Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Samhällsvetenskapliga fakulteten » Kriminologiska institutionen

Kriminologiska institutionen

Telefon Fax
08-16 2000 08-157881
Tillhör Webbplats
Samhällsvetenskapliga fakultetenhttp://www.criminology.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Kriminologiska institutionen
106 91 Stockholm
Universitetsvägen 10 C, plan 6

Ansvarsområden

FunktionNamn
DatorsystemansvarigSiri Haavimb
LicensansvarigSiri Haavimb
Nyckel- och passerkortansvarigTove Pettersson
Sofia Tolstoy
Albin Stenström
PrefektTove Pettersson
SkyddsombudAnders Nilsson
Stf prefektAnita Heber
Studierektor avancerad nivåKalle Tryggvesson
Studierektor forskarnivåFelipe Estrada Dörner
Studierektor grundnivåKalle Tryggvesson
Studievägledare avancerad nivåPablo Diaz
Studievägledare grundnivåPablo Diaz
SUA-ansvarigSiri Haavimb
SUKAT-ansvarigSiri Haavimb
Sara Mohafer
Sofia Tolstoy
Jenny Andersson Bolander
Clara Fahlstadius
TelekontaktansvarigJenny Andersson Bolander
Sara Mohafer
Jesper Dunell
Siri Haavimb
Clara Fahlstadius

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

52 personer

Visar 1 - 52 av 52 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Andersson Bolander, JennyAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2151
jenny.bolander@criminology.su.se
Assadkhan, DavidForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
david.assadkhan@criminology.su.se
Atak, KivancGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
kivanc.atak@criminology.su.se
Brehm Sausdal, DavidDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
David.Sausdal@criminology.su.se
Bäcklin, EmyDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7058
emy.backlin@criminology.su.se
Carlsson, ChristofferUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
Christoffer.Carlsson@criminology.su.se
Collstedt, ChristopherLektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
christopher.collstedt@criminology.su.se
Diaz, PabloStudieadministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten
pablo.diaz@criminology.su.se
Dunell, JesperAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7018
jesper.dunell@criminology.su.se
Edman, JohanUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3659
johan.edman@criminology.su.se
Estrada Dörner, FelipeProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7140
felipe.estrada@criminology.su.se
Evertsson, NubiaPostdocSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1291
nubia.evertsson@criminology.su.se
Fahlstadius, ClaraAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten
clara.fahlstadius@criminology.su.se
Flyghed, JanneProfessor i kriminologiSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2609
Janne.Flyghed@criminology.su.se
Fors, FredrikDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
Fredrik.Fors@criminology.su.se
Fredriksson, TeaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
tea.fredriksson@criminology.su.se
Granath, SvenGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
sven.granath@criminology.su.se
Gålnander, RobinDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3173
robin.galnander@criminology.su.se
Haavimb, SiriAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten
siri.haavimb@criminology.su.se
Heber, AnitaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1985
Anita.Heber@criminology.su.se
Hedlund, ErikaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3132
erika.hedlund@criminology.su.se
Hellqvist, SaraDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7056
sara.hellqvist@criminology.su.se
Hermansson, KlaraDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3166
klara.hermansson@criminology.su.se
Hydén, MargaretaGästprofessorSamhällsvetenskapliga fakulteten
margareta.hyden@criminology.su.se
Hörnqvist, MagnusUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2941
Magnus.Hornqvist@criminology.su.se
Jönsson, ElinAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten
elin.jonsson@criminology.su.se
Kardell, JohanForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
Johan.Kardell@criminology.su.se
Lander, IngridUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3397
ingrid.lander@criminology.su.se
Lanterman, JenniferGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
jennifer.lanterman@criminology.su.se
Mohafer, SaraAmanuensSamhällsvetenskapliga fakulteten
sara.mohafer@criminology.su.se
Nilsson, AndersProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 3169
anders.nilsson@criminology.su.se
Nyberg, ToveDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
tove.nyberg@criminology.su.se
Pettersson, TovePrefektSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7053
tove.pettersson@criminology.su.se
Rennerskog, JonnaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7030
jonna.rennerskog@criminology.su.se
Roumeliotis, FilipForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
filip.roumeliotis@criminology.su.se
Roxell, LenaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7059
Lena.Roxell@criminology.su.se
Sandahl, JuliaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4465
julia.sandahl@criminology.su.se
Sarnecki, JerzyProfessor i allmän kriminologiSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2102
Jerzy.Sarnecki@criminology.su.se
Schclarek Mulinari, LeandroDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1465
Leandro.Schclarek.Mulinari@criminology.su.se
Sellgren Karlsson, MonikaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
monika.karlsson@criminology.su.se
Sivertsson, FredrikDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7051
Fredrik.Sivertsson@criminology.su.se
Skrinjar, MonicaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
monica.skrinjar@criminology.su.se
Smiragina, PolinaGästdoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
polina.smiragina@criminology.su.se
Stenström, AlbinForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1993
albin.stenstrom@criminology.su.se
Stenström, AndersDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1740
anders.stenstrom@criminology.su.se
Tham, HenrikProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1929
Henrik.Tham@criminology.su.se
Tiby, EvaProfessor emeritaSamhällsvetenskapliga fakulteten
Eva.Tiby@criminology.su.se
Tolstoy, SofiaAdministrativ chefSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2215
sofia.tolstoy@criminology.su.se
Tryggvesson, KalleUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7057
kalle.tryggvesson@criminology.su.se
Törnqvist, NinaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1984
nina.tornqvist@criminology.su.se
Åberg, RebeckaAssistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
rebecka.aberg@criminology.su.se
Åhlander, MalinStudieadministratör, studievägledareSamhällsvetenskapliga fakulteten
malin.ahlander@criminology.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter