HeleneUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7375
helene.brodin@socarb.su.se
Brunnström, FredrikDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7456
fredrik.brunnstrom@socarb.su.se
Brännström, LarsUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4859
lars.brannstrom@socarb.su.se
Bäckman, AnnaVFU-samordnareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7176
anna.backman@socarb.su.se
Cederlund, ChristerUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7385
Christer.Cederlund@socarb.su.se
Cederlund, LenaUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3235
Lena.Cederlund@socarb.su.se
Dahlén, HansVFU-samordnareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7190
hans.dahlen@socarb.su.se
Dahllöf, AnitaAdjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2804
anita.dahllof@socarb.su.se
Daum, SandraKursadministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3229
sandra.daum@socarb.su.se
Denhov, AnneGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
anne.denhov@socarb.su.se
Egeberg Holmgren, LinnUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1302
linn.egeberg.holmgren@socarb.su.se
Ekelund Wrangsjö, EvaUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7391
Eva.Ekelund.Wrangsjo@socarb.su.se
Ekendahl, MatsDocent, Universitetslektor, ForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7382
mats.ekendahl@socarb.su.se
Elofsson, StigForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
stig.elofsson@socarb.su.se
Elvhage, Gudrun VUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7342
gudrun.elvhage@socarb.su.se
Engholm, PärAdjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7389
par.engholm@socarb.su.se
Engström, UlrikaAdministrativ chefSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7390
Ulrika.Engstrom@socarb.su.se
Enroth, NicklasDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7365
nicklas.enroth@socarb.su.se
Eriksson, Lars GVFU-samordnareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3244
lars.eriksson@socarb.su.se
Eriksson, OlaUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten
Ola.Eriksson@socarb.su.se
Erlandsson, SaraForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4221
sara.erlandsson@socarb.su.se
Forsman, HilmaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3249
hilma.forsman@socarb.su.se
Frankow, LenaAdjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3251
lena.frankow@socarb.su.se
Fromholz, EvaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3777
eva.fromholz@socarb.su.se
Funemyr, AnnikaAdjungerad lärareSamhällsvetenskapliga fakulteten
annika.funemyr@socarb.su.se
Germundsson, NoraForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
nora.germundsson@socarb.su.se
Ghadimi, MarietDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
Mariet.Ghadimi@socarb.su.se
Giertz, AndersForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
anders.giertz@socarb.su.se
Gunnarsson, EvyProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2516
evy.gunnarsson@socarb.su.se
Hansson Molin, UlrikAdjungerad lärareSamhällsvetenskapliga fakulteten
ulrik.hanssonmolin@socarb.su.se
Heimdahl, KarinDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3979
karin.heimdahl@socarb.su.se
Hessle, SvenProfessor i socialt arbeteSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1370
Sven.Hessle@socarb.su.se
Hollander, AnnaProfessor i rättsvetenskap med inriktning mot socialt arbeteSamhällsvetenskapliga fakulteten
Anna.Hollander@socarb.su.se
Holmkvist, Sara-LottaKursadministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3220
sara.holmkvist@socarb.su.se
Hovén, EmmaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
emma.hoven@socarb.su.se
Hussenius, KlaraDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7004
klara.hussenius@socarb.su.se
Hübner, LenaUniversitetslektor, PrefektSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4932
Lena.Hubner@socarb.su.se
Härd, SofiaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7377
sofia.hard@socarb.su.se
Högberg, RickardInstitutionssekreterareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3796
Rickard.Hogberg@socarb.su.se
Isaksson, JoakimBiträdande universitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7193
joakim.isaksson@socarb.su.se
Isotalu, AnuGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
anu.isotalu@socarb.su.se
Jemteborn, AnnikaStudievägledareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2325
Annika.Jemteborn@socarb.su.se
Johansson, BodilAdjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten
Bodil.Johansson@socarb.su.se
Johansson, TamillaForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
tamilla.johansson@socarb.su.se
Johansson, MiraDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2363
mira.johansson@socarb.su.se
Karlsson, LisForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7254
Lis-Bodil.Karlsson@socarb.su.se
Karlsson, PatrikUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3256
patrik.karlsson@socarb.su.se
Karlsson Degerman, MarieAdjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten
marie.karlsson.degerman@socarb.su.se
Kindborg, AgnetaUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten
Agneta.Kindborg@socarb.su.se
Korkmaz, SibelDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3265
sibel.korkmaz@socarb.su.se
Kriisk, KerstiGuest PhD studentSamhällsvetenskapliga fakulteten
kersti.kriisk@socarb.su.se
Lagerlöf, HélèneUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
helene.lagerlof@socarb.su.se
Larsson, SamDocent, UniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3230
Sam.Larsson@socarb.su.se
Lennartsson, HenrikAdjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7861
henrik.lennartsson@socarb.su.se
Lilliér, AnnaAdjungerad lärareSamhällsvetenskapliga fakulteten
anna.lillier@socarb.su.se
Lindén Frühling, CarinAdjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten
carin.linden.fruhling@socarb.su.se
Lindqvist, Anna-LenaDocent, UniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
Anna-Lena.Lindquist@socarb.su.se
Linell, HannaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3747
hanna.linell@socarb.su.se
Lundberg, LisaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2860
lisa.lundberg@socarb.su.se
Lundin, KaiByrådirektörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7142
kai.lundin@socarb.su.se
Lundman, EvaUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten
Eva.Lundman@socarb.su.se
Lundström, TommyProfessor i socialt arbeteSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7364
Tommy.Lundstrom@socarb.su.se
Marklund, EvaAdministratör internationell masterutbildningSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3253
eva.marklund@socarb.su.se
Matscheck, DavidUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten
david.matscheck@socarb.su.se
Meagher, GabrielleGästprofessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4859
gabrielle.meagher@socarb.su.se
Minas, RenateUniversitetslektor
Docent
Samhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7376
renate.minas@socarb.su.se
Månsson, JosefinUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7129
josefin.mansson@socarb.su.se
Nazari, ShilanAdjungerad lärareSamhällsvetenskapliga fakulteten
shilan.nazari@socarb.su.se
Nettelbladt, YlvaAdjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten
ylva.nettelbladt@socarb.su.se
Nurmimäki, MarkusPraktikantSamhällsvetenskapliga fakulteten
markus.nurmimaki@socarb.su.se
Olsmeyer, IdaAdjungerad lärareSamhällsvetenskapliga fakulteten
ida.olsmeyer@socarb.su.se
Paunia, MarianneAdjungerad lärareSamhällsvetenskapliga fakulteten
marianne.paunia@socarb.su.se
Persson, LeifExpeditionsvakt/vaktmästareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7100
Leif.Persson@socarb.su.se
Peterson, ElinPostdocSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7397
elin.peterson@socarb.su.se
Piuva, KatarinaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7381
Katarina.Piuva@socarb.su.se
Pålsson, DavidUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1714
david.palsson@socarb.su.se
Rau, KatrinVFU-samordnareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1595
katrin.rau@socarb.su.se
Rodell, StefanEkonomihandläggareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1535
stefan.rodell@socarb.su.se
Roumbanis, LambrosFDSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7120
lambros.roumbanis@score.su.se
Ryding, KristinaAdjungerad lärareSamhällsvetenskapliga fakulteten
kristina.ryding@socarb.su.se
Räterlinck, LennartAdjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7374
lennart.raterlinck@socarb.su.se
Sallnäs, MarieProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7037
Marie.Sallnas@socarb.su.se
Salovaara, SirpaSchemaläggareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4620
sirpa.salovaara@socarb.su.se
Samuelsson, EvaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1754
eva.samuelsson@socarb.su.se
Sand, Ann-BrittUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7393
ann-britt.sand@socarb.su.se
Schlytter, AstridForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7358
astrid.schlytter@socarb.su.se
Schön, Ulla-KarinUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7369
ullakarin.schon@socarb.su.se
Selander, VivekaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
viveca.selander@socarb.su.se
Shanks, EmelieForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4422
emelie.shanks@socarb.su.se
Silvén Hagström, AnneliUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
anneli.silven.hagstrom@socarb.su.se
Sjöström Svebeck, JennyAdjungerad lärareSamhällsvetenskapliga fakulteten
jenny.sjostrom.svebeck@socarb.su.se
Skerfving, AnnemiTimlärareSamhällsvetenskapliga fakulteten
Annemi.Skerfving@socarb.su.se
Skogens, LisaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3258
lisa.skogens@socarb.su.se
Sokolova, EkaterinaTentamensadministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4911
katja.sokolova@socarb.su.se
Spånberger Weitz, YlvaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
ylva.weitz@socarb.su.se
Sterzenbach, JosefinPersonalhandläggareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4697
josefin.sterzenbach@socarb.su.se
Storm, PalleUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3234
palle.storm@socarb.su.se
Strandell, RebeckaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7006
rebecka.strandell@socarb.su.se
Stranz, AnneliForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7373
anneli.stranz@socarb.su.se
Stranz, HugoForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7646
hugo.stranz@socarb.su.se
Svendsen, ToreUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7380
Tore.Svendsen@socarb.su.se
Szebehely, MartaProfessor i socialt arbete med inriktning mot omsorgSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7394
Marta.Szebehely@socarb.su.se
Södergren, MalinAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2933
malin.sodergren@socarb.su.se
Thorén, KatarinaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7357
katarina.thoren@socarb.su.se
Thorslund, MatsProfessor med inriktn mot äldre människorSamhällsvetenskapliga fakulteten
mats.thorslund@ki.se
Tielman, SannaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7388
sanna.tielman@socarb.su.se
Tinglöf, IngridIT-koordinatorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2965
Ingrid.Tinglof@socarb.su.se
Topor, AlainDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1218
alain.topor@socarb.su.se
Trygged, SvenUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
Sven.Trygged@socarb.su.se
Tärnfalk, MichaelUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7455
michael.tarnfalk@socarb.su.se
Törnquist, AgnetaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2106
Agneta.Tornquist@socarb.su.se
Ulmanen, PetraForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3242
petra.ulmanen@socarb.su.se
Wastesson, JonasUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
jonas.wastesson@socarb.su.se
Wennberg, KerstinUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1941
Kerstin.Wennberg@socarb.su.se
Westlin, OliviaPraktikantSamhällsvetenskapliga fakulteten
olivia.dagerklint@socarb.su.se
Wiklund, StefanDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7379
Stefan.Wiklund@socarb.su.se
Wikström af Edholm, KlasKursadministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3570
klas.wikstromafedholm@socarb.su.se
Vinnerljung, BoProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7048
bo.vinnerljung@socarb.su.se
Wittsell, TinaUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3257
Tina.Wittsell@socarb.su.se
von Braun, ThereseGästforskare Samhällsvetenskapliga fakulteten
therese.vonbraun@socarb.su.se
Von Greiff, NiniveUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7454
Ninive.von.Greiff@socarb.su.se
Öhlund, ThomasUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3238
Thomas.Ohlund@socarb.su.se
Östberg, FrancescaUniversitetslektor, Fil.Dr.Samhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2555
francesca.ostberg@socarb.su.se
Överlien, CarolinaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4226
carolina.overlien@socarb.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter