Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Samhällsvetenskapliga fakulteten » Kulturgeografiska institutionen

Kulturgeografiska institutionen

Telefon Fax
08-16 2000 08-16 4969
Tillhör Webbplats
Samhällsvetenskapliga fakultetenhttp://www.humangeo.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Kulturgeografiska institutionen
106 91 Stockholm
Svante Arrhenius väg 8

Ansvarsområden

FunktionNamn
Administrativ chefNiklas Ståhl
Bitr Studierektor avancerad nivåAnders Rickegård
Bitr Studierektor grundnivåAnders Rickegård
DatorsystemansvarigStefan Ene
Internationell koordinatorThomas Borén
LicensansvarigJohan Cederström
Lokal IT-ansvarigStefan Ene
Johan Cederström
Nyckel- och passerkortansvarigNiklas Ståhl
PrefektUlf Jansson
PrintansvarigJohan Cederström
Stefan Ene
Niklas Ståhl
SkyddsombudIris Claësson
Stf prefektBo Malmberg
StudentexpeditionIris Claësson
Studierektor avancerad nivåJohan Berg
Studierektor forskarnivåEva Andersson
Studierektor grundnivåJohan Berg
StudievägledareVeronica Hohl
SUA-ansvarigJohan Cederström
SUKAT-ansvarigNiklas Ståhl
Johan Cederström
TelekontaktansvarigNiklas Ståhl

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

72 personer

Visar 1 - 72 av 72 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Abramsson, MarianneUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4829
marianne.abramsson@humangeo.su.se
Adama-Ajonye, OnyantaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4827
onyanta.adama@humangeo.su.se
Adolfsson, JohannaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
johanna.adolfsson@humangeo.su.se
Allègre, XavierGIS-assistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
xavier.allegre@humangeo.su.se
Andersson, IdaFDSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4857
ida.andersson@su.se
Andersson, EvaProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4866
eva.andersson@humangeo.su.se
Ango, Tola GemechuPhDSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4841
tola.gemechu@humangeo.su.se
Axelsson, LinnForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
linn.axelsson@humangeo.su.se
Balogh, PéterUniversitetsadjuktSamhällsvetenskapliga fakulteten
peter.balogh@humangeo.su.se
Berg, JohanUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4832
Johan.Berg@humangeo.su.se
Berggren, AnnaGIS-assistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
anna.berggren@humangeo.su.se
Björklund, AnnikaFDSamhällsvetenskapliga fakulteten
annika.bjorklund@humangeo.su.se
Borén, ThomasUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4830
Thomas.Boren@humangeo.su.se
Borg, IdaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4850
ida.borg@humangeo.su.se
Brydges, TaylorPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten
taylor.brydges@humangeo.su.se
Byerley, AndrewUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4865
Andrew.Byerley@humangeo.su.se
Bylund, JonasFDSamhällsvetenskapliga fakulteten
jonas.bylund@humangeo.su.se
Börjeson, LoweUniversitetslektor
Docent
Samhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4848
Lowe.Borjeson@humangeo.su.se
Caretta, Martina AngelaFil.drSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4839
martina.angela.caretta@humangeo.su.se
Cederström, JohanPC-samordnareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4585
Johan.Cederstrom@humangeo.su.se
Claësson, PeterUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten
Peter.Claesson@humangeo.su.se
Claësson, IrisByrådirektörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4833
Iris.Claesson@humangeo.su.se
de Bont, ChrisDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4835
chris.de.bont@humangeo.su.se
Drozdzewski, DanielleUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
danielle.drozdzewski@humangeo.su.se
Ene, StefanGIS-utvecklareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4968
Stefan.Ene@humangeo.su.se
Engström, Mats GProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten
Mats.G.Engstrom@humangeo.su.se
Forsberg, GunnelProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7843
Gunnel.Forsberg@humangeo.su.se
Fröhlig, FlorenceForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
florence.frohlig@humangeo.su.se
Fält, LenaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4842
lena.falt@humangeo.su.se
Gibbs, WilliamGIS-assistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
william.gibbs@humangeo.su.se
Gräslund Berg, ElisabethUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7849
Elisabeth.G_Berg@humangeo.su.se
Gustafsson, JennieDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4845
jennie.gustafsson@humangeo.su.se
Haandrikman, KarenUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1987
karen.haandrikman@humangeo.su.se
Hennerdal, PontusPhDSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4851
pontus.hennerdal@humangeo.su.se
Hierofani, YocieForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
yocie.hierofani@humangeo.su.se
Hohl, VeronicaStudievägledareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4837
veronica.hohl@humangeo.su.se
Ince, AnthonyPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten
anthony.ince@humangeo.su.se
Jacobsson, OscarDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
oscar.jacobsson@humangeo.su.se
Jansson, UlfUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4817
Ulf.Jansson@humangeo.su.se
Jongh, LennertDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7876
lennert.jongh@humangeo.su.se
Khaef, SamanehDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4889
samaneh.khaef@humangeo.su.se
Kinlund, PeterUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4698
Peter.Kinlund@humangeo.su.se
Kuns, BrianDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7876
brian.kuns@humangeo.su.se
Lagerqvist, MajaFDSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4827
maja.lagerqvist@humangeo.su.se
Laszlo Ambjörnsson, EmmelineDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4838
emmeline.laszlo.ambjornsson@humangeo.su.se
Lenntorp, BoProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten
Bo.Lenntorp@humangeo.su.se
Levy, JoshuaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4860
joshua.levy@humangeo.su.se
Lilja, ElisabethFd forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
elisabeth.lilja@humangeo.su.se
Lourenco Lindell, Ilda MUniversitetslektor
Docent
Samhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4849
ilda.lindell@humangeo.su.se
Malmberg, BoProfessor i geografi särskilt kulturgeografiSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4853
bo.malmberg@humangeo.su.se
Mbande, VictorDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
victor.mbande@humangeo.su.se
Nielsen, MichaelPostdokSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4867
michael.nielsen@humangeo.su.se
Nordangård, JacobVik universitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
jacob.nordangard@humangeo.su.se
Nordin, UrbanUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4308
Urban.Nordin@humangeo.su.se
Pas Schrijver, AnnemiekDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
annemiek.schrijver@humangeo.su.se
Pauline, NoahGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
noah.pauline@humangeo.su.se
Power, DominicProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4839
dominic.power@su.se
Rickegård, AndersUniversitetsadjunkt
Bitr. studierektor
Samhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4834
anders.rickegard@su.se
Schmitt, PeterUniversitetslektor
Docent
Samhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7853
peter.schmitt@humangeo.su.se
Smas, LukasUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4843
lukas.smas@humangeo.su.se
Storm, AnnaDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten
anna.storm@humangeo.su.se
Strandin Pers, AnnikaFDSamhällsvetenskapliga fakulteten
Annika.Strandin.Pers@humangeo.su.se
Ståhl, NiklasAdministrativ chefSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4840
niklas.stahl@humangeo.su.se
Tonell, LennartUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
Lennart.Tonell@humangeo.su.se
Webster, NatashaFDSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4855
natasha.webster@humangeo.su.se
Widgren, MatsProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4852
Mats.Widgren@humangeo.su.se
Wimark, ThomasFDSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4826
thomas.wimark@humangeo.su.se
Vogiazides, LouisaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7851
louisa.vogiazides@humangeo.su.se
Wästfelt, AndersUniversitetslektor
Docent
Samhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4856
Anders.Wastfelt@humangeo.su.se
Zetterberg, ChristopherForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
christopher.zetterberg@humangeo.su.se
Zhang, QianFDSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4844
qian.zhang@humangeo.su.se
Östberg, WilhelmDocent i socialantropologiSamhällsvetenskapliga fakulteten
Wilhelm.Ostberg@humangeo.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter