Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Samhällsvetenskapliga fakulteten » Kriminologiska institutionen

Kriminologiska institutionen

Telefon Fax
08-16 2000 08-157881
Tillhör Webbplats
Samhällsvetenskapliga fakultetenhttp://www.criminology.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Kriminologiska institutionen
106 91 Stockholm
Universitetsvägen 10 C, plan 6

Ansvarsområden

FunktionNamn
DatorsystemansvarigSiri Haavimb
Clara Fahlstadius
Emeli Lönnqvist
DIVA-ansvarigEmeli Lönnqvist
LicensansvarigSiri Haavimb
Clara Fahlstadius
Emeli Lönnqvist
Nyckel- och passerkortansvarigClara Fahlstadius
Tove Pettersson
Albin Stenström
PrefektTove Pettersson
PrintansvarigClara Fahlstadius
Emeli Lönnqvist
SkyddsombudAnders Nilsson
Stf prefektFelipe Estrada Dörner
Studierektor avancerad nivåKalle Tryggvesson
Studierektor forskarnivåAnita Heber
Studierektor grundnivåKalle Tryggvesson
Studievägledare avancerad nivåPablo Diaz
Studievägledare grundnivåPablo Diaz
SUA-ansvarigSiri Haavimb
Clara Fahlstadius
Emeli Lönnqvist
SUKAT-ansvarigSiri Haavimb
Jenny Andersson Bolander
Albin Stenström
Sara Mohafer
Clara Fahlstadius
Emeli Lönnqvist
TelekontaktansvarigClara Fahlstadius
Sara Mohafer
Siri Haavimb
Jenny Andersson Bolander

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

60 personer

Visar 1 - 60 av 60 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Andersson Bolander, JennyAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2151
jenny.bolander@criminology.su.se
Assadkhan, DavidForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
david.assadkhan@criminology.su.se
Atak, KivancGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
kivanc.atak@criminology.su.se
Brehm Sausdal, DavidDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
David.Sausdal@criminology.su.se
Bäcklin, EmyDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7058
emy.backlin@criminology.su.se
Bäckman, OlofUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
olof.backman@criminology.su.se
Carlsson, ChristofferUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
Christoffer.Carlsson@criminology.su.se
Collstedt, ChristopherLektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
christopher.collstedt@criminology.su.se
Diaz, PabloStudieadministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten
pablo.diaz@criminology.su.se
Dunell, JesperAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7018
jesper.dunell@criminology.su.se
Edman, JohanUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3659
johan.edman@criminology.su.se
Estrada Dörner, FelipeProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7140
felipe.estrada@criminology.su.se
Evertsson, NubiaAssociate Professor in Criminology and Postdoc. researcher at the Institute of Latin American StudiesSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1291
nubia.evertsson@criminology.su.se
Fahlstadius, ClaraAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2215
clara.fahlstadius@criminology.su.se
Flyghed, JanneProfessor i kriminologiSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2609
Janne.Flyghed@criminology.su.se
Fors, FredrikDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
Fredrik.Fors@criminology.su.se
Fredriksson, TeaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
tea.fredriksson@criminology.su.se
Granath, SvenGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
sven.granath@criminology.su.se
Gålnander, RobinDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3173
robin.galnander@criminology.su.se
Haavimb, SiriAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten
siri.haavimb@criminology.su.se
Hagan, JohnGästprofessorSamhällsvetenskapliga fakulteten
john.hagan@criminology.su.se
Heber, AnitaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1985
Anita.Heber@criminology.su.se
Hedlund, ErikaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3132
erika.hedlund@criminology.su.se
Hellqvist, SaraDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7056
sara.hellqvist@criminology.su.se
Hermansson, KlaraDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3166
klara.hermansson@criminology.su.se
Hydén, MargaretaGästprofessorSamhällsvetenskapliga fakulteten
margareta.hyden@criminology.su.se
Hörnqvist, MagnusUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2941
Magnus.Hornqvist@criminology.su.se
Ilola, CarolineAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten
caroline.ilola@criminology.su.se
Johansson, CarinaSekretariatsledareSamhällsvetenskapliga fakulteten
carina.johansson@criminology.su.se
Jönsson, ElinAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten
elin.jonsson@criminology.su.se
Kardell, JohanForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
Johan.Kardell@criminology.su.se
Lander, IngridUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3397
ingrid.lander@criminology.su.se
Lanterman, JenniferGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
jennifer.lanterman@criminology.su.se
Lönnqvist, EmeliAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten
emeli.lonnqvist@criminology.su.se
Mohafer, SaraAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten
sara.mohafer@criminology.su.se
Månsson, ElinorForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
elinor.mansson@criminology.su.se
Nilsson, AndersProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3169
anders.nilsson@criminology.su.se
Nyberg, ToveDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
tove.nyberg@criminology.su.se
Pettersson, TovePrefektSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7053
tove.pettersson@criminology.su.se
Rennerskog, JonnaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7030
jonna.rennerskog@criminology.su.se
Roumeliotis, FilipForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
filip.roumeliotis@criminology.su.se
Roxell, LenaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7059
Lena.Roxell@criminology.su.se
Sandahl, JuliaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4465
julia.sandahl@criminology.su.se
Sarnecki, JerzyProfessor i allmän kriminologiSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2102
Jerzy.Sarnecki@criminology.su.se
Schclarek Mulinari, LeandroDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1465
Leandro.Schclarek.Mulinari@criminology.su.se
Sellgren Karlsson, MonikaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
monika.karlsson@criminology.su.se
Sivertsson, FredrikDoktorand, ForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7051
Fredrik.Sivertsson@criminology.su.se
Skrinjar, MonicaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
monica.skrinjar@criminology.su.se
Smiragina, PolinaGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
polina.smiragina@criminology.su.se
Stenström, AlbinForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1993
albin.stenstrom@criminology.su.se
Stenström, AndersDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1740
anders.stenstrom@criminology.su.se
Tham, HenrikProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1929
Henrik.Tham@criminology.su.se
Tiby, EvaProfessor emeritaSamhällsvetenskapliga fakulteten
Eva.Tiby@criminology.su.se
Tolstoy, SofiaAdministrativ chefSamhällsvetenskapliga fakulteten
sofia.tolstoy@criminology.su.se
Tryggvesson, KalleUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7057
kalle.tryggvesson@criminology.su.se
Törnqvist, NinaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1984
nina.tornqvist@criminology.su.se
Viberg, JohannaAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten
johanna.viberg@criminology.su.se
Vångö, PiaAdministrativ chefSamhällsvetenskapliga fakulteten
pia.vango@criminology.su.se
Åberg, RebeckaAssistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
rebecka.aberg@criminology.su.se
Åhlander, MalinStudieadministratör, studievägledareSamhällsvetenskapliga fakulteten
malin.ahlander@criminology.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter