Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Samhällsvetenskapliga fakulteten » Statistiska institutionen

Statistiska institutionen

Telefon Fax
08-16 2000 08-16 7511
Tillhör Webbplats
Samhällsvetenskapliga fakultetenhttp://www.statistics.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Statistiska institutionen
106 91 Stockholm
Universitetsvägen 10 B, plan 7

Ansvarsområden

FunktionNamn
Administrativ chefRichard Hager
DatorsystemansvarigHåkan Slättman
Lokal IT-ansvarigHåkan Slättman
Nyckel- och passerkortansvarigRichard Hager
Håkan Slättman
PrefektGebrenegus Ghilagaber Yebio
SkyddsombudHåkan Slättman
Stf prefektMichael Carlson
StudentexpeditionHanna Berggren Larsen
Livia Wanntorp
Studierektor avancerad nivåMichael Carlson
Studierektor forskarnivåDan Hedlin
Studierektor grundnivåMichael Carlson
StudievägledareJenny-Leontine Rosen
SUKAT-ansvarigHåkan Slättman
Richard Hager
TelekontaktansvarigHåkan Slättman
Richard Hager
Webbansvarig InformatörHanna Berggren Larsen
Jenny-Leontine Rosen

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

42 personer

Visar 1 - 42 av 42 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Andersson, Per GöstaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2956
Per.Gosta.Andersson@stat.su.se
Andreev, AndriyUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2971
andriy.andreev@stat.su.se
Berggren Larsen, HannaWebbansvarig, Informatör. KursadministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2995
hanna.larsen@stat.su.se
Bjermo, JonasDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2972
jonas.bjermo@stat.su.se
Bueno Castellanos, Edgar MauricioDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
edgar.bueno@stat.su.se
Cano Roldan, RaulUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2958
Raul.Cano@stat.su.se
Carlson, MichaelUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2982
Michael.Carlson@stat.su.se
Chatterjee, MayuriDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2972
mayuri.chatterjee@stat.su.se
Chizarifard, AzadehDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
azadeh.chizarifard@stat.su.se
Claeson, MartinÖvningslärareSamhällsvetenskapliga fakulteten
martin.claeson@stat.su.se
Claësson, PeterUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 4843
Peter.Claesson@humangeo.su.se
Fackle Fornius, EllinorUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2991
ellinor.fackle-fornius@stat.su.se
Fagerberg, AnnaÖvningslärareSamhällsvetenskapliga fakulteten
anna.fagerberg@stat.su.se
Frank, OveProfessor emeritus i statistikSamhällsvetenskapliga fakulteten
Ove.Frank@stat.su.se
Franzén, JessicaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2986
Jessica.Franzen@stat.su.se
Ghilagaber Yebio, GebrenegusProfessor i statistikSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2983
Gebrenegus.Ghilagaber@stat.su.se
Gustafsson, OskarDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
oskar.gustafsson@stat.su.se
Hager, RichardAdministrativ chefSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2990
richard.hager@stat.su.se
Hedlin, DanProfessor i statistikSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2975
dan.hedlin@stat.su.se
Johansson, AntonDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
Anton.Johansson@stat.su.se
Leontyeva, YuliyaÖvningslärareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2984
yuliya.leontyeva@stat.su.se
Li, BingÖvningslärareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2980
bing.li@stat.su.se
Löfgren, BirgittaTentavaktSamhällsvetenskapliga fakulteten
birgitta.lofgren@stat.su.se
Miller, FrankUniversitetslektor Samhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2976
frank.miller@stat.su.se
Morlanes, Jose IgorDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2992
jose.morlanes@stat.su.se
Munezero, ParfaitDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2974
parfait.munezero@stat.su.se
Nyquist, HansProfessor i statistikSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2969
Hans.Nyquist@stat.su.se
Oelrich, OscarDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2972
oscar.oelrich@stat.su.se
Pettersson, EmmaÖvningslärareSamhällsvetenskapliga fakulteten
emma.pettersson@stat.su.se
Rosen, Jenny-LeontineWebbansvarig, Informatör. StudievägledareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2981
jenny.rosen@stat.su.se
Slättman, HåkanIT-teknikerSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2953
Hakan.Slattman@stat.su.se
Spånberg, ErikDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2972
erik.spanberg@stat.su.se
Stockhammar, PärUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
par.stockhammar@stat.su.se
Thorburn, DanielProfessor emeritus i statistikSamhällsvetenskapliga fakulteten
Daniel.Thorburn@stat.su.se
Thyni, MoaÖvningslärareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2984
moa.thyni@stat.su.se
Tsirpitzi, RenataDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2972
renata.tsirpitzi@stat.su.se
Ul Hassan, MahmoodDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2970
mahmood.ul-hassan@stat.su.se
Wallentin, BoUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
bo.wallentin@stat.su.se
Wanntorp, LiviaKursadministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2995
livia.wanntorp@stat.su.se
Werner Åström, HeddaKursadministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten
hedda.werner.astrom@stat.su.se
Von Rosen, TatjanaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2957
tatjana.vonrosen@stat.su.se
Zetterström, StinaÖvningslärareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2984
stina.zetterstrom@stat.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter