Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Naturvetenskapliga fakulteten » Matematisk-fysiska sektionen » Matematiska institutionen » Matematisk statistik och försäkringsmatematik

Matematisk statistik och försäkringsmatematik

Telefon Fax
08-16 2000 08-6126717
Tillhör Webbplats
Matematiska institutionenhttp://www.math.su.se/matstat
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Matematisk statistik och försäkringsmatematik
106 91 Stockholm
Roslagsvägen 101, Kräftriket, hus 6

Ansvarsområden

FunktionNamn
AvdelningsföreståndareFilip Lindskog
Studierektor forskarutbildningMaria Deijfen
Studierektor grundutbildningOla G H Hössjer

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

46 personer

Visar 1 - 46 av 46 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
af Klintberg, Gertrud LouiseUniversitetsadjunktMatematiska institutionen 08-16 4571
lusse@math.su.se
Ahlberg, DanielBiträdande lektorMatematiska institutionen
daniel.ahlberg@math.su.se
Alfelt, GustavDoktorandMatematiska institutionen
gustava@math.su.se
Allévius, BenjaminDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4574
benjak@math.su.se
Björkström, Anders G E1:e forskningsingenjörMatematiska institutionen 08-16 4579
bjorks@math.su.se
Bodnar, TarasProfessorMatematiska institutionen 08-16 4569
taras.bodnar@math.su.se
Brattström, GudrunDocent, UniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4533
gudrun@math.su.se
Britton, TomProfessorMatematiska institutionen 08-16 4534
tom.britton@math.su.se
Deijfen, MariaProfessorMatematiska institutionen 08-16 4591
mia@math.su.se
Ekheden, ErlandAffilierad ForskareMatematiska institutionen
erland@math.su.se
Engsner, HampusDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4507
hampus.engsner@math.su.se
Guiro, AboudramaneGäst forskareMatematiska institutionen
guiro@math.su.se
Hansson, DisaDoktorandMatematiska institutionen 08-674 7043
disa@math.su.se
Hirscher, TimoPostdocMatematiska institutionen
timo@math.su.se
Höhle, MichaelProfessorMatematiska institutionen 08-16 4562
hoehle@math.su.se
Hössjer, Ola G HProfessorMatematiska institutionen 08-16 4584
ola@math.su.se
Johansson, TonyPostdoktorMatematiska institutionen
tony.johansson@math.su.se
Karlsson, MånsDoktorandMatematiska institutionen
mansk@math.su.se
Lagerås, AndreasAdjungerad UniversitetslektorMatematiska institutionen 08-16 4563
andreas@math.su.se
Lashari, Abid AliDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4561
abid@math.su.se
Lima Sa Makiyama Lopes, Fabio MarcellusGästforskareMatematiska institutionen
fabio@math.su.se
Lindensjö, KristoferPostdocMatematiska institutionen
kristoffer.lindensjo@math.su.se
Lindskog, FilipProfessorMatematiska institutionen 08-16 4564
lindskog@math.su.se
Majumder, Abhishek PalPostdocMatematiska institutionen
majumder@math.su.se
Martin-Löf, AndersProfessor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
andersml@math.su.se
Millberg Lindholm, MathiasUniversitetslektor, docentMatematiska institutionen 08-16 4571
lindholm@math.su.se
Muhinyuza, StanislasDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4595
stanislas.muhinyuza@math.su.se
Niklasson, VilhelmDoktorandMatematiska institutionen
niklasson@math.su.se
Ohlsson, EsbjörnGästlärare, DocentMatematiska institutionen
esbj@math.su.se
Otryakhin, DmitryPostdoktorMatematiska institutionen
otryakhin@math.su.se
Palmborg, LinaDoktorandMatematiska institutionen
lina.palmborg@math.su.se
Persson, Jan-Olov1:e forskningsingenjörMatematiska institutionen
joper@math.su.se
Rosengren, SebastianDoktorandMatematiska institutionen 08-16 4570
rosengren@math.su.se
Silvestrov, DmitriiProfessor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
silvestrov@math.su.se
Sköld, MartinUniversitetslektor
Docent
Matematiska institutionen 08-16 1431
mskold@math.su.se
Stocks, TheresaDoktorandMatematiska institutionen
theresa.stocks@math.su.se
Sundberg, RolfProfessorMatematiska institutionen
rolfs@math.su.se
Svensson, ÅkeProfessor emeritusMatematiska institutionen 08-16 4551
akes@math.su.se
Thorsén, ErikDoktorandMatematiska institutionen
erik.thorsen@math.su.se
Trapman, PieterDocentMatematiska institutionen 08-16 4574
ptrapman@math.su.se
Tyrcha, JoannaProfessorMatematiska institutionen 08-16 4567
joanna@math.su.se
Wahl, FelixDoktorandMatematiska institutionen
felixw@math.su.se
Walsh, BenjaminDoktorandMatematiska institutionen
walsh@math.su.se
Wanis, Silvana Sobhy MounirDoktorandMatematiska institutionen
silvana@math.su.se
Zakrisson, HenningDoktorandMatematiska institutionen
zakrisson@math.su.se
Zhang, DongniDoktorandMatematiska institutionen
dongni.zhang@math.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter