Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Naturvetenskapliga fakulteten » Matematisk-fysiska sektionen » Fysikum » Kemisk Fysik

Kemisk Fysik

Telefon Fax
08-5537 8000 08-5537 8601
Tillhör Webbplats
Fysikumhttp://www.fysik.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Kemisk Fysik
106 91 Stockholm
Roslagstullsbacken 21

Ansvarsområden

FunktionNamn
AnsvarigTony Hansson

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

55 personer

Visar 1 - 55 av 55 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Amann, PeterPostdoktorFysikum 08-5537 8850
peter.amann@fysik.su.se
Amann-Winkel, KatrinPostdoktorFysikum 08-5537 8700
katrin.amannwinkel@fysik.su.se
Andersson, DavidDoktorandFysikum
david.andersson@fysik.su.se
Camisasca, GaiaPostdoktorFysikum 08-5537 8714
gaia.camisasca@fysik.su.se
Campos dos Santos, EgonMasterstudentFysikum
egon.cs@fysik.su.se
Cavalca, FilippoForskareFysikum 08-5537 8687
filippo.cavalca@fysik.su.se
Degerman, DavidDoktorandFysikum 08-5537 8714
david.degerman@fysik.su.se
De Wijn, AstridForskareFysikum
Astrid.S.de.Wijn@fysik.su.se
Diaz Morales, OscarPostdoktorFysikum 08-5537 8701
oscar.diazmorales@fysik.su.se
Diesen, EliasPostdoktorFysikum 08-5537 8218
elias.diesen@fysik.su.se
Elander, Nils OProfessor emeritusFysikum
elander@fysik.su.se
Ertan, EmelieDoktorandFysikum
emelie.ertan@fysik.su.se
Fathi, PanteaDoktorandFysikum 08-5537 8072
Pantea.Fathi@fysik.su.se
Geng, TingDoktorandFysikum
ting.geng@fysik.su.se
Geppert, WolfProfessorFysikum 08-5537 8649
wgeppert@fysik.su.se
Gladh, JörgenDoktorandFysikum 08-5537 8714
gladh@fysik.su.se
Görlin, MikaelaPostdoktorFysikum 08-5537 8635
mikaela.gorlin@fysik.su.se
Hansson, TonyProfessorFysikum 08-5537 8645
thansson@fysik.su.se
Hedström, SvantePostdoktorFysikum 08-5537 8218
svante.hedstrom@fysik.su.se
Josefsson, IdaDoktorandFysikum
Ida.Josefsson@fysik.su.se
Karlsson, RasmusPostdoktorFysikum 08-5537 8701
rasmus.karlsson@fysik.su.se
Khan, ShehryarDoktorandFysikum
sherkhan@fysik.su.se
Kim, Kyung HwanPostdoktorFysikum
kyunghwan.kim@fysik.su.se
Kloda, TomaszDoktorandFysikum
tkloda@fysik.su.se
Kolb, ManuelPostdoktorFysikum
manuel.kolb@fysik.su.se
Koroidov, SergeyForskareFysikum
sergey.koroidov@fysik.su.se
Kunze, MiaStudentFysikum
mia.borner@fysik.su.se
Larsson, MatsProfessorFysikum 08-5537 8647
ml@fysik.su.se
Lee, Ming-TaoPostdoktorFysikum 08-5537 8716
ming-tao.lee@fysik.su.se
Lindén, FredrikDoktorandFysikum
fredrik.linden@fysik.su.se
Liu, ChangDoktorandFysikum 08-5537 8631
chang.liu@fysik.su.se
Liu, BoyangPostdoktorFysikum
boyang.liu@fysik.su.se
Mariedahl, DanielDoktorandFysikum 08-5537 8631
daniel.mariedahl@fysik.su.se
Marks, KessDoktorandFysikum 08-5537 8711
kess.marks@fysik.su.se
Nilsson, AndersProfessorFysikum 08-5537 8637
andersn@fysik.su.se
Norell, JesperDoktorandFysikum 08-5537 8071
jesper.norell@fysik.su.se
Odelius, MichaelUniversitetslektorFysikum 08-5537 8713
odelius@fysik.su.se
Pathak, HarshadPostdoktorFysikum 08-5537 8700
harshad.pathak@fysik.su.se
Perakis, FoivosPostdoktorFysikum 08-5537 8574
f.perakis@fysik.su.se
Pettersson, LarsProfessorFysikum 08-5537 8712
lgm@fysik.su.se
Rebrov, OleksiiDoktorandFysikum 08-5537 8076
oleksii.rebrov@fysik.su.se
Salén, PeterForskareFysikum
peter.salen@fysik.su.se
Schalk, OliverForskareFysikum
oliver.schalk@fysik.su.se
Schreck, SimonPostdoktorFysikum 08-5537 8721
simon.schreck@fysik.su.se
Skeppstedt, ÖrjanProfessorFysikum
orjan.skeppstedt@fysik.su.se
Späh, AlexanderDoktorandFysikum 08-5537 8631
alexander.spaeh@fysik.su.se
Thomas, RichardUniversitetslektorFysikum 08-5537 8784
rdt@fysik.su.se
Wahlgren, UlfProfessor emeritusFysikum
ulf.wahlgren@su.se
van der Meulen, PeterForskareFysikum
meulen@fysik.su.se
Wang, Hsin-YiPostdoktorFysikum 08-5537 8635
wang.hy@fysik.su.se
Weston, MatthewPostdoktorFysikum 08-5537 8721
matthew.weston@fysik.su.se
Yenupuri, Tej VarmaPostdoktorFysikum
tejvarma.yenupuri@fysik.su.se
Zhovtobriukh, IuriiDoktorandFysikum 08-5537 8657
Iurii.Zhovtobriukh@fysik.su.se
Öström, HenrikUniversitetslektorFysikum 08-5537 8641
henrik.ostrom@fysik.su.se
Öström, JonatanDoktorandFysikum 08-5537 8714
jonatan.ostrom@fysik.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter