Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Naturvetenskapliga fakulteten » Matematisk-fysiska sektionen » Fysikum » Kondenserad materia och kvantoptik

Kondenserad materia och kvantoptik

Telefon Fax
08-5537 8000 08-5537 8601
Tillhör Webbplats
Fysikumhttp://www.fysik.su.se/
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Kondenserad materia och kvantoptik
106 91 Stockholm
Roslagstullsbacken 21

Ansvarsområden

FunktionNamn
AnsvarigEddy Ardonne
Stf avdelningsansvarigAndreas Rydh

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

57 personer

Visar 1 - 57 av 57 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Andersson, OleDoktorandFysikum 08-5537 8311
ole.andersson@fysik.su.se
Andler, GuillermoForskareFysikum 08-5537 8684
guillermo.andler@fysik.su.se
Anwer, HammadDoktorandFysikum 08-16 1083
hammad.anwer@fysik.su.se
Ardonne, EddyUniversitetslektorFysikum 08-5537 8596
ardonne@fysik.su.se
Bengtsson, IngemarProfessorFysikum 08-5537 8732
ingemar@fysik.su.se
Bodart, QuentinForskareFysikum 08-5537 8091
quentin.bodart@fysik.su.se
Bonetti, StefanoForskareFysikum 08-5537 8655
stefano.bonetti@fysik.su.se
Boris, AndreyDoktorandFysikum
Andrey.Boris@fysik.su.se
Borodianskyi, IevgeniiDoktorandFysikum 08-5537 8615
ievgenii.borodianskyi@fysik.su.se
Bourennane, MohamedProfessorFysikum 08-5537 8736
boure@fysik.su.se
Carlström, JohanPostdoktorFysikum
johan.carlstrom@fysik.su.se
Chakraborty, TanmoyPostdoktorFysikum
tanmoy.chakraborty@fysik.su.se
Cherifi, WalidDoktorandFysikum 08-5537 8679
walid.cherifi@fysik.su.se
De Andrés Prada, RobertoDoktorandFysikum
roberto.deandres@fysik.su.se
Devine Wilzcek, BetsyProjektledareFysikum
betsy.devine-wilczek@fysik.su.se
Diao, ZhuPostdoktorFysikum
zhu.diao@fysik.su.se
Dumitru, IrinaDoktorandFysikum
irina.dumitru@fysik.su.se
Ergül, AdemPostdoktorFysikum
adem.ergul@fysik.su.se
Florin, NaemiFysikum
naemi.florin@fysik.su.se
Gagge, AxelDoktorandFysikum
axel.gagge@fysik.su.se
Govenius, JoonasPostdoktorFysikum
joonas.govenius@fysik.su.se
Hameedi, Muhammad AlleyDoktorandFysikum
alley.hameedi@fysik.su.se
Hansson, Thors HansProfessorFysikum 08-5537 8737
hansson@fysik.su.se
Hennrich, MarkusUniversitetslektorFysikum 08-5537 8614
markus.hennrich@fysik.su.se
Higgins, GerardProjektassistentFysikum 08-5537 8090
gerard.higgins@fysik.su.se
Holst, SörenUniversitetslektorFysikum 08-5537 8740
holst@fysik.su.se
Hudl, MatthiasPostdoktorFysikum 08-5537 8720
matthias.hudl@fysik.su.se
Jakobsson, EmmaDoktorandFysikum
Emma.Jakobsson@fysik.su.se
Johansson Bergholtz, EmilForskareFysikum 08-5537 8035
emil.bergholtz@fysik.su.se
Kapran, OlenaDoktorandFysikum
olena.kapran@fysik.su.se
Karlhede, AndersVicerektor
Professor
Fysikum 08-16 1462
ak@fysik.su.se
Kedem, YaronPostdoktorFysikum
yaron.kedem@fysik.su.se
Kizhakkumpurath Manikandan, SreekanthDoktorandFysikum 08-5537 8311
sreekanth.km@fysik.su.se
Kjäll, JonasPostdoktorFysikum
jonas.kjall@fysik.su.se
Krasnov, VladimirProfessor i kondenserade materiens fysikFysikum 08-5537 8606
krasnov@fysik.su.se
Krishnamurthy, SupriyaUniversitetslektor
Forskare
Fysikum 08-5537 8741
supriya@fysik.su.se
Kunst, Flore KikiDoktorandFysikum
flore.kunst@fysik.su.se
Kvorning, ThomasDoktorandFysikum
Thomas.Kvorning@fysik.su.se
Larson, JonasUniversitetslektorFysikum 08-5537 8217
Jonas.Larson@fysik.su.se
Mahyaeh, ImanDoktorandFysikum
iman.mahyaeh@fysik.su.se
Majidzadeh Garjani, BabakDoktorandFysikum
babak.majidzadeh.garjani@su.se
Mohamed El Hassan, AshrafDoktorandFysikum 08-5537 8706
Ashraf@fysik.su.se
Neeraj, KumarDoktorandFysikum 08-5537 8636
kumar.neeraj@fysik.su.se
Pokorny, FabianDoktorandFysikum 08-5537 8090
fabian.pokorny@fysik.su.se
Polley, DebanjanPostdoktorFysikum 08-5537 8720
debanjan.polley@fysik.su.se
Predojevic, AnaBiträdande lektorFysikum 08-5537 8504
ana.predojevic@fysik.su.se
Rydh, AndreasUniversitetslektor, docentFysikum 08-5537 8692
andreas.rydh@fysik.su.se
Sadiq, MuhammadPostdoktorFysikum 08-5537 8613
muhammad.sadiq@fysik.su.se
Saugmann, Pil MariaDoktorandFysikum
pilmaria.saugmann@fysik.su.se
Smania, MassimilianoDoktorandFysikum 08-5537 8073
massimiliano.smania@fysik.su.se
Spånslätt, ChristianDoktorandFysikum 08-5537 8086
christian.spanslatt@fysik.su.se
Unni, VivekDoktorandFysikum 08-5537 8636
vivek.unni@fysik.su.se
Wikberg, EmmaStudievägledare
Lärare
Fysikum 08-5537 8652
emma@fysik.su.se
Wilczek, FrankProfessorFysikum 08-16 4997
frank.wilczek@fysik.su.se
Zhang, ChiDoktorandFysikum 08-5537 8090
chi.zhang@fysik.su.se
Zheltukhin, AleksandrGästforskareFysikum
aleksandr.zheltukhin@su.se
Åman, JanGästforskareFysikum
jan.aman@fysik.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter