Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Samhällsvetenskapliga fakulteten » Kulturgeografiska institutionen

Kulturgeografiska institutionen

Telefon Fax
08-16 2000 08-16 4969
Tillhör Webbplats
Samhällsvetenskapliga fakultetenhttp://www.humangeo.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Kulturgeografiska institutionen
106 91 Stockholm
Svante Arrhenius väg 8

Ansvarsområden

FunktionNamn
Administrativ chefNiklas Johansson
Bitr Studierektor avancerad nivåAnders Rickegård
Bitr Studierektor grundnivåAnders Rickegård
DatorsystemansvarigStefan Ene
Internationell koordinatorThomas Borén
LicensansvarigJohan Cederström
Lokal IT-ansvarigJohan Cederström
Stefan Ene
Nyckel- och passerkortansvarigNiklas Johansson
PrefektUlf Jansson
SkyddsombudIris Claësson
Stf prefektBo Malmberg
StudentexpeditionIris Claësson
Studierektor avancerad nivåJohan Berg
Studierektor forskarnivåEva Andersson
Studierektor grundnivåJohan Berg
StudievägledareVeronica Hohl
SUKAT-ansvarigNiklas Johansson
Johan Cederström
TelekontaktansvarigNiklas Johansson

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

74 personer

Visar 1 - 74 av 74 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Adama-Ajonye, OnyantaForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4827
onyanta.adama@humangeo.su.se
Adolfsson, JohannaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
johanna.adolfsson@humangeo.su.se
Allègre, XavierGIS-assistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
xavier.allegre@humangeo.su.se
Andersson, IdaFDSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4857
ida.andersson@su.se
Andersson, EvaProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4866
eva.andersson@humangeo.su.se
Andrae, GunillaDocent emeritaSamhällsvetenskapliga fakulteten
Gunilla.Andrae@humangeo.su.se
Ango, Tola GemechuPhDSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4841
tola.gemechu@humangeo.su.se
Axelsson, LinnPost docSamhällsvetenskapliga fakulteten
linn.axelsson@humangeo.su.se
Berg, JohanUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4832
Johan.Berg@humangeo.su.se
Berggren, AnnaGIS-assistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
anna.berggren@humangeo.su.se
Björklund, AnnikaFDSamhällsvetenskapliga fakulteten
annika.bjorklund@humangeo.su.se
Bodström, KerstinFDSamhällsvetenskapliga fakulteten
Kerstin.Bodstrom@humangeo.su.se
Borén, ThomasUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4830
Thomas.Boren@humangeo.su.se
Borg, IdaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4850
ida.borg@humangeo.su.se
Butt, RuthProjektassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
ruth.butt@humangeo.su.se
Byerley, AndrewForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4865
Andrew.Byerley@humangeo.su.se
Bylund, JonasFDSamhällsvetenskapliga fakulteten
jonas.bylund@humangeo.su.se
Börjeson, LoweUniversitetslektor
Docent
Samhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4848
Lowe.Borjeson@humangeo.su.se
Caretta, Martina AngelaFil.drSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4839
martina.angela.caretta@humangeo.su.se
Cederström, JohanPC-samordnareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4585
Johan.Cederstrom@humangeo.su.se
Claësson, PeterUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4843
Peter.Claesson@humangeo.su.se
Claësson, IrisByrådirektörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4833
Iris.Claesson@humangeo.su.se
De Bont, ChrisDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4835
chris.de.bont@humangeo.su.se
Ene, StefanGIS-utvecklareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4968
Stefan.Ene@humangeo.su.se
Engström, Mats GProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten
Mats.G.Engstrom@humangeo.su.se
Forsberg, GunnelProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7843
Gunnel.Forsberg@humangeo.su.se
Fält, LenaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4842
lena.falt@humangeo.su.se
Gibbs, WilliamGIS-assistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
william.gibbs@humangeo.su.se
Gräslund Berg, ElisabethUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7849
Elisabeth.G_Berg@humangeo.su.se
Gudjonsdottir, Jóna BríetGIS-assistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
briet.gudjonsdottir.humangeo@su.se
Gustafsson, JennieDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4845
jennie.gustafsson@humangeo.su.se
Haandrikman, KarenForskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 1987
karen.haandrikman@humangeo.su.se
Helmfrid, StaffanProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten
staffan.helmfrid@su.se
Hennerdal, PontusPhDSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4851
pontus.hennerdal@humangeo.su.se
Hohl, VeronicaStudievägledareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4837
veronica.hohl@humangeo.su.se
Ince, AnthonyPostdoktorSamhällsvetenskapliga fakulteten
anthony.ince@humangeo.su.se
James, LauraGästforskareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4845
laura.james@humangeo.su.se
Jansson, UlfUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4817
Ulf.Jansson@humangeo.su.se
Johansson, NiklasAdministrativ chefSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4840
niklas.johansson@humangeo.su.se
Jongh, LennertDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7876
lennert.jongh@humangeo.su.se
Kinlund, PeterUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4698
Peter.Kinlund@humangeo.su.se
Kuns, BrianDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7876
brian.kuns@humangeo.su.se
Lagerqvist, MajaFDSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4827
maja.lagerqvist@humangeo.su.se
Laszlo Ambjörnsson, EmmelineDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4838
emmeline.laszlo.ambjornsson@humangeo.su.se
Lenntorp, BoProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten
Bo.Lenntorp@humangeo.su.se
Levy, JoshuaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4860
joshua.levy@humangeo.su.se
Lilja, ElisabethFd forskareSamhällsvetenskapliga fakulteten
elisabeth.lilja@humangeo.su.se
Lourenco Lindell, Ilda MUniversitetslektor
Docent
Samhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4849
ilda.lindell@humangeo.su.se
Malmberg, BoProfessor i geografi särskilt kulturgeografiSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4853
bo.malmberg@humangeo.su.se
Mbande, VictorDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
victor.mbande@humangeo.su.se
Nielsen, MichaelPostdokSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4867
michael.nielsen@humangeo.su.se
Nordangård, JacobVik universitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
jacob.nordangard@humangeo.su.se
Nordin, UrbanUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4308
Urban.Nordin@humangeo.su.se
Näsström, RickardGIS-assistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
rickard.nasstrom@humangeo.su.se
Pas Schrijver, AnnemiekDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
annemiek.schrijver@humangeo.su.se
Penje, OskarGIS-assistentSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4846
oskar.penje@humangeo.su.se
Power, DominicProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4839
dominic.power@su.se
Rickegård, AndersUniversitetsadjunkt
Bitr. studierektor
Samhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4834
anders.rickegard@su.se
Schmitt, PeterUniversitetslektor
Docent
Samhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7853
peter.schmitt@humangeo.su.se
Schrage, RolandGIS-assistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
roland.schrage@humangeo.su.se
Smas, LukasAdjungerad lärareSamhällsvetenskapliga fakulteten
lukas.smas@humangeo.su.se
Sporrong, UlfProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten
U.Sporrong@telia.com
Storm, AnnaDocentSamhällsvetenskapliga fakulteten
anna.storm@humangeo.su.se
Strandin Pers, AnnikaFDSamhällsvetenskapliga fakulteten
Annika.Strandin.Pers@humangeo.su.se
Tonell, LennartUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4829
Lennart.Tonell@humangeo.su.se
Webster, NatashaFDSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4855
natasha.webster@humangeo.su.se
Westin, FannyKommunikatörSamhällsvetenskapliga fakulteten
fanny.westin@humangeo.su.se
Widgren, MatsProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4852
Mats.Widgren@humangeo.su.se
Wimark, ThomasFDSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4826
thomas.wimark@humangeo.su.se
Vogiazides, LouisaDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-674 7851
louisa.vogiazides@humangeo.su.se
Wästfelt, AndersUniversitetslektor
Docent
Samhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4856
Anders.Wastfelt@humangeo.su.se
Zetterberg, ChristopherForskningsassistentSamhällsvetenskapliga fakulteten
christopher.zetterberg@humangeo.su.se
Zhang, QianFDSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4844
qian.zhang@humangeo.su.se
Östberg, WilhelmDocent i socialantropologiSamhällsvetenskapliga fakulteten
Wilhelm.Ostberg@humangeo.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter