Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Naturvetenskapliga fakulteten » Matematisk-fysiska sektionen » Matematiska institutionen » Matematik

Matematik

Telefon Fax
08-16 2000 08-6126717
Tillhör Webbplats
Matematiska institutionenhttp://www.math.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Matematik
106 91 Stockholm
Roslagsv 101, Kräftriket, hus 5-6

Ansvarsområden

FunktionNamn
AvdelningsföreståndareJonas Bergström
Studierektor forskarutbildningBoris Shapiro
Studierektor grundutbildningSamuel Lundqvist
Studierektor lärarutbildningenTorbjörn Tambour

Underavdelningar

Välj en underavdelning för att få se respektive avdelnings anställda.
Datalogi och beräkningsteknik

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

89 personer

Visar 1 - 89 av 89 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Agestam, FredrikaAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
fredrika.agestam@math.su.se
Alm, JohanForskareMatematiska institutionen
alm@math.su.se
Andersson, MartinAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
martin.andersson@math.su.se
Arias Garcia, SergiDoktorandMatematiska institutionen
arias@math.su.se
Arone, GregoryProfessorMatematiska institutionen 08-16 4611
gregory.arone@math.su.se
Backelin, JörgenDocent, UniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4573
joeb@math.su.se
Bakas, OdysseasPostdoktorMatematiska institutionen
bakas@math.su.se
Balletti, GabrieleDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4543
balletti@math.su.se
Berggren, SimonAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
simon@math.su.se
Berglund, AlexanderDocentMatematiska institutionen 08-16 4537
alexb@math.su.se
Björck, GöranUniversitetslektor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
bjorck@math.su.se
Björk, Jan-ErikProfessor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4527
jeb@math.su.se
Boij, MatsFöreståndare SMCMatematiska institutionen
mats.boij@math.su.se
Boman, JanBitr professor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
jabo@math.su.se
Bonnevier, ElisabethAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
elbo@math.su.se
Bounadi, Monir EliasAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
monir.bounadi@math.su.se
Brogie, MagnusAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
magnus.brogie@math.su.se
Brunerie, GuillaumePostdocMatematiska institutionen
brunerie@math.su.se
Burestad, KristinaAdministratörMatematiska institutionen 08-16 4565
burestad@math.su.se
Bögvad, RikardProfessorMatematiska institutionen 08-16 4542
rikard@math.su.se
Börjeson, LennartUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4525
lenb@math.su.se
Chamberlain, JenniferUtbildningskoordinatorMatematiska institutionen 08-16 4516
jennifer.chamberlain@math.su.se
Emmenegger, JacopoDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4515
emmenegger@math.su.se
Espic, HadrienDoktorandMatematiska institutionen
hadrien@math.su.se
Forssell, HenrikPostdocMatematiska institutionen 08-16 4523
forssell@math.su.se
Fransson, CarolinaDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4582
carolina.fransson@math.su.se
Frost, OskarAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
oskar.frost@math.su.se
Fröberg, RalfProfessor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
ralff@math.su.se
George, JennettaAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
jennetta@math.su.se
Goldring, WushiUniversitetslektorMatematiska institutionen
wgoldring@math.su.se
Goncalves, Iara Cristina AlvarinhoDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4595
iara@math.su.se
Gottlieb, ChristianDocent, UniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4579
gottlieb@math.su.se
Granath, HåkanUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4575
granath@math.su.se
Grey, MatthiasPostdocMatematiska institutionen
mgrey@math.su.se
Grøsfjeld, TobiasDoktorandMatematiska institutionen
grosfjeld@math.su.se
Henriksson, ViktorAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
viktor.henriksson@math.su.se
Holmström, AndreasPostdocMatematiska institutionen
holmstrom@math.su.se
Krüger, OliverDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4595
okruger@math.su.se
Kurasov, Pavel BProfessorMatematiska institutionen 08-16 4544
kurasov@math.su.se
Lang, LionelPostdocMatematiska institutionen
lang@math.su.se
Lansner, AndersProfessor i datalogiMatematiska institutionen
anders.lansner@math.su.se
Leites, DimitryProfessor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4513
mleites@math.su.se
Lidman Bergqvist, LinusDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4582
linus@math.su.se
Lindberg, JohanDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4515
johan.lindberg@math.su.se
Lindgren, ErikForskareMatematiska institutionen
erik.lindgren@math.su.se
Lisinski, VictorAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
victor.lisinski@math.su.se
Luger, AnnemarieDocent, universitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4593
luger@math.su.se
Lumsdaine, Peter LeFanubitr. UniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 1466
p.l.lumsdaine@math.su.se
Lundqvist, SamuelStudierektorMatematiska institutionen 08-16 4770
samuel@math.su.se
Löfwall, ClasProfessor, EmeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
clas@math.su.se
Magnusson, TobiasAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
toma@math.su.se
Marseglia, StefanoDoktorandMatematiska institutionen 08-16 1435
stefanom@math.su.se
Martin-Löf, PerProfessor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
pml@math.su.se
Moberg, Lars EUniversitetslektorMatematiska institutionen
lars.moberg@math.su.se
Montaruli, AnnaDoktorandMatematiska institutionen
annag@math.su.se
Muller, JacobDoktorandMatematiska institutionen
muller@math.su.se
Naboko, SergeyGästforskareMatematiska institutionen
naboko@math.su.se
Ndikubwayo, InnocentDoktorandMatematiska institutionen
innocent@math.su.se
Nedic, MitjaDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4623
mitja@math.su.se
Nenashev, GlebDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4515
nenashev@math.su.se
Neuner, ChristophDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4623
neuner@math.su.se
Nicklasson, LisaDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4595
lisan@math.su.se
Nilsson, MartinAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
martin.nilsson@math.su.se
Niva Printz, AlbinAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
albin.printz@math.su.se
Nordström, VilleAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
ville.nordstrom@math.su.se
Palmgren, ErikProfessorMatematiska institutionen 08-16 4532
palmgren@math.su.se
Petersen, DanBitr universitetslektorMatematiska institutionen
dan.petersen@math.su.se
Qvarfordt, ViktorAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
viktor@math.su.se
Rodriguez Lopez, SalvadorUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4517
s.rodriguez-lopez@math.su.se
Rohleder, JonathanBiträdande lektorMatematiska institutionen
jonathan.rohleder@math.su.se
Roos, Jan-ErikProfessor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
jeroos@math.su.se
Runsäter, LukasForskningsingenjörMatematiska institutionen 08-16 4539
lukas@math.su.se
Saleh, BasharDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4595
bashar@math.su.se
Selewa, JohannAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
johann@math.su.se
Serio, AndreaDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4595
andrea.serio@math.su.se
Shapiro, BorisProfessorMatematiska institutionen 08-16 4572
shapiro@math.su.se
Sola, AlanUniversitetslektorMatematiska institutionen
sola@math.su.se
Stenström, BoUniversitetslektor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
bsm@math.su.se
Suhr, RuneDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4623
suhr@math.su.se
Svensson, ErikUniversitetslektor, EmeritusMatematiska institutionen 08-16 4579
eriks@math.su.se
Szulkin, AndrzejProfessorMatematiska institutionen 08-16 4578
andrzejs@math.su.se
Tambour, TorbjörnUniversitetslektor
Docent
Matematiska institutionen 08-16 4536
torbjorn@math.su.se
Tamm, Martin C ÅUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4538
matamm@math.su.se
Tovö, GunillaTimlärareMatematiska institutionen
gunilla.tovo@mnd.su.se
Vaderlind, PaulUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4575
paul@math.su.se
Ward, BenjaminPostdocMatematiska institutionen
bward@math.su.se
Zhou, YishaoProfessorMatematiska institutionen 08-16 4529
yishao@math.su.se
Åkerfeldt, AnnaUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-1207 6227
anna.akerfeldt@buv.su.se
Öberg, DennisAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
dennis.oberg@math.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter