Översikt organisation

« Tillbaka till träfflistan

Sökväg: Stockholms universitet » Samhällsvetenskapliga fakulteten » Statistiska institutionen

Statistiska institutionen

Telefon Fax
08-16 2000 08-16 7511
Tillhör Webbplats
Samhällsvetenskapliga fakultetenhttp://www.statistics.su.se
Postadress Besöksadress
Stockholms universitet
Statistiska institutionen
106 91 Stockholm
Universitetsvägen 10 B, plan 7

Ansvarsområden

FunktionNamn
Administrativ chefRichard Hager
DatorsystemansvarigHåkan Slättman
LicensansvarigHåkan Slättman
Lokal IT-ansvarigHåkan Slättman
Nyckel- och passerkortansvarigHåkan Slättman
Richard Hager
PrefektGebrenegus Ghilagaber Yebio
SkyddsombudHåkan Slättman
Stf prefektMichael Carlson
StudentexpeditionLivia Wanntorp
Hedda Werner Åström
Studierektor avancerad nivåMichael Carlson
Studierektor forskarnivåTatjana von Rosen
Studierektor grundnivåMichael Carlson
StudievägledareRobert Standar
SUKAT-ansvarigHåkan Slättman
Richard Hager
TelekontaktansvarigHåkan Slättman
Richard Hager
Webbansvarig InformatörRichard Hager

Anställda

(Inkludera underavdelningar)

45 personer

Visar 1 - 45 av 45 träffar

Namn Sortera Titel Närmaste enhet Telefon
E-post
Andersson, Per GöstaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2956
Per.Gosta.Andersson@stat.su.se
Andreev, AndriyUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2971
andriy.andreev@stat.su.se
Berggren Larsen, HannaWebbansvarig, Informatör. KursadministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten
hanna.larsen@stat.su.se
Bjermo, JonasDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2977
jonas.bjermo@stat.su.se
Bueno Castellanos, Edgar MauricioDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
edgar.bueno@stat.su.se
Cano Roldan, RaulUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2958
Raul.Cano@stat.su.se
Caraza, SusyÖvningslärareSamhällsvetenskapliga fakulteten
susy.caraza@stat.su.se
Carlson, MichaelUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2982
Michael.Carlson@stat.su.se
Chatterjee, MayuriDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2972
mayuri.chatterjee@stat.su.se
Chizarifard, AzadehDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
azadeh.chizarifard@stat.su.se
Claësson, PeterUniversitetsadjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten
Peter.Claesson@humangeo.su.se
Fackle Fornius, EllinorUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2991
ellinor.fackle-fornius@stat.su.se
Fagerberg, GannaÖvningslärareSamhällsvetenskapliga fakulteten
anna.fagerberg@stat.su.se
Frank, OveProfessor emeritus i statistikSamhällsvetenskapliga fakulteten
Ove.Frank@stat.su.se
Franzén, JessicaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2986
Jessica.Franzen@stat.su.se
Ghilagaber Yebio, GebrenegusProfessor i statistikSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2983
Gebrenegus.Ghilagaber@stat.su.se
Gustafsson, OskarDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
oskar.gustafsson@stat.su.se
Hager, RichardAdministrativ chefSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2990
richard.hager@stat.su.se
Hedlin, DanProfessor i statistikSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2975
dan.hedlin@stat.su.se
Hjelte, HelenaAdjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten
helena.hjelte@stat.su.se
Högnäs, UlfAdjunktSamhällsvetenskapliga fakulteten
ulf.hognas@stat.su.se
Isabirye, EllyÖvningslärareSamhällsvetenskapliga fakulteten
elly.isabirye@stat.su.se
Johansson, AntonDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten
Anton.Johansson@stat.su.se
Löfgren, BirgittaTentavaktSamhällsvetenskapliga fakulteten
birgitta.lofgren@stat.su.se
Miller, FrankUniversitetslektor Samhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2976
frank.miller@stat.su.se
Munezero, ParfaitDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2974
parfait.munezero@stat.su.se
Nyquist, HansProfessor emeritusSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2969
Hans.Nyquist@stat.su.se
Oelrich, OscarDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2972
oscar.oelrich@stat.su.se
Pielaszkiewicz, JolantaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2992
jolanta.pielaszkiewicz@stat.su.se
Rosen, Jenny-LeontineWebbansvarig, Informatör. StudievägledareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2981
jenny.rosen@stat.su.se
Rosenblad, AndreasUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
andreas.rosenblad@stat.su.se
Slättman, HåkanIT-teknikerSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2953
Hakan.Slattman@stat.su.se
Spånberg, ErikDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2972
erik.spanberg@stat.su.se
Standar, RobertStudievägledareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2112
robert.standar@stat.su.se
Stockhammar, PärUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
par.stockhammar@stat.su.se
Thorburn, DanielProfessor emeritus i statistikSamhällsvetenskapliga fakulteten
Daniel.Thorburn@stat.su.se
Tsirpitzi, EiriniDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2972
renata.tsirpitzi@stat.su.se
Tyni, MoaÖvningslärareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2984
moa.thyni@stat.su.se
Ul Hassan, MahmoodDoktorandSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2970
mahmood.ul-hassan@stat.su.se
Wallentin, BoUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten
bo.wallentin@stat.su.se
Wanntorp, LiviaKursadministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2995
livia.wanntorp@stat.su.se
Werner Åström, HeddaKursadministratörSamhällsvetenskapliga fakulteten
hedda.werner.astrom@stat.su.se
Villani, MattiasProfessorSamhällsvetenskapliga fakulteten
mattias.villani@stat.su.se
von Rosen, TatjanaUniversitetslektorSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2957
tatjana.vonrosen@stat.su.se
Zetterström, StinaÖvningslärareSamhällsvetenskapliga fakulteten 08-16 2984
stina.zetterstrom@stat.su.se

Stockholms universitet, SE-106 91 STOCKHOLM | Tfn: 08-16 20 00 | Kontaktuppgifter