Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Naturvetenskapliga fakulteten » Matematisk-fysiska sektionen » Matematiska institutionen » Matematik

Matematik

Telefon Fax
08-16 2000 08-6126717
Tillhör Webbplats
Matematiska institutionenhttp://www.math.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Matematik
106 91 Stockholm
Roslagsv 101, Kräftriket, hus 5-6

Ansvarsområden

FunktionNamn
AvdelningsföreståndareJonas Bergström
Studierektor forskarutbildningBoris Shapiro
Studierektor grundutbildningSamuel Lundqvist
Studierektor lärarutbildningenTorbjörn Tambour

Underavdelningar

Välj en underavdelning för att få se respektive avdelnings anställda.
Datalogi och beräkningsteknik

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

116 personer

Visar 1 - 116 av 116 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Ahlkrona, JosefinBitr. universitetslektorMatematiska institutionen
ahlkrona@math.su.se
Ahlsén, DanielDoktorandMatematiska institutionen
ahlsen@math.su.se
Aldeghi, NausicaDoktorandMatematiska institutionen
nausica.aldeghi@math.su.se
Alexandersson, PerForskareMatematiska institutionen
per.alexandersson@math.su.se
Alexandersson, JanAmanuensMatematiska institutionen
jana@math.su.se
Alm, JohanForskareMatematiska institutionen
alm@math.su.se
Arias Garcia, SergiDoktorandMatematiska institutionen
arias@math.su.se
Arone, GregoryProfessorMatematiska institutionen 08-16 4611
gregory.arone@math.su.se
Backelin, JörgenDocent, UniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4573
joeb@math.su.se
Bai, ZhaojunGäst professorMatematiska institutionen
bai@math.su.se
Bakas, OdysseasPostdoktorMatematiska institutionen
bakas@math.su.se
Balletti, GabrieleDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4543
balletti@math.su.se
Bamunoba, Alex SamuelPostdoktorMatematiska institutionen
bamunoba@math.su.se
Berggren, SimonAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
simon@math.su.se
Berglund, AlexanderDocentMatematiska institutionen 08-16 4537
alexb@math.su.se
Björck, GöranUniversitetslektor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
bjorck@math.su.se
Björk, Jan-ErikProfessor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4527
jeb@math.su.se
Blom, ThomasDoktorandMatematiska institutionen
blom@math.su.se
Boij, MatsFöreståndare SMCMatematiska institutionen
mats.boij@math.su.se
Boman, JanBitr professor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
jabo@math.su.se
Bonnevier, ElisabethAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
elbo@math.su.se
Bounadi, Monir EliasAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
monir.bounadi@math.su.se
Bridges, DouglasGäst professorMatematiska institutionen
bridges@math.su.se
Brogie, MagnusAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
magnus.brogie@math.su.se
Brunerie, GuillaumePostdocMatematiska institutionen
brunerie@math.su.se
Burestad, KristinaAdministratörMatematiska institutionen 08-16 4565
burestad@math.su.se
Bögvad, RikardProfessorMatematiska institutionen 08-16 4542
rikard@math.su.se
Börjeson, LennartUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4525
lenb@math.su.se
Chamberlain, JenniferUtbildningskoordinatorMatematiska institutionen 08-16 4516
jennifer.chamberlain@math.su.se
de Boer, MennoDoktorandMatematiska institutionen
deboer@math.su.se
Emmenegger, JacopoDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4515
emmenegger@math.su.se
Espic, HadrienDoktorandMatematiska institutionen
hadrien@math.su.se
Farahbaksh Touli, ElenaDoktorandMatematiska institutionen
elena.touli@math.su.se
Favre, GabrielDoktorandMatematiska institutionen
favre@math.su.se
Forssell, HenrikPostdocMatematiska institutionen 08-16 4523
forssell@math.su.se
Fransson, CarolinaDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4582
carolina.fransson@math.su.se
Frost, OskarAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
oskar.frost@math.su.se
Fruttidoro, MartinaDoktorandMatematiska institutionen
martina@math.su.se
Frymark, DalePostdocMatematiska institutionen
dale@math.su.se
Fröberg, RalfProfessor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
ralff@math.su.se
Goldring, WushiUniversitetslektorMatematiska institutionen
wgoldring@math.su.se
Gottlieb, ChristianDocent, UniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4579
gottlieb@math.su.se
Granath, HåkanUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4575
granath@math.su.se
Grøsfjeld, TobiasDoktorandMatematiska institutionen
grosfjeld@math.su.se
Hainaut, LouisDoktorandMatematiska institutionen
hainaut@math.su.se
Hallberg Szabadvary, JohanAmanuensMatematiska institutionen
johanh@math.su.se
Holmström, AndreasPostdocMatematiska institutionen
holmstrom@math.su.se
Horev, AsafPostdoktorMatematiska institutionen
horev@math.su.se
Höglund, ThomasUniversitetslektor emeritusMatematiska institutionen
hoglund@math.su.se
Ibrahim, SamarEkonomMatematiska institutionen
samar@math.su.se
Karemaker, ValentijnMatematiska institutionen
valentijn.karemaker@math.su.se
Konter, JohanPostdocMatematiska institutionen 08-16 1432
konter@math.su.se
Krüger, OliverDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4595
okruger@math.su.se
Kurasov, PavelProfessorMatematiska institutionen 08-16 4544
kurasov@math.su.se
Lang, LionelPostdocMatematiska institutionen
lang@math.su.se
Lansner, AndersProfessor i datalogiMatematiska institutionen
anders.lansner@math.su.se
Leigh, OliverPostdoktorMatematiska institutionen
oliver.leigh@math.su.se
Leites, DimitryProfessor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4513
mleites@math.su.se
Léna, CorentinPostdocMatematiska institutionen
corentin@math.su.se
Lidman Bergqvist, LinusDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4582
linus@math.su.se
Lilja, StefanAmanuensMatematiska institutionen
lilja@math.su.se
Lindberg, JohanDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4515
johan.lindberg@math.su.se
Lindell, ErikDoktorandMatematiska institutionen
lindell@math.su.se
Lindgren, ErikForskareMatematiska institutionen
erik.lindgren@math.su.se
Lisinski, VictorAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
victor.lisinski@math.su.se
Loubaton, FelixGäst studentMatematiska institutionen
loubaton@math.su.se
Luger, AnnemarieDocent, universitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4593
luger@math.su.se
Lumsdaine, Peter LeFanubitr. UniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 1466
p.l.lumsdaine@math.su.se
Lundqvist, SamuelStudierektorMatematiska institutionen 08-16 4770
samuel@math.su.se
Löfwall, ClasProfessor, EmeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
clas@math.su.se
Marseglia, StefanoDoktorandMatematiska institutionen 08-16 1435
stefanom@math.su.se
Martin-Löf, PerProfessor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
pml@math.su.se
Moberg, Lars ETimanställdMatematiska institutionen
lars.moberg@math.su.se
Moeneclaey, HugoGästMatematiska institutionen
hugo@math.su.se
Montaruli, AnnaDoktorandMatematiska institutionen
annag@math.su.se
Mosavat, VahidGästlektorMatematiska institutionen
mosavat@math.su.se
Muller, JacobDoktorandMatematiska institutionen
muller@math.su.se
Mörtberg, AndersPostdocMatematiska institutionen
anders.mortberg@math.su.se
Naboko, SergeyGäst professorMatematiska institutionen
naboko@math.su.se
Ndikubwayo, InnocentDoktorandMatematiska institutionen
innocent@math.su.se
Nedic, MitjaDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4623
mitja@math.su.se
Nicklasson, LisaDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4595
lisan@math.su.se
Nilsson, MartinAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
martin.nilsson@math.su.se
Niva Printz, AlbinAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
albin.printz@math.su.se
Nonkane, IbrahimGäst forskareMatematiska institutionen
ibrahim.nonkane@math.su.se
Nordström, VilleAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
ville.nordstrom@math.su.se
Palmgren, ErikProfessorMatematiska institutionen 08-16 4532
palmgren@math.su.se
Petersen, DanBitr universitetslektorMatematiska institutionen
dan.petersen@math.su.se
Pooya, SanazPostdoktorMatematiska institutionen
sanaz.pooya@math.su.se
Raum, SvenUniversitetslektorMatematiska institutionen
raum@math.su.se
Reppen, StefanDoktorandMatematiska institutionen
stefan.reppen@math.su.se
Rodriguez Lopez, SalvadorUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4517
s.rodriguez-lopez@math.su.se
Rohleder, JonathanBiträdande lektorMatematiska institutionen
jonathan.rohleder@math.su.se
Runsäter, LukasForskningsingenjörMatematiska institutionen 08-16 4539
lukas@math.su.se
Saleh, BasharDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4595
bashar@math.su.se
Selewa, JohannAmanuensMatematiska institutionen 08-16 4582
johann@math.su.se
Serio, AndreaDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4595
andrea.serio@math.su.se
Shapiro, BorisProfessorMatematiska institutionen 08-16 4572
shapiro@math.su.se
Smirnov, IlyaPostdocMatematiska institutionen
smirnov@math.su.se
Sola, AlanUniversitetslektorMatematiska institutionen
sola@math.su.se
Stenström, BoUniversitetslektor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
bsm@math.su.se
Stoll, RobinDoktorandMatematiska institutionen
robin.stoll@math.su.se
Svensson, ErikUniversitetslektor, EmeritusMatematiska institutionen 08-16 4579
eriks@math.su.se
Szulkin, AndrzejProfessorMatematiska institutionen 08-16 4578
andrzejs@math.su.se
Tambour, TorbjörnUniversitetslektor
Docent
Matematiska institutionen 08-16 4536
torbjorn@math.su.se
Tamm, Martin C ÅUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4538
matamm@math.su.se
Theodosiadis, EleftheriosDoktorandMatematiska institutionen
eleftherios@math.su.se
Tirabassi, SofiaUniversitetslektorMatematiska institutionen
tirabassi@math.su.se
Tovö, GunillaTimlärareMatematiska institutionen
gunilla.tovo@mnd.su.se
Uhlin, JoakimAmanuensMatematiska institutionen
uhlin@math.su.se
Vaderlind, PaulUniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4575
paul@math.su.se
Ward, BenjaminPostdocMatematiska institutionen
bward@math.su.se
Zeman, TomasPostdoktorMatematiska institutionen
tomas.zeman@math.su.se
Zhou, YishaoProfessorMatematiska institutionen 08-16 4529
yishao@math.su.se
Åkerfeldt, AnnaForskareMatematiska institutionen
anna.akerfeldt@mnd.su.se
Öberg, DennisUtbildningskoordinatorMatematiska institutionen 08-16 4552
dennis.oberg@math.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter