Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Juridiska fakulteten » Juridiska institutionen

Juridiska institutionen

Telefon Fax
08-16 2000
Tillhör Webbplats
Juridiska fakultetenhttp://www.jurinst.su.se/
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Juridiska institutionen
106 91 Stockholm
Universitetsvägen 10 C

Ansvarsområden

FunktionNamn
Administrativ chefIda Söderberg Tah
DatorsystemansvarigBengt Baeckmark
Dan Olsson
Nyckel- och passerkortansvarigJohn Eiman
Ida Söderberg Tah
Mia Lundgren
PrefektMichael Hellner
Stf prefektLaura Carlson
StudentexpeditionMaria Fotiadis Forssjö
StudierektorAnnelie Gunnerstad
Studierektor forskarutbildningMarcus Radetzki
StudievägledareJenny Nyman Hök
Viktoria Pettersson
Anna Ekström
Studievägledare fristående kurserAnna Ekström
SUKAT-ansvarigMia Lundgren
Ida Söderberg Tah
Dan Olsson
Bengt Baeckmark
Maria Fotiadis Forssjö
TelekontaktansvarigMia Lundgren
Leif Johansson
WebbredaktörStaffan Westerlund

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

270 personer

Visar 1 - 200 av 270 träffar

Visa träffar.
Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Ahlberg, KerstinFöreståndareJuridiska fakulteten 08-16 3286
kerstin.ahlberg@juridicum.su.se
Ahlin, PerForskareJuridiska fakulteten 08-16 1787
per.ahlin@juridicum.su.se
Ahlinder, ElisabethUniv. lektorJuridiska fakulteten 08-16 3288
elisabeth.ahlinder@juridicum.su.se
Allard, MoaAmanuensJuridiska fakulteten 08-16 3287
moa.allard@juridicum.su.se
Alm, Alexandra DoktorandJuridiska fakulteten 08-16 3146
alexandra.alm@juridicum.su.se
Almåsen, PetraKursadministratörJuridiska fakulteten 08-16 2009
petra.almasen@juridicum.su.se
Andersson, JanProfessorJuridiska fakulteten 08-16 2085
jan.andersson@juridicum.su.se
Andersson, SimonUniversitetslektorJuridiska fakulteten 08-16 1286
simon.andersson@juridicum.su.se
Andersson, MalouUniversitetslektor i straffrättJuridiska fakulteten 08-16 3282
malou.andersson@juridicum.su.se
Andersson, HelenePostdoktorJuridiska fakulteten 08-16 1758
helene.andersson@juridicum.su.se
Andreas von Goldbeck, AndreasUniversitetslektorJuridiska fakulteten 08-674 7039
andreas.vongoldbeck@juridicum.su.se
Andrews, OskarDoktorandJuridiska fakulteten
oscar.andrews@juridicum.su.se
Appelberg, MattiasAdjunktJuridiska fakulteten 08-16 2918
mattias.appelberg@juridicum.su.se
Asp, PetterProfessor straffrättJuridiska fakulteten
petter.asp@juridicum.su.se
Atler, SandraLärareJuridiska fakulteten
sandra.atler@juridicum.su.se
Axhamn, JohanDoktorandJuridiska fakulteten 08-16 2303
johan.axhamn@juridicum.su.se
Azam, Mohammad MonirulDoktorandJuridiska fakulteten 08-16 2303
monirul.azam@juridicum.su.se
Baeckmark, BengtForskningsingenjörJuridiska fakulteten 08-16 1585
Bengt.Baeckmark@juridicum.su.se
Baheru, HaymanotDoktorandJuridiska fakulteten 08-16 1930
haymanot.baheru@juridicum.su.se
Bakardjieva Engelbrekt, Antonina PProfessorJuridiska fakulteten 08-16 2996
Antonina.Bakardjieva@juridicum.su.se
Barett, DamonDoktorandJuridiska fakulteten
damon.barrett@juridicum.su.se
Barkestad, DafneDoktorandJuridiska fakulteten 08-16 4708
dafne.barkestad@juridicum.su.se
Barrios Pizarro, ValentinaForskningssekreterareJuridiska fakulteten 08-16 2354
valentina.barrios@juridicum.su.se
Bergman, LinnDoktorandJuridiska fakulteten 08-16 2303
linn.bergman@juridicum.su.se
Berlips Persson, MeritDoktorandJuridiska fakulteten 08-16 3818
merit.berlips-persson@juridicum.su.se
Bernitz, UlfProfessor i europeisk integrationsrättJuridiska fakulteten 08-16 1528
Ulf.Bernitz@juridicum.su.se
Bernitz, HedvigUniversitetslektorJuridiska fakulteten 08-16 1528
Hedvig.Lokrantz-Bernitz@juridicum.su.se
Besher, AlexanderAdjunktJuridiska fakulteten 08-16 1570
alexander.besher@juridicum.su.se
Billing Graflund, LeeKursadministratörJuridiska fakulteten 08-16 2147
lee.graflund@juridicum.su.se
Björklund Weglin, MoaAmanuensJuridiska fakulteten 08-16 2870
moa.bjorklund-weglin@juridicum.su.se
Björkman, JohannaDoktorandJuridiska fakulteten
johanna.bjorkman@juridicum.su.se
Blekemo, AnnikaAdjunktJuridiska fakulteten 08-16 1161
Annika.Blekemo@juridicum.su.se
Blomqvist, JohanAdjunktJuridiska fakulteten 08-16 3510
johan.blomqvist@juridicum.su.se
Bohman, BritaUniversitetslektorJuridiska fakulteten 08-16 3348
brita.bohman@juridicum.su.se
Borg, UlrikaGästlärareJuridiska fakulteten
ulrika.borg@su.se
Boström, IdaKursadministratörJuridiska fakulteten
ida.bostrom@juridicum.su.se
Bratt, StinaDoktorandJuridiska fakulteten 08-16 2634
stina.bratt@juridicum.su.se
Bruun, NiklasGästprofessorJuridiska fakulteten 08-16 3667
niklas.bruun@juridicum.su.se
Böttiger, IsaAmanuensJuridiska fakulteten 08-16 2246
isa.bottiger@juridicum.su.se
Calleman, CatharinaGästprofessorJuridiska fakulteten
catharina.calleman@juridicum.su.se
Carlson, LauraUniversitetslektorJuridiska fakulteten 08-16 2549
Laura.Carlson@juridicum.su.se
Chen, KellyDoktorandJuridiska fakulteten 08-16 1495
kelly.chen@juridicum.su.se
Chen, YifengGästforskareJuridiska fakulteten
yifeng.chen@juridicum.su.se
Chi, MaGästforskareJuridiska fakulteten
machi1030@sina.com
Christiernsson, AnnaForskareJuridiska fakulteten 08-16 2358
anna.christiernsson@juridicum.su.se
Cortes Chavez, MikeyWebredaktörJuridiska fakulteten 08-16 3343
mikey.cortes@juridicum.su.se
Croon, AdamDoktorandJuridiska fakulteten 08-16 2131
adam.croon@juridicum.su.se
Dalmonte, BenedettaForskareJuridiska fakulteten
benedetta.dalmonte@juridicum.su.se
Dane, LouiseDoktorandJuridiska fakulteten 08-674 7234
louise.dane@juridicum.su.se
Danielsson, EmmaForskningsassistentJuridiska fakulteten
danielssonemma5@gmail.com
Diesen, ChristianProfessor i processrättJuridiska fakulteten 08-16 3277
Christian.Diesen@juridicum.su.se
Dufwa, Bill WilhelmProfessor i försäkringsrättJuridiska fakulteten 08-16 3277
Bill.Dufwa@juridicum.su.se
Dunker, RickardDoktorandJuridiska fakulteten 08-16 1485
rickard.dunker@juridicum.su.se
Ebbesson, JonasProfessor i miljörättJuridiska fakulteten 08-16 2245
Jonas.Ebbesson@juridicum.su.se
Edelstam, HenrikProfessor i processrättJuridiska fakulteten 08-16 2895
Henrik.Edelstam@juridicum.su.se
Edenroth, MårtenDoktorandJuridiska fakulteten 08-16 3205
marten.edenroth@juridicum.su.se
Edwall Insulander, MiaLärareJuridiska fakulteten
mia@insulander-advokat.se
Egholm Elgaard, Karina KimGästforskareJuridiska fakulteten
karinakim.egholmelgaard@juridicum.su.se
Ehn, ClaraAmanuensJuridiska fakulteten 08-16 3279
clara.ehn@juridicum.su.se
Eken, SenemDoktorandJuridiska fakulteten 08-16 2303
senem.eken@juridicum.su.se
Eklund, RonnieProfessor i civilrätt, särskilt arbetsrättJuridiska fakulteten 08-16 3296
Ronnie.Eklund@juridicum.su.se
Eklund, ÄnglaAmanuensJuridiska fakulteten 08-16 4905
angla.eklund@juridicum.su.se
Ekström, AnnaStudievägeledareJuridiska fakulteten 08-16 3315
anna.ekstrom@juridicum.su.se
Elfstrand, SofiaInternationell KoordinatorJuridiska fakulteten
sofia.elfstrand@juridicum.su.se
Elissaiopolou, ChristinaLokalvårdareJuridiska fakulteten 08-16 1203
christina.Elissaiopolou@juridicum.su.se
Ericsson Kvillerud, GunnelAdministratörJuridiska fakulteten 08-16 3218
gunnel.kvillerud@juridicum.su.se
Fagerlund, SandraInternationell koordinatorJuridiska fakulteten 08-16 1188
sandra.fagerlund@juridicum.su.se
Falkman, HenricLektorJuridiska fakulteten
henric.falkman@juridicum.su.se
Fast Lappalainen, KatarinaDoktorandJuridiska fakulteten
katarina.fast@juridicum.su.se
Fernlund, AndersDoktorandJuridiska fakulteten 08-16 2303
anders.fernlund@juridicum.su.se
Fink Lundgren, IjaUniversitetsadjunktJuridiska fakulteten 08-16 1189
Ija.Fink-Lundgren@juridicum.su.se
Fisher, DavidProfessor i internationell rättJuridiska fakulteten 08-16 3295
David.Fisher@juridicum.su.se
Florea, CatrinelKursadministratörJuridiska fakulteten 08-16 2504
catrinel.florea@juridicum.su.se
Fortese, FabricioDoktorandJuridiska fakulteten 08-16 1934
fabricio.fortese@juridicum.su.se
Fotiadis Forssjö, MariaByrådirektörJuridiska fakulteten 08-16 2637
maria.fotiadis.forssjo@juridicum.su.se
Fotiadis Forssjö, HeleneKoordinator 08-16 2920
Helene.Fotiadis.Forssjo@juridicum.su.se
Freeman, SaraKursadministratör 08-16 2575
sara.freeman@juridicum.su.se
Fritzson, AnnaAmanuens 08-16 2104
anna.fritzson@juridicum.su.se
Garpe, BengtDoktorand
bengt.garpe@kau.se
Glukhovska Schaefer, OlgaDoktorand 08-16 2180
olga.glukhovska@juridicum.su.se
Golmohammadi, GloriaDoktorand 08-16 2601
gloria.golmohammadi@juridicum.su.se
Granberg, SophiaEkonom 08-16 1349
sophia.granberg@juridicum.su.se
Granmar, ClaesUniv. lektor 08-16 1294
claes.granmar@juridicum.su.se
Greenstein, Stanley JoelUniversitetsadjunkt 08-16 2598
stanley.greenstein@juridicum.su.se
Gullfeldt, JensGästlärare
jens.gullfeldt@ge.com
Gunnerstad, AnnelieAdjunkt 08-16 2235
Annelie.Gunnerstad@juridicum.su.se
Göthlund Issjö, AlexanderForsknings amanuens 08-16 3241
alexander.issjo@juridicum.su.se
Hagelberg, RonneyUniversitetslektor 08-16 2557
Ronney.Hagelberg@juridicum.su.se
Hajdin, NikolaDoktorand 08-16 1373
nikola.hajdin@juridicum.su.se
Hellner, MichaelProfessor 08-16 2794
michael.hellner@juridicum.su.se
Hellstadius, ÅsaUniversitetslektor 08-16 3668
asa.hellstadius@juridicum.su.se
Henriksgård, MadeleneInternationell Koordinator 08-16 3034
madelene.henriksgard@juridicum.su.se
Heuman, LarsProfessor emeritus processrätt 08-16 2250
Lars.Heuman@juridicum.su.se
Himmelmo, HaraldAmanuens 08-16 3817
harald.himmelmo@juridicum.su.se
Holappa, TimDoktorand 08-16 2131
tim.holappa@juridicum.su.se
Holm, CyrilForskningskoordinator 08-16 3549
cyril.holm@juridicum.su.se
Holmgren, AxelDoktorand 08-16 1399
axel.holmgren@juridicum.su.se
Horn, AnnaDoktorand 08-16 3225
anna.horn@juridicum.su.se
Htoo, AungGästlärare
Aung.Htoo@juridicum.su.se
Hultqvist, AndersProfessor i finansrätt
anders.hultqvist@juridicum.su.se
Hårdemark, WendelaDoktorand
wendela.hardemark@juridicum.su.se
Hägglund Leviner, PernillaUniversitetslektor 08-16 3289
pernilla.leviner@juridicum.su.se
Hörnqvist, LisaForskningsamanuens 08-16 2500
lisa.hornqvist@juridicum.su.se
Jaekel, ThéoLärare
theo.jaekel@juridicum.su.se
Jansson, EmelieForskningsamanuens 08-16 2499
emelie.jansson@juridicum.su.se
Jansson Holmberg, ElinForskningssekreterare
elin.jansson-holmberg@juridicum.su.se
Jarnesand, MarieDoktorand 08-16 2140
marie.jarnesand@juridicum.su.se
Jeding Steinmann, Ann-CharlotteEkonomi- och personalhandläggare 08-16 3647
lotta.steinmann@juridicum.su.se
Johansson, LeifVaktmästare 08-16 3272
leif.johansson@juridicum.su.se
Johansson, SvanteProfessor i civilrätt 08-16 3290
Svante.Johansson@juridicum.su.se
Johansson, TobiasDoktorand 08-16 3292
tobias.johansson@juridicum.su.se
Johansson Köves, AmandaDoktorand 08-16 2892
amanda.johansson-koves@juridicum.su.se
Jonic Kapnias, LovorkaDoktorand 08-16 2303
lovorka.jonic-kapnias@juridicum.su.se
Kaldal, AnnaUniversitetslektor 08-16 2676
Anna.Kaldal@juridicum.su.se
Kankaanpää Thell, EmelieDoktorand 08-16 2427
emelie.kankaanpaa@su.se
Kindström Dahlin, MoaUniversitetslektor
moa.kindstrom-dahlin@juridicum.su.se
Klamberg, MarkUniversitetslektor 08-16 1328
mark.klamberg@juridicum.su.se
Kleineman, JanProfessor i civilrätt 08-16 2167
Jan.Kleineman@juridicum.su.se
Klingborn, OskarKursadministratör 08-16 2870
oskar.klingborn@juridicum.su.se
Knutsson, AndreasAdjunkt 08-16 3556
andreas.knutsson@juridicum.su.se
Kortfält, LinnéaDoktorand 08-16 3811
linnea.kortfalt@juridicum.su.se
Kristiansson, Marianne EProfessor
marianne.kristiansson@rmv.se
Krzymowska, AdrianaDoktorand 08-16 2303
adriana.krzymowska@juridicum.su.se
Krzymowska, AntoniaDoktorand
antonia.krzymowska@juridicum.su.se
Kulehile, ReginaGästforskare
reginasehapi@gmail.com
Källström, KentProfessor emeritus 08-16 3277
Kent.Kallstrom@juridicum.su.se
Lagerstedt, AndersGästlärare
anders.lagerstedt@juridicum.su.se
Lainpelto, KatrinJur.dok. 08-16 3364
katrin.lainpelto@juridicum.su.se
Lappalainen, PaulLärare
paul.lappalainen@gmail.com
Larsson, FridaDoktorand 08-16 3201
frida.larsson@juridicum.su.se
Larsson, SusanneKursadministratör 08-16 2168
susanne.larsson@juridicum.su.se
Larsson, CorneliaAmanuens/kursadministratör 08-16 3653
cornelia.larsson@juridicum.su.se
Lau, ChrisDoktorand civilrätt 08-674 7052
chris.lau@juridicum.su.se
Lavett, IvarDoktorand 08-16 3284
ivar.lavett@juridicum.su.se
Lebeck, CarlDoktorand 08-16 2892
carl.lebeck@juridicum.su.se
Leijonhufvud, MadeleineProfessor emerita
Madeleine.Leijonhufvud@juridicum.su.se
Lernestedt, ClaesProfessor 08-16 1723
Claes.Lernestedt@juridicum.su.se
Lerwall, LottaGästforskare
lotta.lerwall@juridicum.su.se
Levin, MarianneProfessor 08-16 2544
Marianne.Levin@juridicum.su.se
Li, XixiaGuest Researcher
lixixia@cass.org.cn
Liaficheva, DianaAmanuens
diana.liaficheva@juridicum.su.se
Liao, FanGästforskare
fan.liao@juridicum.su.se
Lind Af Hageby, UlrikaDoktorand
ulrika.lindafhageby@juridicum.su.se
Lindgren, ToveAdjunkt 08-16 3429
tove.lindgren@juridicum.su.se
Lindkvist, GustavDoktorand 08-16 2614
gustav.lindkvist@juridicum.su.se
Lindström, CharlottaStudievägledare 08-16 3431
charlotta.lindstrom@juridicum.su.se
Ljunggren, CarolineKursadministratör 08-16 3293
caroline.ljunggren@juridicum.su.se
Lodin, Sven-OlofProfessor emeritus
lodin.s-o@su.se
Longworth, SallyDoktorand 08-16 3271
sally.longworth@juridicum.su.se
Lundberg, Konrad EsbjörnUniversitetslektor 08-16 2148
Konrad.Lundberg@juridicum.su.se
Lundgren, MiaByrådirektör, Fakultetsassistent 08-16 3544
mia.lundgren@juridicum.su.se
Lundqvist, BjörnUniversitetslektor 08-16 2656
bjorn.lundqvist@juridicum.su.se
Lundstedt, LydiaUniversitetslektor 08-16 4160
Lydia.Lundstedt@juridicum.su.se
Maddalo, AsnateKursadministratör 08-16 3283
asnate.maddalo@juridicum.su.se
Magnusson Sjöberg, CeciliaProfessor 08-16 2893
Cecilia.MagnussonSjoberg@juridicum.su.se
Mahmoudi, SaidProfessor 08-16 2610
Said.Mahmoudi@juridicum.su.se
Martinsson, DennisDoktorand 08-16 1169
dennis.martinsson@juridicum.su.se
Marusic, BrankaDoktorand 08-674 7064
branka.marusic@juridicum.su.se
Melz, Peter WProfessor i finansrätt 08-16 2591
Peter.Melz@juridicum.su.se
Millqvist, GöranProfessor 08-16 2252
Goran.Millqvist@juridicum.su.se
Mirsoyan, MeriKursadministratör 08-16 2558
meri.mirsoyan@juridicum.su.se
Misita, NevenkoGästlärare
Nevenko.Misita@juridicum.su.se
Monsenego, JérômeGästlärare
jerome.monsenego@juridicum.su.se
Munukka, JoriProfessor 08-16 2064
Jori.Munukka@juridicum.su.se
Murg Perlmutter, AlinaDoktorand 08-16 3298
alina.murg-perlmutter@juridicum.su.se
Mwakagali, MpokiDoktorand 08-16 3667
mpoki.mwakagali@juridicum.su.se
Mörlin, JohanAmanuens 08-16 4905
johan.morlin@juridicum.su.se
Nademi, NioushaDoktorand 08-16 1091
niousha.nademi@juridicum.su.se
Nathorst-Windahl, HannaForskningsamanuens 08-16 3812
hanna.nathorst-windahl@juridicum.su.se
Nilsson, UlfDoktorand
ulf.nilsson@juridicum.su.se
Nilsson, RogerArkivarie 08-16 2612
roger.nilsson@juridicum.su.se
Nordell, JonasProfessor i civilrätt 08-16 4078
per-jonas.nordell@juridicum.su.se
Nordqvist, RichardDoktorand 08-16 2303
richard.nordquist@juridicum.su.se
Norée, AnnikaDocent 08-16 2871
Annika.Noree@juridicum.su.se
Norman, PernillaDoktorand 08-16 2303
pernilla.norman@lmlaw.se
Nyman Hök, JennyStudievägledare 08-16 2084
jenny.nyman-hok@juridicum.su.se
Nyquist, SivUniversitetslektor 08-16 2103
siv.nyquist@juridicum.su.se
Nääv, MariaDoktorand 08-16 1225
maria.naav@juridicum.su.se
Oliwsson, NatalieWebmaster 08-16 3343
natalie.oliwsson@juridicum.su.se
Olsson, DanForskningsingenjör 08-16 2997
Dan.Olsson@juridicum.su.se
Olsson, GunillaGästlärare
gunilla@advokatgunillaolsson.se
Oprysk, LiliiaGästforskare
liliia.oprysk@juridicum.su.se
Paju, JaanUniversitetslektor 08-16 3207
jaan.paju@juridicum.su.se
Papadopoulou Skarp, FrantzeskaUniversitetslektor 08-674 7256
frantzeska.papadopoulou@juridicum.su.se
Pedrazzi, GiorgioGästforskare
giorgio.pedrazzi@juridicum.su.se
Persson Österman, RogerProfessor 08-16 3204
roger.osterman@juridicum.su.se
Peterson, ClaesProfessor i rättshistoria 08-16 3784
Claes.Peterson@juridicum.su.se
Pettersson, ViktoriaStudierektor 08-16 1304
Viktoria.Pettersson@juridicum.su.se
Rahmati, RezaGästdoktorand
rahmati_reza@yahoo.com
Ramberg, JanProfessor 08-16 3277
jan.ramberg@juridicum.su.se
Ramberg, ChristinaProfessor 08-16 2802
christina.ramberg@juridicum.su.se
Ratcovich, MartinDoktorand 08-674 7506
martin.ratcovich@juridicum.su.se
Redin, AmandaAmanuens 08-16 3297
amanda.redin@juridicum.su.se
Refors Legge, MariaDoktorand 08-16 3808
maria.refors-legge@juridicum.su.se
Ribbing, MichaelaDoktorand
michaela.ribbing@juridicum.su.se
Rigling, AnnalenaDoktorand 08-16 2303
annalena.rigling@juridicum.su.se
Roccasalva, CandiceKursadministratör 08-16 1597
candice.roccasalva@juridicum.su.se
Rosell Ågård, JohanAdjunkt
johan.rosell@juridicum.su.se
Rosén, JanProfessor i civilrätt 08-16 3646
Jan.Rosen@juridicum.su.se
Rosenkrantz, TherezeKursadministratör 08-16 3219
thereze.rosenkrantz@juridicum.su.se