Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Samhällsvetenskapliga fakulteten » Kriminologiska institutionen

Kriminologiska institutionen

Telefon Fax
08-16 2000 08-157881
Tillhör Webbplats
Samhällsvetenskapliga fakultetenhttp://www.criminology.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Kriminologiska institutionen
106 91 Stockholm
Universitetsvägen 10 C, plan 6

Ansvarsområden

FunktionNamn
DatorsystemansvarigSiri Haavimb
Clara Fahlstadius
Emeli Lönnqvist
DIVA-ansvarigEmeli Lönnqvist
LicensansvarigSiri Haavimb
Clara Fahlstadius
Emeli Lönnqvist
Nyckel- och passerkortansvarigClara Fahlstadius
Tove Pettersson
Albin Stenström
PrefektTove Pettersson
PrintansvarigClara Fahlstadius
Emeli Lönnqvist
SkyddsombudAnders Nilsson
Stf prefektFelipe Estrada Dörner
Studierektor avancerad nivåKalle Tryggvesson
Studierektor forskarnivåAnita Heber
Studierektor grundnivåKalle Tryggvesson
Studievägledare avancerad nivåClara Fahlstadius
Studievägledare grundnivåClara Fahlstadius
SUA-ansvarigSiri Haavimb
Clara Fahlstadius
Emeli Lönnqvist
SUKAT-ansvarigSiri Haavimb
Jenny Häger
Albin Stenström
Sara Mohafer
Clara Fahlstadius
Emeli Lönnqvist
TelekontaktansvarigClara Fahlstadius
Sara Mohafer
Siri Haavimb
Jenny Häger
Emeli Lönnqvist

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

65 personer

Visar 1 - 65 av 65 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Al Weswasi, EnesForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
enes.alweswasi@criminology.su.se
Andersson Nilsson, IdaForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
ida.andersson@criminology.su.se
Assadkhan, DavidForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1993
david.assadkhan@criminology.su.se
Atak, KivancGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
kivanc.atak@criminology.su.se
Brehm Sausdal, DavidDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
David.Sausdal@criminology.su.se
Bäcklin, EmyDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
emy.backlin@criminology.su.se
Bäckman, OlofUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
olof.backman@criminology.su.se
Camenius, RobinForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
robin.camenius@criminology.su.se
Carlsson, ChristofferUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
Christoffer.Carlsson@criminology.su.se
Collstedt, ChristopherLektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
christopher.collstedt@criminology.su.se
Diaz, PabloStudieadministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten
pablo.diaz@criminology.su.se
Dunell, JesperForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
jesper.dunell@criminology.su.se
Edman, JohanUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3659
johan.edman@criminology.su.se
Estrada Dörner, FelipeProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7140
felipe.estrada@criminology.su.se
Fahlstadius, ClaraStudieadministratör, StudievägledareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2215
clara.fahlstadius@criminology.su.se
Flyghed, JanneProfessor i kriminologiSamhällsvetenskapliga fakulteten
Janne.Flyghed@criminology.su.se
Fors, FredrikDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
Fredrik.Fors@criminology.su.se
Fredriksson, TeaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
tea.fredriksson@criminology.su.se
Granath, SvenGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
sven.granath@criminology.su.se
Gålnander, RobinDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3173
robin.galnander@criminology.su.se
Haavimb, SiriAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten
siri.haavimb@criminology.su.se
Hagan, JohnGästprofessorSamhällsvetenskapliga fakulteten
john.hagan@criminology.su.se
Heber, AnitaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1985
Anita.Heber@criminology.su.se
Hedlund, ErikaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
erika.hedlund@criminology.su.se
Hellqvist, SaraDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7056
sara.hellqvist@criminology.su.se
Hermansson, KlaraDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
klara.hermansson@criminology.su.se
Hydén, MargaretaGästprofessorSamhällsvetenskapliga fakulteten
margareta.hyden@criminology.su.se
Häger, JennyAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten
jenny.bolander@criminology.su.se
Hörnqvist, MagnusUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2941
Magnus.Hornqvist@criminology.su.se
Ilola, CarolineAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten
caroline.ilola@criminology.su.se
Johansson, CarinaSekretariatsledareSamhällsvetenskapliga fakulteten
carina.johansson@criminology.su.se
Jönsson, ElinDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
elin.jonsson@criminology.su.se
Kardell, JohanForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
Johan.Kardell@criminology.su.se
Lander, IngridUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3397
ingrid.lander@criminology.su.se
Lanterman, JenniferGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
jennifer.lanterman@criminology.su.se
Lönnqvist, EmeliAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten
emeli.lonnqvist@criminology.su.se
Mohafer, SaraAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten
sara.mohafer@criminology.su.se
Månsson, ElinorForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1148
elinor.mansson@criminology.su.se
Nilsson, AndersProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3169
anders.nilsson@criminology.su.se
Nyberg, ToveDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
tove.nyberg@criminology.su.se
Pedrosa Bou, AlbertGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
albert.pedrosa@criminology.su.se
Pettersson, TovePrefektSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7053
tove.pettersson@criminology.su.se
Rennerskog, JonnaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7030
jonna.rennerskog@criminology.su.se
Roumeliotis, FilipForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
filip.roumeliotis@criminology.su.se
Roxell, LenaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
Lena.Roxell@criminology.su.se
Sandahl, JuliaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
julia.sandahl@criminology.su.se
Sandman, TuaForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
tua.sandman@criminology.su.se
Sarhan, ZahiraAssistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
zahira.sarhan@criminology.su.se
Sarnecki, JerzyProfessor i allmän kriminologiSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2102
Jerzy.Sarnecki@criminology.su.se
Schclarek Mulinari, LeandroDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
Leandro.Schclarek.Mulinari@criminology.su.se
Sellgren Karlsson, MonikaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
monika.karlsson@criminology.su.se
Sivertsson, FredrikDoktorand, ForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
Fredrik.Sivertsson@criminology.su.se
Skrinjar, MonicaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
monica.skrinjar@criminology.su.se
Smiragina, PolinaGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
polina.smiragina@criminology.su.se
Stenström, AlbinForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
albin.stenstrom@criminology.su.se
Stenström, AndersDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
anders.stenstrom@criminology.su.se
Tham, HenrikProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1929
Henrik.Tham@criminology.su.se
Tiby, EvaProfessor emeritaSamhällsvetenskapliga fakulteten
Eva.Tiby@criminology.su.se
Tolstoy, SofiaAdministrativ chefSamhällsvetenskapliga fakulteten
sofia.tolstoy@criminology.su.se
Tryggvesson, KalleUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7057
kalle.tryggvesson@criminology.su.se
Törnqvist, NinaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
nina.tornqvist@criminology.su.se
Viberg, JohannaAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2151
johanna.viberg@criminology.su.se
Vångö, PiaAdministrativ chefSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2334
pia.vango@criminology.su.se
Åberg, RebeckaAssistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
rebecka.aberg@criminology.su.se
Åhlander, MalinStudieadministratör, studievägledareSamhällsvetenskapliga fakulteten
malin.ahlander@criminology.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter